07.06.21 Technická analýza BTC/USD – jak je na tom ukončená týdenní svíce?

7
Bitcoin, BTC
Zdroj: Pixabay.com

Jak jsem upozorňoval ve včerejší video analýze na Bitcoin (BTC), každou chvíli bychom se měli konečně dočkat průrazu, protože prostoru uvnitř sledovaného praporku/trianglu je vskutku pramálo. Nicméně je ve hře i nultá varianta, ale ta je mnohem méně pravděpodobná. Řečená nultá varianta spočívá v tom, že kurz bude pokračovat ve stranovém pohybu, i když se už nebude nacházet uvnitř útvaru.

Tudíž by nedošlo k návratu dynamiky a rozhodnému průrazu. Popsaný scénář je ale skutečně málo pravděpodobný a na BTC jsem ho snad ani nikdy neviděl. Nicméně v literatuře technické analýze se o tom dočtete. Na altech je občas vidět, že některé relativně dlouho tvořící se patterny zcela selžou. V každém případě dnešní analýza bude stručnější a rozebereme si pouze týdenní graf. Víc nemá smysl ani řešit, vše bylo včera dostatečně rozebráno.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Na týdenním grafu je zřejmé, že Bitcoin bývá z horní strany neustále srážen. Tudíž jsou nakupující aktivní, ale prodejci je velmi rychle dokáží zatlačit zpátky. Čerstvě zavřená svíce má podobu Doji, což v celkovém kontextu trhu nic moc neznamená, protože prostě konsolidujeme. Leč lze svíčku interpretovat také tak, že nakupující zrovna velkou iniciativou v poslední době neoplývají.

Volatilita se každopádně neustále snižuje, a kdybychom pokračovali stejným stylem i aktuální týden, svíce určitě zavře s ještě kratšími knoty. Objemy též postupně klesají, proto přednostně očekávejme průraz. A vzhledem k minimální volatilitě, by reakce trhu měla být ohromně silná. Navíc Bitcoin konsoliduje už více jak tři týdny.

Trh se zkrátka na pohyb několik týdnů připravoval, takže doufejme, že nebudeme zklamáni. Ať dojde k průrazu nahoru, nebo dolů, snad se tím ta pomyslná kolečka rozjedou a trh začne zase rychle generovat nové signály, které buď předchozí potvrdí, či začnou rozporovat.

Jakmile tedy vypozorujete, že se dynamika na trh vrací, sledujte především objemy. Pokud objemy markantně nevzrostou, je vysoce pravděpodobná varianta, ve které se budeme ještě nějakou dobu plácat stranově.

Indikátory

Dno RSI je na 44 bodech, zatímco aktuální hodnoty jsou 45,4 bodů. Přirozeně jsme se absolutně nikam nepohnuli. Na základě MACD negativní momentum mírně oslabilo, ale to je zjevné vzhledem k několik týdnů trvající konsolidaci.

Závěrem

Dnes to bylo krátké, ale bohužel není moc co řešit. Musíme to vydržet a počkat si na výsledek. Na základě velikosti praporku je zřejmé, že prostoru moc nezbývá. Kurz by proto měl nejpozději zítra večer prorazit. Jestli však Bitcoin do zítřejšího večera nic neudělá, museli bychom sledovaný pattern označit za neplatný.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře