09.06.21 Technická analýza BTC/USD – klíčový support odolal, zůstáváme v obchodním pásmu?

13
btc cena bitcoin graf obchodovani
Zdroj: pxhere.com

Včera jsme si ujasnili, že Bitcoin (BTC) má sice po průrazu ze sledovaného praporku/trianglu, ale nijak se nám nevrátila na trh dynamika a objemy byly též slabší. Prostě se očekávalo, že průraz z patternu trh pořádně rozhýbe, což se teda moc nestalo. A včerejší close dalo všem, co čekali na průlom 30 000 USD, najevo, že dolů jen tak nepůjdeme.

Ukazuje se, že klíčový support kurz tak snadno nepustí, takže se zase vracíme k původně nastíněné možnosti, že Bitcoin setrvá v obchodním pásmu 30 000 – 42 000 USD do začátku letních prázdnin a pak se během okurkové sezóny uvidí. Těžko říct, co má tedy trh za lubem, ale zatím se mi to jeví jako prodloužená snaha o redistribuci v uvedeném cenovém intervalu. Ať to dopadne jakkoliv, na průraz si ještě počkáme.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Pondělní svíce tedy zavřela v bearish podobě u horní hranice supportního pásma, úterní svíce však ani náhodou bearish není. Osobně včerejší svíci identifikuji jako Cross Doji, ale nemáme problém s tím, když ji kdokoliv bude považovat za Pin Bar. Upřímně v tom nyní v kontextu trhu nevidím žádný rozdíl, protože na vlastní oči vidíme, že klíčový support byl otestován a ubráněn.

Mějte na paměti, že technická analýza a svíčkové formace nejsou zrovna exaktní věda. Je to dost subjektivní záležitost. Jediné, co můžeme považovat za exaktní, jsou objemy (třeba Volume Profile). Proto neustále opakuji, že objemy jsou to nejdůležitější, co můžeme v grafech sledovat. Každopádně víme, že nakupující předvedli u podpory nějakou aktivitu a BTC zachránili před hlubším pádem.

I když si myslím, že prodejci zrovna nevyvinuli kdovíjakou iniciativu. Co se týče úterních objemů, nejsou sice grandiózní, ale volume spike máme. Tudíž musíme Cross Doji brát zcela vážně. Ale co teď? Musíme počkat, jak zavře dnešní (středeční) svíce. Fakticky totiž nestačí, že je dřívější svíce bullish, doposud váhající nakupující musí též logicky zareagovat zvýšeným nákupním tlakem.

Zatím je trh dost vlažný, takže jakési riziko, že se kurz zase stočí dolů, tu je. Leč zatím je opravdu racionálnější předpokládat, že Bitcoin zůstane v rozmezí 30 000 – 42 000 USD. A jak jsem již říkal, minimálně do letních prázdnin a poté se uvidí, co dál. Obávám se ovšem, že když se nedočkáme průrazu do července, budeme se v okurkové sezóně spíše plácat tam, kde jsme nyní.

Indikátory

Po propadu se momentum na RSI začíná zase rychle překlápět. Nicméně toho price action zatím nebylo moc a jedná se proto pouze o malou vlaštovičku. Pozitivní pro trh ovšem je, že jsme podruhé nepadli pod hraničních 30 bodů. Na MACD hrozil bearish cross, ale v těchto chvílích se zdá, že je hrozba zažehnána. Momentum up jednoduše jede dál.

Závěrem

Objektivně musíme uznat, že zatím byla ta reakce na klíčovém supportu dost pěkná. Což by nás ovšem po nedělním průrazu nemělo až tak překvapovat, že trh od té doby neměl žádnou nadstandardní dynamiku.

Ta iniciativa ze strany prodejců byla vážně malá, aby se jim povedlo podporu jen tak překonat. Na základě řečeného proto dává největší smysl, aby Bitcoin v nadcházející týdnech zůstal v rámci cenového intervalu 30 000 – 42 000 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře