Tether podpoří McCormacka v obraně proti Craigovi Wrightovi

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Tether, propojený s burzou Bitfinex, je přední stablecoin, který i přes problémy zatím funguje a používá ho spousta lidí. Společnost se rozhodla, že podpoří Petera McCormacka v soudním řízení proti samozvanému Satoshimu Craigovi Wrightovi.

Tether podpoří McCormacka

Stuart Hoegner, generální poradce společností Tether a Bitfinex, prozradil, že Tether taktéž odmítá Wrightovy sebeproklamace Satoshi Nakamota.

„Craig Wrightova tvrzení, že je Satoshi Nakamoto, byla mnoha odmítnuta. Tether to také odmítá. Wright měl nesčetné příležitosti, aby dokázal, že je Satoshi a nikdy to definitivně neudělal.”

Proč Wright žaloval McCormacka

Zástupce Bitcoinu SV (BSV) Craig Wright podal proti McCormackovi žalobu za urážku na cti. Stalo se tak poté, co Peter McCormack obvinil Wrighta z podvodu. Wright o sobě tvrdí, že je Satoshi Nakamoto, což právě McCormack označil za lež.

V té době Wright kopal kolem sebe na všechny strany a někteří si ještě budou pamatovat jeho spor s uživatelem Hodlonaut. Na něj samozvaný Satoshi dokonce vypsal odměnu. Burza Binance následně reagoval tím, že delistovala BSV, což udělaly také některé další burzy.

McCormack má podporu

Tether se tedy nyní připojí na obranu McCormacka. Hoegner říká, že společnost za ním stojí. Přesně sice neuvedl, zda hodlají žalovaného podpořit finančně, či svými právními službami, ale navrhuje, aby poskytovaná podpora přesahovala pouhá slova.

“Soudní spory mohou být vyčerpávající a drahé, ale jsme oddáni dlouhé hře. Obdivujeme Peterovo přesvědčení a pokorně podporujeme jeho obranu proti tomu, co považujeme za lehkovážné a mrzuté soudní spory.“

Craig Wright je však nyní sám souzen. A nejedná se o nic menšího, než polovinu z přibližně milionu BTC. Pozůstalí za bývalým obchodním partnerem Davidem Kleinmanem požadují svůj díl, tedy 500 000 bitcoinů, které měli společně vytěžit pod společnou značkou Satoshi Nakamoto. Wright (ne)překvapivě náhle obrátil a řekl, že nemá z čeho zaplatit.

Závěr

Společnost Tether prostřednictvím právníka Stuarta Hoegnera vyjádřila podporu McCormacka v obraně proti Craigovi Wrightovi. Ačkoli Wright všude proklamuje své autorství Bitcoinu, nikdy to spolehlivě nedokázal.

Co číst dále

Někdy stačí ke štěstí jen velmi málo. Není právě v tom to největší bohatství?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img