Čisté životní prostředí a pořádek ve věcech ovlivní váš život

5
(5)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

To, jak se cítíme, do značné míry ovlivňuje prostředí, ve kterém žijeme a trávíme svůj čas. Říká se, že čisté prostředí a pořádek ve věcech znamená také pořádek v mysli. Proto je důležité obklopit se příjemným prostředím a mít ve věcech pořádek. Odpočiňte si na chvíli od grafů, čísel a fundamentu a zamysleme se společně o místě, kde trávíme svůj čas, může nám to pomoci se cítit lépe, a tím i dosahovat lepších výsledků.

Udržujte své prostředí krásné

Vaše životní prostředí je důležité. Je to čistý vzduch a příroda obecně, ale nejen to, je to zkrátka vše, co vás obklopuje. Pojem životní prostředí může někomu už sám o sobě znít jako klišé. Jde o manipulaci, kterou pravděpodobně rozšiřují právě ti, kteří rabují a ničí to, co vznikalo miliony let.

Takoví lidé se cynicky vysmívají těm, kteří poukazují na škody a dělají z nich v očích veřejnosti bláznivé eko maniaky. Nutno uznat, že v určitých případech zejména v poslední době to ani není třeba, ale věřím, že xtrémy najdete v každé skupině a nelze všechny házet do jednoho pytle.

Všichni cítíme rozdíl mezi čistým vzduchem a smogem, mezi krásnou přírodou a pustinou, nebo mezi křišťálově čistou vodou plnou raků, o které nám vyprávěli prarodiče, a tím, co v našich potocích teče dnes. Udržet přírodu živou a čistou proto nemůže být klišé ani snaha bláznů, ale bezesporu důležitá věc, a to doslova životně.

Životní prostředí

To není jen voda, vzduch, země a slunce, ale i váš domov, práce a každé další místo, kde trávíte čas. Bez přírody to však samozřejmě nepůjde, proto jsme jí věnovali předchozí kapitolu. V nevhodném prostředí bychom byli odsouzeni strádat. Dokonce ani technologický pokrok by nás nemusel zachránit, ostatně i ten má své limity a výzvy, jak jsme upozorňovali v tomto článku.

Váš domov

Známé přísloví říká: „všude dobře, doma nejlépe.” Domov je radostné a přívětivé místo, kde se hřejete, zatímco venku prší nebo mrzne. Je tím místem, kam se vždy rádi vracíte a kde se jednoduše cítíte dobře. Nemusíme vám proto ani říkat, že je dobré, když je toto místo útulné a čisté. K psychické pohodě přispěje pohodlí, ale třeba i vůně.

Pracovní prostor

Totéž platí i pro váš pracovní prostor. Věci by měly mít své místo, to věděly už naše babičky a prababičky. A nejen to, i pracovní stůl, dílna, nebo jiný prostor by vám měl umožnit se cítit dobře a „nasytit” svoji duši něčím příjemným a pěkným. Záleží jen na vašem vkusu, čím si své prostředí obohatíte. Já samozřejmě doporučuji nějakou kytku, pokud možno živou, která vašemu pracovnímu stolu okamžitě dodá na útulnosti a osvěží ho.

Pořádek ve věcech

Jak už jsme zmiňovali, každá věc by měla mít své místo, kam patří. Udržovat si ve věcech pořádek vám prospěje nejen psychicky. Nebudete zmateně tápat a pobíhat všude kolem ve snaze najít potřebné pomůcky či nářadí, kdykoli se stane, že chcete něco udělat. Pracovat v pohodě a mít vše hezky po ruce se vyplatí. To samozřejmě platí i tehdy, když obchodujete na burze, nebo plánujete nákup kryptoměn k hodlování. Příprava a pořádek ve věcech se zkrátka vyplácí.

Mohlo by vás zajímat: Co je úvěr a proč zpravidla není rozumné se zadlužit

Závěr

Čisté, hezké a voňavé životní prostředí je důležité pro naše tělo i duši. Nejedná se přitom jen o svět za oknem, ale rovněž o váš domov a další místa, kde trávíte hodně času. Vaše prostředí ovlivňuje vaši mysl, a tím i to, jak přemýšlíte, jak se cítíte a jak se vám daří. Zní to jednoduše, a to je dobře, protože pravda bývá jednoduchá a jednoduché věci jsou také obvykle mocnější, než celá řada složitostí a různých výmyslů.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

“Jak už jsme zmiňovali, každá věc by měla mít své místo, kam patří.”
Aneb “Bronschteinův přínos spočívá především v tom, že přesunul poznámkový blok z dominantního sektoru A2 do ergonomicky mnohem výhodnější polohy v sektoru B5.” 😀 Každopádně OPĚT hezký inspirativní článek, za který musím dát hodnocení nejvyšší (které jinak dávám jen Jardovi 😀 ).

spot_img