Obchodování na burze rozvíjí osobnost a otevírá cestu k finanční nezávislosti

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Svět, ve kterém žijeme, je plný paradoxů. Jedním z nich je i fakt, že všechno ovládají peníze. Ve škole nás však finanční gramotnost neučí, a tak většina z nás stráví celý život v nevědomosti. Současný finanční systém je nastaven tak, aby z něj mohli benefitovat bohatí, šikovní a hlavně informováni lidé.

Zodpovědné obchodování na burze s sebou přináší řadu výhod, které sahají daleko za možné finanční benefity. V první řadě vás naučí disciplínu, rozvine vaši osobnost a pomůže vám ovládnout své emoce.

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro vás napsal Samuel S.

Obchodování a rozvoj osobnosti

Obchodování na burze je přímo spojeno s rozvojem osobnosti. Rostoucí zisky (případně ztráty) vás donutí pracovat na sobě, studovat indikátory, strategii a psychologii. Úspěšný obchodník se vyznačuje těmito vlastnostmi:

  • Akčnost – pokud vidí šanci, hned po ní skočí.
  • Flexibilita – při obchodování je nutné umět přehodnotit situaci a přijmout nové skutečnosti.
  • Disciplína – dobrá strategie je alfou a omegou obchodování na burze. Její dodržování je velmi důležité i v případech, když na první pohled nedává smysl.
  • Schopnost zvládat stres – trh umí občas pořádně překvapit, čímž na obchodníka vyvíjí neustálý tlak. Správní tradeři tak po čase získají prakticky imunitu vůči stresu.
  • Emoce pod kontrolou – největším nepřítelem obchodníka na burze jsou emoce, jako např. chamtivost, strach, naděje a láska (více zde). V životě na vás emoce často působí negativně a nedovolují vám vidět objektivní realitu. Tradeři podobné problémy nemají.

Rozvoj finanční gramotnosti

Obchodování na burze samozřejmě nejsou pouze grafy. Úspěšný trader myslí na všechno a zajímá se o svět kolem sebe, sleduje aktuální dění na trhu, ekonomiku, novinky ze světa a v neposlední řadě i historii.

Po delším čase stráveném obchodováním lépe pochopíte svět financí. Zjistíte, jak fungují peníze a proč vůbec mají nějakou hodnotu. Otevřete svou mysl novým koncepcím a zbavíte se ustálených škodlivých zvyků, které vám brání v dosažení vašich snů.

Získání finanční nezávislosti

Asi nejatraktivnější výhodou obchodování je získání finanční nezávislosti. Pokud víte, co děláte, s menším kapitálem (do 1 milionu eur) budete schopni vytvářet konzistentní zisky a vytvoříte si tak slušný aktivní příjem.

Mnoho lidí si chce na burze pouze přivydělat. V poslední době se velmi rozšířili takzvaní víkendoví tradeři, kteří stráví pracovní týden v práci a o víkendu otevřou pár slibných pozic. Při obchodování není nutné prosedět před grafy celé dny. Všechno je to o prioritách.

Nejtěžší je začít

Často platí, že nejtěžší je začít. Schopnost porazit trh a odejít jako vítěz sice vypadá lákavě, ale stojí hodně námahy. Obchodování s sebou totiž nese zcela nový způsob myšlení. Na internetu je obrovské množství informací a při tradingu se osvědčily různé strategie, které jsou často protichůdné. Vyznat se v tom všem, to dá jednomu zabrat.

Vyhnout se začátečnickým chybám a ušetřit tak peníze, které byste jinak prodělali na burze, vám pomohou například nové kurzy obchodování, které najdete na Trading11. Výrazně tak zkrátíte dobu učení. Během měsíce si osvojíte zásady obchodování, vytvoříte si první kvalitní obchodní strategii a můžete začít vydělávat.

Soutěž o kurzy v hodnotě 500 eur!

V současnosti jsou dostupné dva kurzy. Pro začátečníky a mírně pokročilé je vhodné Obchodování s Kryptomenami1.0 (cena: 4 999 Kč) a středně pokročilé bude zajímat kurz Price Action (cena: 5 999 Kč). Případně si můžete zakoupit oba kurzy najednou (9 999 Kč). V nejbližších 4 dnech běží na Trading11 pre-sale, vrámci kterého jsou všechny kurzy ve 33% slevě. Bližší info najdete přímo v e-shopu.

Jak se zúčastnit?

Sdílením tohoto facebookového příspěvku se zúčastníte soutěže o tyto ceny:

  1. Místo – Jeden Kombo kurz v hodnotě 13 999 kč
  2. Místo- Jedno členství Standard XL – přístup k Trading11 na 180 dní
  3. Místo – Jedno členství Standard L – přístup k Trading11 na 90dní
  4. Místo – Tri členství Standard M – přístup k Trading11 na 30 dní
  5. Místo – Pět členství Standard TEST – přístup k Trading11 na 5 dní

Soutěž končí ve čtvrtek 20.9.2018 v 18:00. Výhercům zašleme zprávu na facebook.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Online_trader74

Zajímavé čtení. Pro mě je obchodování na burze zajímavou profesí. Vnímám ji jako cestu jak se stát finančně nezávislým. Myslím, že správné informace, kvalitní obchodní strategie a dispciplína jsou základem úspěšného online tradingu.

spot_img