08.06.21 Technická analýza BTC/USD – průraz je tady, ale zatím bez dynamiky

15
Bitcoin
Zdroj: Pixabay.com

Ve včerejší analýze na Bitcoin (BTC) jsme si řekli, že nejpozději do úterního večera musí přijít průraz ze sledovaného praporku/trianglu, v opačném případě bychom museli útvar považovat za neplatný. Ovšem k průrazu včera pozdě večer konečně došlo, takže se správnost praporku postupně potvrzuje.

Nicméně zatím je to celé bez větší dynamiky. Osobně jsem předpokládal, že průraz bude mít masivní sílu, protože volatilita byla minimální a prostoru uvnitř patternu moc nezbývalo. Pokud se dynamika na trh brzy nevrátí, obávám se, že se Bitcoin i nadále bude plácat v rozmezí 30 000 – 42 000 USD. Což určitě nechceme.

Bitcoin a sentiment

Jinak jsem si všiml, že sentiment se začíná též postupně překlápět. Už i z youtube produkce cítím sílícího medvěda, kdy ti absurdní krypto guruové začínají do svých oveček tlačit medvědí bias. Je to ovšem postupný proces, takže nemusí být hned na první pohled všude znát.

Dávejte si každopádně na zmíněnou produkci pozor, protože je to plné emocí s minimem racionality. Můžete se díky těmto pitomcům dostat rychle do pasti, což asi nechcete. Můžete je sledovat pro pobavení, nebo jen abyste měli zkrátka přehled o tématech, o kterých se mluví. Ovšem nic nepokazíte tím, když je vynecháte.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Nedělní svíce tedy zavřela jako medvěd, ale denní znehodnocení činilo asi 10 %. Což v konečném důsledku není nic hrozného. Alespoň na trhu s BTC. K průrazu spodní stěny každopádně došlo, takže ten praporek/triangl je rozhodně platný, což musíme respektovat. Nyní musíme kalkulovat s tím, že trh tím dal najevo, že chce zkusit prolomit supportní pásmo.

V těchto chvílích se tak i děje, ale jak jsem říkal již v úvodu, Bitcoin nemá nijak nadstandardní dynamiku. Dokonce průraz nemá ani objemy, takže pohyb není z této strany vůbec potvrzený. Potom je ve větru otázka, zda máme breakdown bez objemů brát s větší rezervou. Co se týče testování supportu, kurz začal reagovat někde v polovině pásma.

Tudíž jsou stále aktivní nakupující, kteří jsou ochotni podporu bránit. Jestli bude ovšem jejich snaha celkově úspěšná, se snad brzy dočkáme. Skutečně jsem čekal ze strany prodejců mnohem větší agresivitu, ale zdá se, že čekají až na průlom 30 000 USD. Pokud ovšem zůstanou prodejci i nadále bez větších snah, nakupující mají šanci supportní pásmo ubránit a pushnout kurz zase nahoru.

Popsaný vývoj hned implikuje, že minimálně do začátku letních prázdnin Bitcoin setrvá v pásmu 30 000 – 42 000 USD. Před touto možností jsem právě varoval již po čerstvém otestování 30 000 USD. Jestli totiž dochází v uvedeném cenovém intervalu k větší  redistribuci, můžeme zde vážně zamrznout na relativně dlouhou dobu.

Že chce Bitcoin pokračovat ve stranovém pohybu nasvědčují i ty nízké objemy. Jsou nízké i na supportním pásmu, byly nízké i po průrazu z praporku. V případě, že se nezačnou zvedat, skutečně se připravte na možnost, že se pár týdnů nikam moc nepohneme.

Indikátory

Momentum se na RSI překlápí směrem dolů a jsem si vcelku jistý, že průrazem kurzu pod 30 000 USD, indikátor vygeneruje potenciální býčí divergenci. Což dává šanci na odraz již kolem těch 23 000 USD. Dovolím si ještě upozornit, že někteří analytici uvádějí jako support přibližnou hodnotu 27 000 USD.

Ovšem na denním grafu je úroveň skoro dost nepostřehnutelná, jedná se o dost slabý support, takže na to případně myslete. Jinak na MACD se rýsuje bearish cross, čímž se akorát breakdown z praporku potvrdí.

Závěrem

Když bych měl celou situaci na BTC shrnout, čekal jsem od průrazu ze sledovaného útvaru mnohem víc. Nejsou objemy, ani dynamika. Těžko z podobného price action něco vyvozovat. Jestli každopádně nepřijde průlom 30 000 USD, vážně se připravte na možnost, že následující tři týdny Bitcoin setrvá v rozmezí 42 000 – 30 000 USD.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře