Krypto investice jsou hlavní prioritou pro téměř polovinu příjemců vládních stimulů

0
bitcoin krypto btc
Zdroj: pexels.com

Nenaskočit na kryptoměnový vlak a neinvestovat do nejcennějších digitálních aktiv je věc, kterou je ochotna riskovat jen velmi malá část představitelů generace Z a mileniálů, kteří žijí ve Spojených státech.

Další stimulační šek pro občany USA

I když mnoho lidí považuje stimulační šek v hodnotě 1 400 USD, který letos obdrží občané USA ke zmírnění důsledků globální koronavirové pandemie za nedostatečný, velmi slušná množina hlavně mladších příjemců hodlá tyto peníze investovat do kryptoměn.

Toto jsou závěry výzkumu společnosti HarrisPool, který zpracovala pro Yahoo Finance, a které byly nedávno zveřejněny. Odborníci zjistili, že investice jsou hlavní prioritou pro téměř polovinu příjemců vládních stimulů a právě kryptoměny jsou pro 41 % dotazovaných jednou z nejslibnějších investiční možností.

Vidíme tak masivní pokračování nastoleného trendu, kdy v první vlně vládních stimulů do nákupu kryptoměn investoval téměř každý desátý příjemce a cena BTC (i v důsledku těchto nákupů) se vydala severním směrem.

„Z těch, kteří v březnu 2020 obdrželi první federální stimulační šek, utratila většina tyto peníze za základní potřeby, jako je nájemné nebo potraviny (43 %) nebo je uložila na horší časy (36 %) či použila k umoření dluhů (32 %). Celkem 15 % příjemců se však raději pustilo do investování, přičemž 7 % investovalo konkrétně do kryptoměn“

A velmi podobný trend pokračoval i během druhého kola vládních stimulů, kdy se znovu asi 7 procent jejich příjemců opět rozhodlo pro investici do digitálních měn. Tradiční investice, jako jsou akciové komodity a dluhopisy, se však zvýšily o 10 %.

O tom, že se investice do kryptoměn více než slušně vyplácí, výmluvně mluví následující graf ceny Bitcoinu:

btc_usd graf
Zdroj: tradingview.com

Sluší se ovšem dodat, že nedávný růst ceny BTC byl z velké míry ovlivněn rostoucím počtem institucí a velkých společností, které se rozhodly toto aktivum vyzkoušet a zařadit do svých podnikových rozvah. To, že jejich příkladu se rozhodli následovat i mnozí další  nezávislí investoři, také není žádným velkým překvapením.

Závěr

První vlna vládních šeků zcela jasně ukázala, že ti, kteří je investovali do kryptoměn, více než slušně vydělali, což si uvědomuje stále více (převážně mladších) lidí. Mnohé hlasy a i výsledky tohoto průzkumu naznačují, že by se podobná situace mohla opakovat i v nejbližší době. Dočkáme se tak dalšího cenového výstřelu UP?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře