Digitální dolar je nevyhnutelný, nikdo nechce čínskou měnu

2.1
(64)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

David Weild IV, známý jako otec zákona JOBS, věří, že vydání digitálního dolaru je již neodvratné. Vláda USA by si podle něj měla s jeho vydáním pospíšit.

Digitální dolar je nevyhnutelný

Weild je otec zákona Jumpstart Our Business Startups Act, známého jako JOBS Act, který uvolnil některé předpisy a umožnil použít crowdfunding k vydávání cenných papírů, tedy něco, co do té doby nebylo povoleno.

Kromě jedné z klíčových regulací Obamovy éry David Weild pracoval jako místopředseda burzy NASDAQ a v současné době spravuje svou vlastní decentralizovanou investiční banku, která poskytuje kapitál krypto a blockchainovým společnostem.

Weild tvrdí, že vydání digitálního dolaru se blíží a vláda USA by neměla příliš dlouho otálet s jeho vydáním.

Čína není svobodná

Weild si dále myslí, že digitální jüan nezíská moc poptávky mimo Čínu. A to z důvodu restriktivní povahy jejího politického systému. Přesto by podle něj Spojené státy neměly příliš dlouho čekat. Podle něj mají možnost si zachovat globální převahu své měny tím, že ji nabídnou v digitální podobě. Říká:

“Myslím, že by to USA měly udělat. A myslím si, že by to USA měly udělat raději dříve než později. Ale také si myslím, že většina světa nemá zájem o čínskou digitální měnu, jednoduše proto, že to není svobodná země. Není předvídatelná. A existuje spousta Číňanů, kteří by se chtěli dostat z Číny kvůli svévolné povaze vlády.“

Kryptoměny budou populární

Digitální měna podle Wielda může snížit transakční náklady a poskytnout další pohodlí svým uživatelům. Proto si myslí, že poptávka po ní bude vysoká:

“Bude to, jako když se lidé přesunují na kreditní karty, lidé začnou platit za věci v kryptu. Proč nemáte možnost jít do místní banky a být schopen za něco zaplatit digitální měnou a snížit si tak transakční náklady? Myslím, že je nevyhnutelné, že federální vláda vydá stablecoin zajištěný americkým dolarem.“

Závěr

Mezinárodní bankovní převody trvají několik dní a často jsou drahé. O víkendu se zpravidla neprovedou ani domácí platby. Na druhou stranu, platby v kryptu jsou velmi rychlé a obvykle i levné. David Weild by tedy mohl mít v něčem pravdu, když říká, že se nakonec USA digitálnímu dolaru nevyhnou.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.1 / 5. Počet hlasujících 64

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hmm

Autor v tom závěru trochu zaspal dobu nebo používá nějakou podivnou banku. Sám mám několk účtů u různých bank a převody mezi nima jsou zdarma a během pár sekund, maximálně minut.
Naopak BTC při domácích platbách má oproti bance dost vysoký poplatek. Dneska už je normální vybrat si banku kde jsou tyhle věci zdarma.

spot_img