Digitální dolar je nevyhnutelný, nikdo nechce čínskou měnu

2.1
(64)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Regulační úřad v Singapuru schválil licence pro čtyři digitální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět pohořel u ATH hranice • Grayscale nyní spravuje 12,6 mld. USD v kryptoměnách • a další zprávy

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

David Weild IV, známý jako otec zákona JOBS, věří, že vydání digitálního dolaru je již neodvratné. Vláda USA by si podle něj měla s jeho vydáním pospíšit.

Digitální dolar je nevyhnutelný

Weild je otec zákona Jumpstart Our Business Startups Act, známého jako JOBS Act, který uvolnil některé předpisy a umožnil použít crowdfunding k vydávání cenných papírů, tedy něco, co do té doby nebylo povoleno.

Kromě jedné z klíčových regulací Obamovy éry David Weild pracoval jako místopředseda burzy NASDAQ a v současné době spravuje svou vlastní decentralizovanou investiční banku, která poskytuje kapitál krypto a blockchainovým společnostem.

Weild tvrdí, že vydání digitálního dolaru se blíží a vláda USA by neměla příliš dlouho otálet s jeho vydáním.

Čína není svobodná

Weild si dále myslí, že digitální jüan nezíská moc poptávky mimo Čínu. A to z důvodu restriktivní povahy jejího politického systému. Přesto by podle něj Spojené státy neměly příliš dlouho čekat. Podle něj mají možnost si zachovat globální převahu své měny tím, že ji nabídnou v digitální podobě. Říká:

“Myslím, že by to USA měly udělat. A myslím si, že by to USA měly udělat raději dříve než později. Ale také si myslím, že většina světa nemá zájem o čínskou digitální měnu, jednoduše proto, že to není svobodná země. Není předvídatelná. A existuje spousta Číňanů, kteří by se chtěli dostat z Číny kvůli svévolné povaze vlády.“

Kryptoměny budou populární

Digitální měna podle Wielda může snížit transakční náklady a poskytnout další pohodlí svým uživatelům. Proto si myslí, že poptávka po ní bude vysoká:

“Bude to, jako když se lidé přesunují na kreditní karty, lidé začnou platit za věci v kryptu. Proč nemáte možnost jít do místní banky a být schopen za něco zaplatit digitální měnou a snížit si tak transakční náklady? Myslím, že je nevyhnutelné, že federální vláda vydá stablecoin zajištěný americkým dolarem.“

Závěr

Mezinárodní bankovní převody trvají několik dní a často jsou drahé. O víkendu se zpravidla neprovedou ani domácí platby. Na druhou stranu, platby v kryptu jsou velmi rychlé a obvykle i levné. David Weild by tedy mohl mít v něčem pravdu, když říká, že se nakonec USA digitálnímu dolaru nevyhnou.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.1 / 5. Počet hlasujících 64

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře