Warren Buffet – legenda investičního světa

0
WARREN, BUFFET, INVESTOR
Zdroj: worldoil.com

Řekneme-li jméno Warren Buffet, mnohým z nás se vybaví legendární investor a filantrop, který z ničeho vybudoval postupně svoje bohatství. Warren Buffet dokázal zůstat na vrcholu celá léta a jedná se o nejlepšího investora za posledních několik desítek let. 

Jak Warren Buffet učí svět investic

Warren Buffet je studna investičních znalostí, který má velmi zajímavý pohled nejen na život. Warren Buffet si vysloužil ve Spojených státech amerických přezdívku Oracle of Omaha, protože investiční komunita pečlivě sleduje jeho investiční výběry a komentáře.

Buffet se tak v posledních několika letech stal spíše mentor, kterému naslouchá mnoho začínajících i úspěšných obchodníků. Sám Buffet často opakuje, že čtení každý den zlepší vaše znalosti po celý život.

„Nejlepší investice, kterou můžete v životě udělat, je do sebe.“

Ačkoliv je Warren Buffet ikonou investičního světa a jeho knihy o životě a investování si přečetlo miliony lidí po celém světě, dnešní urychlenou dobu plnou technologického pokroku již nestíhá. Někteří tvrdí, že Buffet zmeškal technologický posun na počátku dvacátých let.

Zmeškaný technologický vlak

Na konci 90. let minulého století se na akciové trhy pomalu dostávaly technologické firmy, které postupem času neustále rostly a staly se společnostmi s neuvěřitelnou tržní kapitalizací. Apple, Microsoft, Google nebo třeba Amazon dnes mají tržní kapitalizaci  přesahující 2 biliony amerických dolarů.

Buffet se v této době vzniku technologických společností vyhnul investování času do doplnění svých znalostí v těchto oblastech. Jedno z pravidel Warrena Buffeta dokonce říká:

„Nikdy neinvestujte do podnikání, kterému nerozumíte.“

To dokazují mimo jiné kousavé komentáře na adresu kryptoměn a technologií s nimi spojených. Investoři v dnešní době sázejí na budoucnost a technologický pokrok a inovace.

Závěr

Warren Buffet navždy zůstane jedním z největších investorů všech dob. Jedná se však o člověka, který zmeškal technologický vlak, který se se bude těžko dohánět. Nicméně Buffet si to může dovolit, protože už má vyděláno. A pro nás ostatní právě tyto nové technologie skýtají jedinečnou příležitost, která se nemusí dlouho opakovat.

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře