Žijeme v úžasné době, nebuďme slepí

6
Čas, time, hlava, dlouho, jak, kdy, hodiny, regulátory

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak je doba, ve které žijeme, vlastně skvělá? Jistě, máme své problémy, které se nás dosud drží, jako jsou války, chudoba či chorobná touha po moci, ale něco se změnilo. Za celou svou historii lidstvo nikdy nemělo k dispozici technologie, jaké máme nyní. Vše přitom nasvědčuje tomu, že to nejlepší má teprve přijít.

Budoucnost

Sci-fi příběh cestovatele časem, který jsme nedávno publikovali na Kryptomagazínu, nebyl příliš pozitivní. Autor vykreslil budoucnost jako bezútěšné místo, ve kterém se hrstka bohatých ukrývá před zbytkem světa, který se však i tak žene do atomové války. Takové budoucnosti by bylo lepší se vyhnout.

I proto stále poukazuji na to, že by se měl každý z nás snažit změnit k lepšímu. To je totiž jediný způsob, jak můžeme společně vytvořit lepší svět. Budoucnost může být úžasnější, než si dnes umíme představit. Věřím, že jednou se svět nebude dělit na pracující a nezaměstnané, na hladovějící a bohaté, ani na černé a bílé. Už dnes ale žijeme v úžasném světě, jen je třeba se občas rozhlédnout a nehledat jen to špatné.

Otevřená mysl

Řekněme například, že již brzy nebude potřeba, abyste pracovali pro peníze, protože díky technologické revoluci budou lidé pracovat jen ze záliby. Pokud jste schopni tuto myšlenku přijmout, vaše mysl je otevřená. Dnes nikdo neví, jaká budoucnost doopravdy bude. Možná to dokážeme a přežijeme v míru. Bude však třeba pracovat na řešení problémů, které jsme dosud jen odkládali.

Zajímal by mě váš názor na to, jestli se lidstvo vypořádá s problémy, jako je neúcta k planetě, hrozba jaderné války, nebo fakt, že je nás čím dál tím víc, přičemž stále asi miliarda lidí žije pod hranicí chudoby. Jak bude vypadat budoucnost? Co státy a vlády, přetrvají ve své podobě, nebo se stanou historií a raritou, podobně jako králové? Budou lidé jen nadávat, když vidí, jak je s jejich penězi plýtváno, nebo nás čeká decentralizovaná společnost, ve které si budeme s pomocí blockchainové technologie vládnout my sami?

Úžasná doba

Přes všechny problémy je současná doba úžasná. Máme vychytávky, o kterých si mohli naši předci nechat jen zdát. V naší části světa si téměř každý může dovolit koupit počítač nebo chytrý telefon a připojit se na internet. Díky tomu máme 24 hodin denně k dispozici obrovské množství informací a zábavy. Můžeme se naučit cizí jazyk, podívat se jak to vypadá ve vzdálených zemích, přehrát si film, najít si informaci prakticky o čemkoli, nebo se třeba naučit vařit…

Je toho ještě mnohem víc. Díky internetu můžeme komunikovat. Naprosto cizí lidé spolu diskutují na soc. sítích a setkávají se s lidmi, kteří mají stejné záliby, aniž by udělali jediný krok. Věci, které by dříve vyžadovaly týdny i měsíce příprav, můžete uskutečnit jediným kliknutím myší. Dokonce si můžete najít i informace, které vám pomohou se vyléčit, pokud jste onemocněli, nebo se jako člověk zdokonalovat, pokud máte chuť to udělat. To vše je přitom pouhým příkladem a mohli bychom pokračovat ještě velmi dlouho.

Závěr

Přestože jsme se jako celek nechovali vždy příliš rozumně, stále máme šanci vše napravit, přestat válčit a vyléčit svět, jak by řekl Michael. Tato doba je úžasná vlastně i tím, že tuto možnost máme. My máme to štěstí, že žijeme ve vyspělé části světa a měli bychom si toho vážit. Nestěžujme si proto, ale radujme se z toho, že máme možnost pracovat na své budoucnosti, protože už to je bohatstvím samo o sobě.

Co číst dále?

Skutečnosti, které údajně ovlivnily růst kryptoměn

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře