[Mysl] 3 zásady jak myslet pozitivně a nenadělat přitom více škody než užitku

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

To, jak myslíte, má velký vliv na váš život. Pozitivní myšlení má moc a může výrazně ovlivnit váš život k lepšímu. Někdy je však třeba dát si pozor na to, aby se samotné pozitivní myšlení nezvrtlo nežádoucím směrem a nenadělalo více škody než užitku. V tomto článku se podíváme na tři zásady, které vám k tomu mohou pomoci.

Vyhněte se tomu, co vás rozčiluje

V životě se nám občas objeví někdo nebo něco, co nám vadí. Existují problémy a překážky, které nám znepříjemní život, ale zároveň nás nutí na sobě zapracovat, něco nového se naučit a posunout se dál. To je úplně normální a můžeme to brát tak, že jakmile se poučíme, problém často zmizí. Horší však je, když si problémy sami vyhledáváme, vytváříme a doslova se v nich vyžíváme.

Z vlastní zkušenosti vím, že je možné nepříjemnosti doslova vyhledávat. Něco v naší povaze nás, pokud se nebráníme, nabádá vyhledávat problémy. Například můžeme být zvědaví, když se v našem okolí stane nehoda a jdeme se podívat. Můžeme se cítit dobře, když pomlouváme ostatní, nebo se na internetu s oblibou pouštíme do diskuzí s lidmi, kteří mají jiný názor, o věcech, které nás rozčilují. Někteří začnou druhým nadávat a napadat je, což je díky anonymitě a relativnímu bezpečí na internetu velmi snadné.

Základem pozitivního myšlení tedy je, abychom se, pokud to jde, vyhýbali nepříjemným a katastrofickým podnětům a raději svou pozornost zaměřili na věci, které nám dělají radost a jsou pro nás prospěšné a žádoucí.

Pozitivní myšlení nikomu nevnucujte

Mnozí z vás, kdo jste si prošli určitým vývojem směrem k pozitivnímu myšlení, si jistě pamatujete na fázi, kdy jste se více než sami sebe snažili o nové poznání obohatit své okolí. Hodně začátečníků začne přehnaně poučovat své okolí, hádat se a vnucovat ostatním své čerstvě nabyté názory. Nejspíš jde o určitou počáteční horlivost.

Je snadné zapomenout na fakt, že člověk musí v první řadě začít u sebe. Zvykli jsme si hodnotit druhé dříve, než se podíváme sami na sebe, a to je překážka, kterou je vhodné ze své cesty odstranit co nejdříve.

Naučte se pozitivitu využívat ve správný čas

Třetí a neméně důležitou věcí je poznat správný čas. Metod, které vám mohou pomoct myslet tak, aby se vám dobře dařilo nebo abyste dosáhli svých cílů, je totiž celá řada. Některými z nich se zabýváme a budeme zabývat v dalších článcích na téma mysl. Pravděpodobně žádná metoda však není zcela univerzální a nelze ji tak ani použít kdykoli.

Jakmile se rozhodnete, že se vám určitý přístup líbí a začnete se jím řídit, měli byste se mimo jiné snažit rozpoznat situace, ve kterých zkrátka fungovat nebude a v takových případech použít něco jiného. Obvykle na tom nic není a každý z nás je schopen takovou chvíli rozpoznat. Např. není dobré mít hlavu v oblacích, když je potřeba se bránit přízemním útokům. Základem však je, abyste tomu co děláte věřili, jinak to zkrátka fungovat nebude.

Mohlo by vás zajímat: 10 nejlepších motivačních citátů Henryho Forda

Závěr

Myslet pozitivně není složité a zvládne to každý. Pozitivní myšlení má moc měnit věci k lepšímu. Někdy je však třeba dát si pozor na to, aby se pozitivní myšlení nezvrtlo, a o tom byl tento článek. Záleží na každém z nás, do jaké míry jsme schopni a ochotni myslet pozitivně a dělat to správně a v pravý čas. O jednotlivých metodách si něco řekneme zase příště.

Co číst dále?

Míří Bitcoin opravdu k hranici 20 000 USD?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře