Charles Hoskinson oživuje RPG hru z 90. let

5
(5)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Generální ředitel společnosti Input Output HK (IOHK) se sídlem v Hongkongu a spoluzakladatel společnosti Cardano (ADA) Charles Hoskinson se rozhodl přepsat a obnovit RPG hru Legends of Valour z roku 1992. Tento nový Hoskinsonův projekt nebude nijak spojený s IOHK, ale je jeho vlastním projektem. Hoskinson bude nyní hledat způsoby, jak do hry integrovat blockchain.

hra
zdroj: www.abandonwaredos.com

Legends of Valour

Charles Hoskinson se rozhodl pustit do poměrně zajímavého projektu – koupě a oživení jeho oblíbené dětské hry. Tato hra byla vydána v roce 1992 a na tehdejší dobu byla poměrně revoluční, neboť to byla jedna z prvních RPG her, která používala 3D prostředí.

Jak uvedl sám Hoskinson, jedná se čistě o jeho soukromý projekt, zakoupený z vlastních prostředků a nemá tudíž nic společného se společností IOHK. Další věci, které ovšem hodlá ve hře upravit, budou úzce souviset s Cardano.

hra
zdroj: www.abandonwaredos.com

Hoskinson uvedl, že již vytvořil tým, jehož úkolem bude rozebrat kompilovaný kód hry a dostat se až ke zdrojovému kódu. Poté bude následovat vytvoření rozšířeného vydání hry.

Střední Afrika

Celá hra bude modernizována až do stavu, ve kterém ji bude možno hrát na moderním PC. Jak uvedl Hoskinson, hra by mohla být vydána i ve 4K. Tato vylepšená edice bude s největší pravděpodobností vydána jako open-source kód, který by umožnil všem hrát hru zdarma.

hra
zdroj: www.abandonwaredos.com

Jakmile bude rozšířené vydání hry zveřejněno, plánuje Hoskinson přepsat a remastrovat celou hru. Jako vášnivý hráč pevně věří, že v uživatelském rozhraní UI/UX ve hře je stále co zlepšovat. Hoskinson dále uvedl, že remastering hry bude proveden ve střední Africe, a to konkrétně ve Rwandě. Tento africký stát je dle Hoskinsona vhodným a atraktivním místem pro takovýto projekt, neboť tato země se chce stát příštím Silicon Valley a snaží se dělat kroky pro rozvoj IT průmyslu.

Úloha Cardano

Hoskinson se rovněž zamýšlí nad tím, zda lze systém distribuce her vytvořit pomocí back-end blockchainu. Cardano by zde mohlo být použito k vydávání non-fungible tokenů. Tyto tokeny by mohly sloužit jako aktiva a předměty ve hře, jako je brnění, vzácné mince, atd.

hra
zdroj: www.abandonwaredos.com

Uživatelé, kteří si koupí hru, by mohli rovněž používat decentralizovaný regulátor. Regulátor by potom umožnil uživatelům nakupovat herní aktiva s pomocí mikrotransakcí.

Závěr

Jak ovšem Hoskinson uvedl, jen dokončení procesu získání Legends of Valour trvalo rok a půl. Uvolnění takové remastrované hry pak může trvat klidně celé roky.

Pro samotné Cardano je to ovšem velmi pozitivní věc. Nejen že by hra mohla být použita jako testovací místo pro samotný blockchain k prozkoumání jeho aplikace ve hrách, ale rovněž to může urychlit investice do rozvojových ekonomik, ke kterým patří právě Rwanda ataké podnítit zájem o technologii blockchain.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: