Válka mezi kryptokomunitou a Craigem Wrightem se výrazně stupňuje

0
(0)

Zprávy a souhrny

O tomto Fake Satoshi podivínovi je stále více řečí. Craig Wright se snaží získat extrémní pozornost a bohužel se mu to daří. Jsou však lidé, kteří proti němu otevřeně bojují a snaží se poukázat na to, že všechno, co tento člověk zatím udělal, je nesmysl a lež. Jedním z nich je i Bitcoin expert a vlastník podcastu „What Bitcoin Did?“ Peter McCormack. Ten se několikrát do Craiga Wrighta otevřeně opřel, nazval ho patologickým lhářem a snaží se ho dostat ze scény pryč. Avšak tam celá „válka“ pouze začíná.

Craig Wright se chce soudit

Samozřejmě, že tento člověk nemá nic lepšího na práci, než ztrpčovat život všem kolem sebe. A to se rozhodl udělat i v případě Petera McCormacka, se kterým se chce soudit. To by mohl být pořádný problém pro McCormacka, protože takové spory by mohly celkově stát až 750 000 liber, což určitě není levný špás.

Naštěstí komunita ukázala velkou podporu Peterovi McCormackovi, kdy nejenže se našlo hned několik dárců, kteří by byli schopni poslat kryptoměny, Peterovi se měli ozvat i právníci a experti z tohoto prostoru, kteří mu měli poskytnout pomocnou ruku. Jedním z nich je i CTO společnosti Casa a Bitcoin veterán James Loop.

Tajná zbraň McCormacka – James Loop

A to je opravdu zbraň řádného kalibru. James Loop totiž nejen, že je velkým odborníkem v kryptoměnách (jako Bitcoin vývojář by pochopitelně měl být), ale stejně vůbec nepatří mezi fanoušky Craiga Wrighta. Navíc James Loop byl i hostem právě v podcastu Petera McCormacka, který za nim letěl na vlastní náklady z Velké Británie do USA. Tuto laskavost z minulosti (rok 2017) chce nyní James Loop vrátit zpět.

Prostřednictvím svého Twitter účtu se vyjádřil, že nemá problém kdykoliv letět do Velké Británie, aby tak pomohl vyhrát soudní spor ve prospěch McCormacka. Dokonce má mít James Loop důkazy o tom, jaké lži už Craig Wright napovídal, a proto neměl problém ho nazvat i „patologickým lhářem“.

Loop má mít velmi podrobný výzkum o práci Craiga Wrighta. Už začátkem května měl zveřejnit poměrně dlouhý článek o tom, čeho všeho se Craig Wright dopustil, a co všechno mu prošlo. James Loop nejenže rozebíral výroky Craiga Wrighta o Bitcoinu (které se několikrát dokonce negovaly), ale stejně se podíval i na jeho pracovní zkušenosti a zázemí. Tam měl najít hned několik zajímavostí, které mají hrát ve prospěch celé kryptokomunity (a tedy proti fake Satoshimu).

Závěr

Jedno je jisté. Takovou pozornost kryptoměny opravdu nepotřebují. Nikdo tím nezískává, a proto je jakékoliv pokračování nejenže zbytečné, ale také velmi hloupé. Nicméně třeba si říci i to, že CW se chová opravdu jako egocentrický maniak a patologický lhář, a proto je třeba, aby ho někdo zastavil. K tomu však bude třeba soudržnost komunity jakou nyní předvádějí například Peter McCormack a James Loop. Budeme jim určitě držet palce.

Co číst dál?

Vinny Lingham: Bitcoin půjde na 12 000 dolarů již brzy

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: