10 nejlepších motivačních citátů muže, který změnil svět: Henry Ford

5
(4)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Průkopník automobilového průmyslu Henry Ford byl bohatým, úspěšným a slavným člověkem, který se vypracoval úplně sám. Své miliardové bohatství a úspěch nezdědil, ani nedostal darem. Vše, čeho dosáhl, si zasloužil dlouholetou prací. Je jisté, že aby toho dosáhl, musel být jeho životní postoj odlišný od smýšlení většiny ostatních lidí. V dnešním článku si společně připomeneme 10 z nejlepších motivačních citátů Henryho Forda.

Citáty Henryho Forda

Jak už bylo řečeno, Henry Ford měl svůj osobitý přístup k životu. Neúspěch pro něj nebyl signálem, že něco nejde, ale o tom už je jeho první citát.

„Prohra je jen příležitost k tomu, abychom začali znovu a inteligentněji.“

Jistě, člověk, který dokázal jít za svým snem celá desetiletí, musel být mistrem v tom, jak čelit neúspěchům, ale dokážete to také? A co když se vám postaví do cesty nějáký problém? Na to má Henry Ford samozřejmě odpověď.

„Většina lidí spotřebuje více energie na mluvení o problémech než na jejich řešení.“

Problémy je třeba řešit. Důvodem, proč to většina lidí nedělá, bude nejspíš to, že zkrátka dostatečně nevěří, že je to možné. Následující citát je skutečně mistrovskou ukázkou víry a síly lidské mysli.

„Ať už si myslíte, že něco dokážete, nebo si myslíte, že to nedokážete, v obou případech máte pravdu.”

To je opravdu odvážné tvrzení. Dokonce i z úst člověka, který postavil Ameriku na kola, to někomu může znít až příliš odvážně. Jak to vlastně udělal? Vyrobit benzínový motor někde v garáži, a ještě navíc v době, kdy většina ostatních lidí cestovala na koni.

„Nic na světě není tak těžké, rozdělíte-li si to na malé práce.“

To platí i při investování, pěkně pravidelně a po částech. Následující citát je sice krátký, ale o to výstižnější.

„Být připraven je nejdůležitějším předpokladem úspěchu.”

Tato slova platí v kryptosvětě dvojnásob, co říkáte? A příprava také obnáší studium informací…

„Kdokoliv se přestane učit, je starý, ať už ve dvaceti nebo v osmdesáti. Kdokoliv se stále učí, je mladý. Nejskvělejší věc v životě je udržovat mladou mysl.“

Takže aby člověk zůstal mladý, musí se učit celý život. To není složité, to určitě vymyslí každý. Člověk jako Henry Ford by jistě nepochyboval o tom, že ostatní lidé budou uvažovat rozumně, nebo ne?

„Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.“

Hmm, takže ne. To je docela frustrující, co s tím?

„Když se zdá, že jde všechno proti tobě, pamatuj, že letadlo vzlétne vždy proti větru a ne s větrem.“

Co by asi Henry Ford dělal, kdyby přišel o všechny své peníze?

„Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.”

A to je téměř vše. Poslední citát je možná poněkud nejednoznačný, ale dle našeho názoru pěkně uzavře tento exkurz do géniovy mysli.

„Jestliže existuje nějaké tajemství úspěchu, pak spočívá ve schopnosti postavit se na místo druhého a vidět všechno jak svýma, tak i jeho očima.”

Závěr

Věříme, že se vám dnešní článek o zajímavé osobnosti líbil a že vás pobavil i motivoval. V minulém díle jsme vás vybízeli k otázkám ohledně Henryho Forda, ale v komentářích jste nám sice napsali své názory, ale žádnou otázku ani námět jste nám nedali. Tak snad příště. A do příště nezapomeňte myslet pozitivně, protože ať už je pro vás něco nemožné, nebo věříte, že to dokážete, tak v obou případech máte pravdu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman

Komentář k textu: „Kdybych měl v kapse poslední dolar, utratil bych ho za reklamu.” Citát není nejednoznačný. Ford to myslel tak, jako když v podnikání přijdete o všechno, abyste se znovu postavili na vlastní nohy a začnete tím, že inzerujete své nové služby nebo nový produkt a začnete znovu na zelené louce budovat firmu…prostě se nenecháte odradit neúspěchem…

Ceneon

To ale není poslední citát, tento zmíněný je předposlední. Poslední je tento:
„Jestliže existuje nějaké tajemství úspěchu, pak spočívá ve schopnosti postavit se na místo druhého a vidět všechno jak svýma, tak i jeho očima.”
Viděl bych to tak, že člověk si mnohdy dovede velice věřit, ale k úspěchu je nutné vidět situaci realisticky, tedy podívat se na situaci tak, jak by se na ni díval někdo jiný.

Roman

Když ho věnuje na reklamu, má šanci, že vydělá dva, ze dvou udělá čtyři atd.
Když si za něj koupí hamburger, nikdy už čtyři z nuly neudělá…

E15

Čekal bych tu hlavně tento jeho citát (pomíjím ty plné antisemitismu :-DDD):
„Je štěstí, že lidé nerozumějí našemu bankovnímu a peněžnímu systému. Protože kdyby mu rozumět začali, myslím, že by byla revoluce hned zítra ráno.“

spot_img