[Mysl] 3 zásady jak myslet pozitivně a nenadělat přitom více škody než užitku

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

To, jak myslíte, má velký vliv na váš život. Pozitivní myšlení má moc a může výrazně ovlivnit váš život k lepšímu. Někdy je však třeba dát si pozor na to, aby se samotné pozitivní myšlení nezvrtlo nežádoucím směrem a nenadělalo více škody než užitku. V tomto článku se podíváme na tři zásady, které vám k tomu mohou pomoci.

Vyhněte se tomu, co vás rozčiluje

V životě se nám občas objeví někdo nebo něco, co nám vadí. Existují problémy a překážky, které nám znepříjemní život, ale zároveň nás nutí na sobě zapracovat, něco nového se naučit a posunout se dál. To je úplně normální a můžeme to brát tak, že jakmile se poučíme, problém často zmizí. Horší však je, když si problémy sami vyhledáváme, vytváříme a doslova se v nich vyžíváme.

Z vlastní zkušenosti vím, že je možné nepříjemnosti doslova vyhledávat. Něco v naší povaze nás, pokud se nebráníme, nabádá vyhledávat problémy. Například můžeme být zvědaví, když se v našem okolí stane nehoda a jdeme se podívat. Můžeme se cítit dobře, když pomlouváme ostatní, nebo se na internetu s oblibou pouštíme do diskuzí s lidmi, kteří mají jiný názor, o věcech, které nás rozčilují. Někteří začnou druhým nadávat a napadat je, což je díky anonymitě a relativnímu bezpečí na internetu velmi snadné.

Základem pozitivního myšlení tedy je, abychom se, pokud to jde, vyhýbali nepříjemným a katastrofickým podnětům a raději svou pozornost zaměřili na věci, které nám dělají radost a jsou pro nás prospěšné a žádoucí.

Pozitivní myšlení nikomu nevnucujte

Mnozí z vás, kdo jste si prošli určitým vývojem směrem k pozitivnímu myšlení, si jistě pamatujete na fázi, kdy jste se více než sami sebe snažili o nové poznání obohatit své okolí. Hodně začátečníků začne přehnaně poučovat své okolí, hádat se a vnucovat ostatním své čerstvě nabyté názory. Nejspíš jde o určitou počáteční horlivost.

Je snadné zapomenout na fakt, že člověk musí v první řadě začít u sebe. Zvykli jsme si hodnotit druhé dříve, než se podíváme sami na sebe, a to je překážka, kterou je vhodné ze své cesty odstranit co nejdříve.

Naučte se pozitivitu využívat ve správný čas

Třetí a neméně důležitou věcí je poznat správný čas. Metod, které vám mohou pomoct myslet tak, aby se vám dobře dařilo nebo abyste dosáhli svých cílů, je totiž celá řada. Některými z nich se zabýváme a budeme zabývat v dalších článcích na téma mysl. Pravděpodobně žádná metoda však není zcela univerzální a nelze ji tak ani použít kdykoli.

Jakmile se rozhodnete, že se vám určitý přístup líbí a začnete se jím řídit, měli byste se mimo jiné snažit rozpoznat situace, ve kterých zkrátka fungovat nebude a v takových případech použít něco jiného. Obvykle na tom nic není a každý z nás je schopen takovou chvíli rozpoznat. Např. není dobré mít hlavu v oblacích, když je potřeba se bránit přízemním útokům. Základem však je, abyste tomu co děláte věřili, jinak to zkrátka fungovat nebude.

Mohlo by vás zajímat: 10 nejlepších motivačních citátů Henryho Forda

Závěr

Myslet pozitivně není složité a zvládne to každý. Pozitivní myšlení má moc měnit věci k lepšímu. Někdy je však třeba dát si pozor na to, aby se pozitivní myšlení nezvrtlo, a o tom byl tento článek. Záleží na každém z nás, do jaké míry jsme schopni a ochotni myslet pozitivně a dělat to správně a v pravý čas. O jednotlivých metodách si něco řekneme zase příště.

Co číst dále?

Míří Bitcoin opravdu k hranici 20 000 USD?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img