Koronavirus a změny na kryptoměnovém trhu

4.4
(8)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Pandemie koronaviru způsobila značný chaos nejen na kryptoměnovém trhu. Někteří odborníci na finanční trhy tvrdí, že bude trvat roky, než se celková ekonomika zotaví. Jak si povedou kryptoměny v pokoronavirové ekonomice?

Koronavirus a kryptotrhy

Existuje dlouhodobý trend, kdy lidé zvyšují svoji důvěru v kryptoměny na úkor tradičních finančních aktiv jako jsou akcie, dluhopisy a další. Ačkoliv se kryptoměny propadly spolu s ostatními aktivy, dokázaly se ve velmi krátkém čase vzchopit.

Před nedávnem provedla společnost The Tokenist průzkum, ve kterém se ptala lidí, jakému aktivu by dali přednost v letošním roce. Snažili se porovnávat odpovědi na dotazy z roku 2017 a z letošního roku po vrcholu pandemie koronaviru.

Ve srovnání se studií z roku 2017 důvěřuje Bitcoinu 47 % respondentů více než bankám, což je nárůst o 29 % v posledních třech letech. Dále se ukázalo, že 12 % lidí by dalo přednost nákupu Bitcoinu před akciemi. 16 % by upřednostnilo Bitcoin před zlatem a 17 % respondentů by upřednostnilo Bitcoin před nemovitostmi.

Tato data jasně ukazují, že Bitcoin má světlou budoucnost a lidé se začínají o nejdůležitější kryptoměnu světa více zajímat. Data dále ukázala, že zvýšená znalost a rostoucí důvěra v Bitcoin se nachází ve všech sledovaných věkových a genderových skupinách.

Celý výzkum si můžete přečíst pod přiloženým odkazem zde.

Popularita a pokoronavirový svět

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou kryptoměny tak populární, je to, že jsou imunní vůči vládním manipulacím. Centrální banky nebo mezinárodní finanční instituce nemohou zas převzít nad nimi kontrolu.

Deutsche Bank vydala začátkem letošního roku zprávu, ve které může být pandemie koronaviru Covid-19 důležitým bodem pro přijetí digitálních měn. Zpravodajský portál Bloomberg před nedávnem oponoval tím, že Bitcoin a další kryptoměny zmeškaly svůj potenciál.

Závěr

Přestože se ukazuje mnoho kritiků kryptoměn, kryptoměnový trh bude hrát v pokoronavirovém světě větší roli než v minulosti. Aktuálně se svět snaží tvořit vlastní digitální měny vydané centrální bankou (CBDC).

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: