Cena BTC se blíží k 60 000 USD: 5 věcí, které se vyplatí tento týden sledovat

2
cena
zdroj: Pixabay.com

Bitcoin (BTC) čelí v začátku týdne známým, ale významným maximům všech dob. Je to týden, který začíná na 58 000 USD. Po překvapivém pátku docházelo u největší kryptoměny po většinu víkendu k pomalému úpadku. To se však v neděli v noci otočilo a nyní se BTC/USD vrací zpět na odpor poblíž 60 000 USD.

Bitcoin ignoruje zisky DXY

Vzhledem k tomu, že na květnové svátky jsou zavřeny různé hlavní trhy, existuje u komodit a akcií méně výkyvů. Asijské akcie sledovaly ztráty způsobené různými problémy, včetně probíhajícího debaklu Indie ohledně Covid-19. Zároveň se ve Spojených státech futures S&P 500 již od pátku zotavují ze ztrát.

Na rozdíl od BTC trhy na fámy nereagovaly dobře. Že některá banka může snížit opatření fiskální podpory proti viru, to byla klíčová složka za rekordním výkonem S&P za poslední rok.

V tandemu s tímto tahem byl posun síly dolaru, nicméně americký dolarový měnový index (DXY) zaznamenal po měsíci sestupu působivé zisky. Klíčovým tématem zůstává inflace. Vyšší američtí představitelé se domnívají, že stimuly ve výši bilionů dolarů na ni budou mít malý dopad, zatímco jiní naopak nesouhlasí.

Spot rally vstupuje do další fáze

Zatímco víkend byl většinou nevýrazný, v pondělí vidíme ten druh „nákupního šílenství“, který arch-nemesis Warren Buffett sledoval na tradičních trzích.

Rezistence je na 60 000 USD stále silná a býci budou muset prorazit několik zdí prodejních objednávek, aby se vymanili z aktuálního historického maxima 64 500 USD. Další významnou bariérou je 68 000 USD. Na straně podpory je obrázek méně robustní – 52 000 USD je první solidní úroveň mezi obchodníky, následuje 50 000 USD a 48 000 USD.

Jako kočka a myš

Další teorie se zaměřuje na to, že Bitcoin jednoduše dohoní scénu vedenou Ethereem (ETH). Navzdory očekávání je ETH/USD nyní nad 3 000 USD, za poslední týden získal 28 % ve srovnání s 11 % u Bitcoinu.

To předvídatelně osekalo ještě větší vliv na dominanci BTC na trhu, nyní na 47,7 % – nejnižší od července 2018.

Fundamentals flush out hash crash

Bitcoin a jeho síť stále zažívá to, co jsme v posledních několika týdnech viděli jako „reset“. To poprvé přišlo v podobě krátkého propadu hash rate kvůli povodním v Číně. Bitcoinová síťová obtížnost poté začala signalizovat pokles, aby se vyrovnala ztráta účastníků.

Vzhledem k tomu, že se obtížnost přizpůsobuje každé dva týdny, trvalo to do 1. května, než se do hry dostal dostatek reálných hodnot. Výsledný pokles o 12 % byl největší od loňského listopadu.

Chamtivost je zpět na trhu

S novými zisky přichází známý posun v sentimentu a účastníci trhu jsou chamtiví. Vyplývá to ze stále populárnějšího indexu Crypto Fear & Greed, který se v pondělí vrátil na „chamtivost“ po více než dvojnásobném růstu od konce minulého týdne.

Index používá koš faktorů k vytvoření normalizovaného skóre mezi 0 a 100 podle toho, jak chamtivé nebo bojácné kryptotrhy jsou obecně v daný den.

Závěr

Toto jsou věci, které se tento týden vyplatí sledovat. Co myslíte, půjde cena BTC nahoru a prorazí tak ATH?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře