CEO společnosti Abra se chystá zdvojnásobit svou pozici v BTC

5
(2)

Generální ředitel společnosti Abra, Bill Barhydt, se na Twitteru svěřil, že uvažuje o zdvojnásobení alokace bitcoinů (BTC) ve svém osobním portfoliu.

Velcí investoři uvažují o zvýšení své expozice vůči Bitcoinu. A to je také případ pana Barhydta, který na Twitteru oznámil, že plánuje zvýšit o rovných 100 procent alokaci bitcoinů ve svém osobním portfoliu.

Obavy z inflace fiat peněz

Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je zrychlení měnové inflace. Uvedl, že vzhledem ke zrychlujícímu se tempu inflace se zdá jako dobrý nápad zvýšit jeho alokaci BTC v osobním portfoliu na 25 %. Na Twitteru k tomu napsal:

“Zvažuji zdvojnásobení alokace #Bitcoinu v mém osobním portfoliu na 25 %.” Je to dobrý nápad, nebo je toto rozdělení příliš vysoké? Vzhledem ke zrychlení tempa měnové inflace a pravděpodobné další inflaci cen se to jeví jako dobrý nápad, než mých současných 12 %. “

A není 25 % vlastně ještě málo?

Stojí za to vzít v úvahu, že odborníci na hedgeové fondy předpokládají, že výnosy z akciových trhů budou v příštích pěti letech pravděpodobně „utlumeny“. Rozhodnutí Billa Barhydta samozřejmě potěšilo velké množství uživatelů, kteří trhu s kryptoměnami věří a patří mezi fanoušky Bitcoinu.

Mnozí z nich říkali, že jeho expozice vůči BTC bude i po navýšení příliš nízká a že by ji měl ještě navýšit. Mezi známá kryptoměnová jména, která mu takto na Twitteru odpověděly, patří Peter McCormack a Dan Held. Mimochodem Anthony Pompliano, partner společnosti Morgan Creek Digital, má v bitcoinech uloženo 50 % svého čistého jmění.

A ostatní uživatelé jeho rozhodnutí většinou komentovali slovy, že tato alokace může být sice riskantní, ale pokud se Bitcoinu povede dobře, dá se očekávat v budoucnu vysoká návratnost, neboť během současné pandemie se mnoho zemí ve snaze “snížit” negativní účinek COVID-19 na ekonomiku, rozhodlo zvýšit tisk nových peněz.

To pochopitelně vyvolalo obavy z růstu inflace a přimělo jednotlivce k riskantnějším investicím, kde by díky potenciálnímu vyššímu výnosu dokázali porazit inflaci.

Závěr

V nedávném článku, věnovaném společnosti MicroStrategy, jsme psali o jejich čtvrtmiliardové investici do Bitcoinu. Nedávno se zase objevila zpráva o dalších nákupech BTC společností Grayscale a mnoho dalších zpráv naznačuje, že velcí hráči vstupují na kryptoměnový trh. Mnozí z nich si totiž uvědomují, že právě Bitcoin by mohl být tou správnou cestou, jak ochránit v těchto dobách své peníze.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img