CB Indie vs. krypto – slyšení je u konce, čeká se na rozhodnutí soudu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Dlouhá soudní bitva mezi centrální bankou Indie a svobodou krypta končí. Strany předložily argumenty a nyní se čeká na rozhodnutí soudu.

CB Indie vs. kryptoměny

Druhá nejlidnatější země světa čeká na soudní rozhodnutí ohledně postupu místní centrální banky proti kryptoměnám. Soud se zabývá otázkou, zda byla oprávněná a platná směrnice zakazující bankám a regulovaným institucím poskytovat služby komukoli, kdo má co do činění s kryptem.

Strach z novinek

Advokát Internetové a mobilní asociace Indie (IAMAI) Ashim Sood argumentoval, že RBI dostatečně neprokázala, že rizikový kapitál má škodlivý dopad na ekonomiku. Masivní preventivní opatření proto nemohlo být oprávněné.

Sood podotkl, že omezující politika CB Indie vůči kryptu ve skutečnosti nereagovala na žádné obavy, jako je praní peněz a financování terorismu. Ve skutečnosti byl zákaz bankám, obchodvat s kryptem a poskytovat služby kryptopodnikům, pouhým strachem z neznámého a z nových technologií.

Argument na svém Twitteru podpořil Nischal Shetty, šéf indické kryptoburzy WazirX. Uvedl, že „banování inovativních technologií by znamenalo přímý útok na inovace.“

Indická kryptokomunita čeká na rozhodnutí

Během slyšení před Nejvyšším soudem Indie se soudci snažili se porozumět předpisům upravujícím kryptoměny v jiných zemích. Nyní se čeká, zda se krypto v Indii dočká svobody.

CB je proti a uvádí, že že jako orgán pověřený ochranou indické měnové politiky a udržováním stabilní ekonomiky měla plné právo, použít zmíněný zásah. S tím však protistrana nesouhlasí.

Podle odpůrců musí RBI, stejně jako zákonodárce, místo plošného zákazu regulovat mnohem důmyslněji a citlivěji. Měla by se tedy snažit pochopit výhody a nevýhody kryptoměn a digitálních měn a vypracování nařízení, které by nové technologie účinně kontrolovalo, ale umožnilo jim růst.

Závěr

Dlouhodobě je situace ohledně kryptoměn v Indii nejasná. Nikdo zatím přesně neví, jakým směrem se tato velká země s 2. největším počtem obyvatel na planetě bude ubírat. Mnohé nám o tom pravděpodobně napoví rozhodnutí Nejvyššího soudu. Zatím není známo, jak dlouho potrvá, než se dočkáme verdiktu. O výsledku vás však budeme opět informovat.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: