Co má budoucnost pro HODLery Bitcoin Cash?

5
(2)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • 93 630 BTC odesláno na kryptoburzy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Dnes vyprší bitcoinové opce za 1,3 mld. USD • Libra od Facebooku prý už v lednu 2021 • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Kryptoměny, jako je Bitcoin, byly v roce 2020 velkými výherci hospodářského růstu. Přibližně v polovině roku již Bitcoin překonal index S&P 500 a zlato.

V roce 2020 vzkvétají bitcoinové forky

Data však vykazují, že forky, jako je Bitcoin Cash, sklízejí ještě lepší výnosy. Právě Bitcoin Cash překonal Bitcoin v prvních několika měsících roku 2020. Fork jako Bitcoin SV a Bitcoin Gold také překonaly Bitcoin pozoruhodným způsobem v průběhu roku.

Louis Liu, CIO Mimesis Capital, připisuje úspěch forků pozitivní korelaci s cenovou inflací Bitcoinu a vysoké volatilitě.

Rozdělené názory na velikost bloku

Genesis blok kryptoměny Bitcoin Cash se datuje do 1. srpna 2017, kdy vývojáři Bitcoin-ABC uvedli na trh bitcoinový hard fork pro zvýšení velikosti bloku.

Nový, 8MB block BCH byl oslavován jako řešení problémů se škálováním bitcoinů v důsledku vnímaných omezení 1MB bloku.

Vývojáři od té doby upgradovali velikost bloku na 32 MB, při zachování decentralizace, aby byl chráněn před útoky, s tím, jak se protokol dále vyvíjí. Debaty o událostech, které vedly k Bitcoin Cash, stále přicházejí na přetřes, a to i roky po forku.

Kryptoměna je v zisku

Bitcoin Cash získal v posledních měsících pozornost. Jak se protokol Bitcoin Cash a síťová infrastruktura neustále rozšiřují, řada projektů se rozhodla stavět na řetězci kryptoměny nebo kolem něj.

Například kryptofirma General Protocols v květnu oznámila, že získala více než 1 milion dolarů v prvním kole financování, aby dále rozvíjela svou platformu AnyHedge pro decentralizované financování (DeFi) založenou na Bitcoin Cash.

Dalším příkladem je společnost Sensorium Corporation, vývojář řešení VR, AR a zábavního obsahu. Koncem května přidali token SENSO na Bitcoin.com a otevřeli tak možnosti nákupu pro BCH/SENSO.

Útoky proti Bitcoin Cash? Riziko může být opomíjeno

Někteří se domnívají, že nedostatek hlavní činnosti proti síti Bitcoin Cash je trochu anomálie.

Yassine Elmandjra, analytička kryptoaktiv z ARK Invest, tweetla už v květnu, že byla „překvapená, že jsme dosud neměli žádný rozsáhlý útok“.

Podle Haydena Otta, zakladatele BitcoinBCH, neexistuje žádná motivace od těžařů, kteří hledají zisk, aby zaútočili na Bitcoin Cash.

Tvrdí, že to je důvodem, proč zatím nebyl uspořádán útok na Bitcoin Cash a to navzdory tomu, že letos je jeho hashrate kolem 3,5 % hashratu BTC.

Vypadá to, že pro Bitcoin Cash je budoucnost přívětivá

Budoucí vyhlídky by pro Bitcoin Cash mohly záviset na blížících se debatách nad limitem velikosti bloku. Argumenty, týkající se velikosti bloku, byly také hlavním bodem diskusí o Bitcoin Cash a Bitcoin SV.

Roger Ver, bývalý CEO Bitcoin.com, tvrdí, že efektivita vede maloobchodníky a zákazníky platebních systémů k decentralizaci, což bude výhodné zejména pro kryptoměny.

Závěr

Bitcoin Cash je jeden z úspěšných forků a stále více přichází do podvědomí lidí. Uvidíme, co pro něj budoucnost připraví. Držíte Bitcoin Cash? Jak s ním jste spokojeni?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře