01.05.21 Technická analýza XAUUSD (zlato) – po průrazu rezistence obnovený bull trend?

1
zlato, zlata, investice, slitky, fraktální,
Zdroj: Pixabay.com

Poslední analýza na zlato (XAUUSD) byla asi před dvěma týdny, takže si myslím, že nebude na škodu, když si rozebereme, co je zde nového. Technicky vzato se trh od té doby nějak extra významně neposunul, ale z price action můžeme odhadovat, že se brzy dočkáme pokusu o průraz klíčové rezistence. A pokud se průraz oné rezistence podaří, bude to důležitý okamžik při cestě na nové all time high.

Inflace

Leč moje pochyby, co se týče fundamentu, přetrvávají. Nejsem si totiž úplně jistý, ze se jim v USA bude dařit inflaci udržovat na vyšších hodnotách. Museli se opravdu snažit, aby to vyhnali na 2,6 %. Asi je nesmysl předpokládat, že každé dva měsíce schválí obrovský fiskální stimul. A obávám se, že bez toho se delší dobu vyšší inflace neudrží.

A když není vyšší inflace, nemá smysl se ve zlatě zajišťovat. Pokud se ovšem na trhu se zlatem rozběhne dostatečně silná setrvačnost růstu, tak by nemuselo ani vadit, že pak bude inflace zase nižší. Investoři totiž nemají křišťálovou kouli a inflace se samozřejmě kalkuluje až zpětně.

Tudíž stačí pár měsíců vyšší inflace, trh se zlatem nabere sílu a pak si může růst cen na trhu zboží a služeb klidně poklesnout. Setrvačnost ovšem expanzi hodnoty zlata požene dál. Což jsme mohli sledovat mezi březnem až srpnem, kdy byla inflace nějakou dobu dokonce téměř na nule. Zlato stejně rostlo.

Aktuální situace na 1W TF XAUUSD (zlato)

zlato

Co se týče technické stránky trhu, začneme s týdenním grafem. Jak je vidno, atakovali jsme S/R level 1 786 USD/unce a od té doby pod touto rezistencí konsolidujeme. Samotná konsolidace probíhá i v těsné blízkosti EMA 55, takže je dost důležité, abychom šli nahoru. Pokud nepůjdeme, musíme to brát tak, že statická rezistence (1 786 USD/unce) a dynamická rezistence (EMA 55) kurz zašlapala do země.

Jinak i na týdenním grafu pro zlato je znát, že kurz pod rezistencí vytváří malou býčí vlajku. Určitě to tedy lze brát i tak, že se trh chystá na další pokus o průraz, který by mohl z technického hlediska klidně vyjít. Trhu hlavně hraje do karet fakt, že na S/R levelu 1 678 USD/unce máme dvojité dno. Řečené dvojité dno funguje jako stavební pilíř pro obnovení uptrendu. Trh se má prostě o co opřít.

Indikátory

Indikátory jsou prozatím docela bullish. Týdenní RSI si drží zatím zdravé pozitivní momentum. Někomu to může připadat slabé, ale já v tom osobně nevidím problém. Nejvíc ovšem musím kvitovat MACD, protože se schyluje k bullish crossu. Po tak dlouhé korekci by mohl tento signál opravdu potvrzovat konec poklesu a začátek slibných snah růstu na ATH.

Aktuální situace na 4H TF XAUUSD (zlato)

Na 4H grafu pro zlato máme mnohem lepší představu o tom, jak vlastně ona konsolidace pod rezistencí vypadá. Již jsme si řekli, že i na týdenním grafu je zřejmé, že je snaha vytvářet býčí vlajku. Což skutečně může pomoci, co se týče průrazu do vyšších cenových úrovní. Pak tu máme pěknou reakci na S/R levelu 1 756 USD/unce.

Uvedená úroveň je zároveň horní stěna obchodního pásma a hlavně high patternu Dvojité dno. To je přesně ten pilíř, který trh potřebuje. Můžeme tudíž předpokládat, že S/R level 1 756 USD/unce tak lehce nepustí. Pokud ovšem úroveň padne, asi se dočkáme třetího otestování S/R levelu 1 674 USD/unce. Mám ale obavu, že třetí dotyk kurzu může vyústit v průraz.

Popsané pak vlastně znamená, že si na obnovení bull trendu počkáme mnohem déle. Jestli se vůbec dočkáme.

Indikátory

Co se týče RSI a MACD, tak ty nám nám v tuto chvíli moc nepomohou, protože kurz zkrátka konsoliduje. Tudíž i indikátory jsou dost neutrální.

Závěrem

Z technického hlediska můžeme v těchto chvílích trh se žlutým kovem hodnotit dosti kladně. Leč fundamentální hledisko je dost nejisté. Pokud se ovšem povede prorazit naše sledované rezistence, myslím si, že bychom se do července mohli vyšplhat zpátky na all time high. Nicméně musíme kalkulovat s tím, že se během této doby může také leccos dost změnit.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře