[Odpolední zprávy] • Elon Musk obviněn z manipulace s kryptoměnami • a další články

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Po několika dnech chodu do strany, kdy se BTC pohyboval kolem 37 000 USD, se opět projevila jeho nechvalně známá volatilita. Bitcoin se včera propadl o několik tisíc dolarů pod 34 000 USD. V následujících hodinách se BTC propadal dále až na úroveň kolem 31 000 USD. To se stalo nejnižší cenovkou, kterou kryptoměna zažila od zlomového krachu v polovině května, kdy se propadla až na 30 000 USD.

V tomto okamžiku však býci zakročili a nedovolili další pokles. Právě naopak, BTC začal rychle získávat zpět svou hodnotu a od té doby se vyšplhal zpět o více než 3 000 USD. V současné době se Bitcoin nachází na úrovni přibližně 34 000 USD.

Alternativní mince na tom byly během včerejšího krachu ještě hůře. Ethereum se sice propadlo na úroveň kolem 2 300 USD, ale také se poměrně rychle odrazilo na úroveň kolem 2 500 USD. Další růst se však nepodařil. [1]

Technická analýza: BTC/USD – klíčový support odolal, zůstáváme v obchodním pásmu?

Přehled trhu: Pennant pattern zahájí propad na 23 000 USD?

Kryptoměny

1 000 000 tokenů Cardano (ADA) delegovaných burzou Bitrue Exchange (BTR) přesunuto do staking poolu

Multifunkční kryptoměnový ekosystém Bitrue (BTR) zaměřený na XRP oznámil své rozhodnutí připojit se k procesu validace Cardano (ADA) se svým podílem ve výši 1,5 milionu dolarů.

Podle tiskové zprávy kryptoburza Bitrue (BTR) delegovala jeden milion tokenů Cardano (ADA) do veřejného stakepoolu 1LOVE.

Zástupci Bitrue zdůraznili, že v týmu 1LOVE pool jsou dlouhodobí zastánci Cardano (ADA). Kromě toho, že spustili jeden z prvních rozsáhlých staking poolů ADA, členové 1LOVE dobrovolně pracují jako komunitní ambasadoři Cardano (ADA), aby šířili informace o blockchainu a jeho tokenu. [2a]

Arogance a chamtivost: Elon Musk obviněn z manipulace s kryptoměnami

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk byl kritizován za to, že podle mnohých nezodpovědně ovlivňuje trh s kryptoměnami. Musk po většinu roku 2021 pravidelně zveřejňoval na Twitteru memy a horké postřehy o různých kryptoměnách, v neposlední řadě o Bitcoinu (BTC) a Dogecoinu (DOGE).

Musk k tomuto seznamu brzy přidal další minci – CumRocket (CUMMIES). CumRocket je popisován jako “revoluční deflační token” zaměřený na využití osobami z filmového průmyslu pro dospělé.

Dne 4. června Musk zveřejnil záhadný tweet s třemi vyjmenovanými slovy: Kanada, USA, Mexiko. Pozorovatelé si to vyložili tak, že Musk drze napsal slovo “CUM”, a během několika hodin se cena málo známého tokenu CumRocket více než zdvojnásobila. [2b]

Banky, burzy, firmy

Společnosti Kraken, Bitfinex a KuCoin údajně aktivně zkoumají indický trh

Některé z předních světových burz digitálních měn údajně zvažují, jak se v Indii uchytit.

Anonymní zdroje agentuře Reuters sdělily, že americká společnost Kraken, hongkongská Bitfinex a konkurenční KuCoin v současné době zkoumají trh, který by se podle analytiků mohl jen zvětšit.

Jeden ze zdrojů přímo zapojených do burzy uvedl:

“Tyto společnosti již zahájily rozhovory, aby lépe porozuměly indickému trhu a vstupním bodům.”

Z toho, co zdroj uvedl, vyplývá, že dvě z těchto burz jsou v počátečních fázích rozhodování, zda vstoupit do Indie, což by znamenalo založení dceřiné společnosti nebo koupi indické firmy. [3a]

OKCoin integruje Polygon (MATIC) a snižuje poplatky za ETH pro uživatele DeFi

Burza digitálních aktiv OKCoin oznámila integraci Polygonu (MATIC) do své obchodní platformy. Podle oficiálního oznámení integrace výrazně sníží poplatky za Ethereum pro uživatele DeFi tím, že jim umožní přímo vybírat své prostředky z OKCoinu do Polygonu.

Tímto krokem se OKCoin stává první regulovanou kryptoburzou v USA, která přidává podporu pro Polygon (MATIC).

Integrace eliminuje nutnost, aby uživatelé OKCoin své tokeny Ethereum nebo ERC20 nejprve stáhli do běžné peněženky a poté do různých protokolů DeFi. Díky této nové integraci lze výběry tokenů Ethereum a ERC20 provádět přímo do Polygonu, přičemž OKCoin transakci zdarma zprostředkuje. Uživatelé musí zaplatit pouze obvyklý poplatek za dokončení transakce DeFi smart contract. [3b]

CBDC, Regulace

Hongkongský měnový úřad oznamuje plány rozvoje maloobchodních a velkoobchodních CBDC

Hongkongský měnový úřad (HKMA) oznámil, že pracuje na vývoji digitální měny centrální banky (CBDC) na velkoobchodní i maloobchodní úrovni.

HKMA oznámil práci na maloobchodní CBDC ve spolupráci s inovačním centrem Banky pro mezinárodní platby (BIS) v Hongkongu. Očekává se, že pokračující práce budou zahrnovat studii o případech použití maloobchodního CBDC, výhodách a souvisejících rizicích.

Kromě této práce HKMA uvedl, že bude pokračovat také v úsilí o velkoobchodní CBDC. Agentura Bloomberg uvedla, že tento průzkum vydávání digitální měny bude trvat příštích 12 měsíců. “Jedná se v podstatě o výzkumnou studii podobnou té, kterou provádí mnoho jiných jurisdikcí,” cituje agentura Bloomberg HKMA. Tato studie se kromě dalších právních a politických aspektů bude zabývat potřebami spotřebitelů, ochranou osobních údajů a požadavky na boj proti praní špinavých peněz. [4a]

Komisař CFTC vyzývá k zásahu proti “nelegální” DeFi

Šéf Komise pro obchodování s komoditními futures prohlásil nelicencované decentralizované finanční platformy (DeFi) za nelegální poté, co si tento termín vyhledal na Googlu. Komisař Dan M. Berkovitz z americké CFTC se k tomu vyjádřil 8. června během přednášky s názvem “Klimatické změny a decentralizované finance: Nové výzvy pro CFTC”.

Zařazení DeFi do stejné kategorie jako klimatické změny zdůrazňuje, jak vážně berou politici to, co zjevně vnímají jako velkou hrozbu pro vlastní finanční systém. Berkovitz po vyhledání tématu na Googlu a Wikipedii definoval DeFi jako “souhrnný termín pro různé finanční aplikace v oblasti kryptoměn nebo blockchainu zaměřené na narušení finančních zprostředkovatelů”.

Tvrdil, že zprostředkovatelé, jako jsou banky, burzy, správci aktiv a zúčtovací zařízení, se vyvíjeli v posledních dvou stech až třech stech letech. Z tohoto důvodu mohou podle Berkovitze poskytovat finanční služby, spolehlivé informace, úschovu, zabraňovat praní špinavých peněz a nést odpovědnost, pokud se něco pokazí. [4b]

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Dandelion

Bože to jsou nesmysle! Zprava 9.6. ze pry btc leze dolu, pak trochu nahoru, pak dolu. Ty voe kde berete info?!? Vsude mi to ukszuje na 9.6. skok z 31000 na 37000!!!
Tento děsweb se už nedá sledovat.
Pište i z ktereho data to plati a odkud čerpate!

kunděj

Jsem zvedavej jak dopadne ten borec co tu psal,ze bude nakupovat podle Jarolimovych analyz,jo aha uz vim,nikdy nenakoupi 😉

Lolec

Ať si klidně trh ovládá 🙂

spot_img