10 nejlepších motivačních citátů muže, který změnil svět: Henry Ford

5
(1)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Průkopník automobilového průmyslu Henry Ford byl bohatým, úspěšným a slavným člověkem, který se vypracoval úplně sám. Své miliardové bohatství a úspěch nezdědil, ani nedostal darem. Vše, čeho dosáhl, si zasloužil dlouholetou prací. Je jisté, že aby toho dosáhl, musel být jeho životní postoj odlišný od smýšlení většiny ostatních lidí. V dnešním článku si společně připomeneme 10 z nejlepších motivačních citátů Henryho Forda.

Citáty Henryho Forda

Jak už bylo řečeno, Henry Ford měl svůj osobitý přístup k životu. Neúspěch pro něj nebyl signálem, že něco nejde, ale o tom už je jeho první citát.

„Prohra je jen příležitost k tomu, abychom začali znovu a inteligentněji.“

Jistě, člověk, který dokázal jít za svým snem celá desetiletí, musel být mistrem v tom, jak čelit neúspěchům, ale dokážete to také? A co když se vám postaví do cesty nějáký problém? Na to má Henry Ford samozřejmě odpověď.

„Většina lidí spotřebuje více energie na mluvení o problémech než na jejich řešení.“

Problémy je třeba řešit. Důvodem, proč to většina lidí nedělá, bude nejspíš to, že zkrátka dostatečně nevěří, že je to možné. Následující citát je skutečně mistrovskou ukázkou víry a síly lidské mysli.

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.”

To je opravdu odvážné tvrzení. Dokonce i z úst člověka, který postavil Ameriku na kola, to někomu může znít až příliš odvážně. Jak to vlastně udělal? Vyrobit benzínový motor někde v garáži, a ještě navíc v době, kdy většina ostatních lidí cestovala na koni.

„Nic na světě není tak těžké, rozdělíte-li si to na malé práce.“

To platí i při investování, pěkně pravidelně a po částech. Následující citát je sice krátký, ale o to výstižnější.

„Být připraven je nejdůležitějším předpokladem úspěchu.”

Tato slova platí v kryptosvětě dvojnásob, co říkáte? A příprava také obnáší studium informací…

„Kdokoliv se přestane učit, je starý, ať už ve dvaceti nebo v osmdesáti. Kdokoliv se stále učí, je mladý. Nejskvělejší věc v životě je udržovat mladou mysl.“

Takže aby člověk zůstal mladý, musí se učit celý život. To není složité, to určitě vymyslí každý. Člověk jako Henry Ford by jistě nepochyboval o tom, že ostatní lidé budou uvažovat rozumně, nebo ne?

„Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.“

Hmm, takže ne. To je docela frustrující, co s tím?

„Když se zdá, že jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem.“

Co by asi Henry Ford dělal, kdyby přišel o všechny své peníze?

„Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.”

A to je téměř vše. Poslední citát je možná poněkud nejednoznačný, ale dle našeho názoru pěkně uzavře tento exkurz do géniovy mysli.

„Jestliže existuje nějaké tajemství úspěchu, pak spočívá ve schopnosti postavit se na místo druhého a vidět všechno jak svýma, tak i jeho očima.”

Závěr

Věříme, že se vám dnešní článek o zajímavé osobnosti líbil a že vás pobavil i motivoval. V minulém díle jsme vás vybízeli k otázkám ohledně Henryho Forda, ale v komentářích jste nám sice napsali své názory, ale žádnou otázku ani námět jste nám nedali. Tak snad příště. A do příště nezapomeňte myslet pozitivně, protože ať už je pro vás něco nemožné, nebo věříte, že to dokážete, tak v obou případech máte pravdu.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: