Burza Okex se chystá uklízet: Delistuje až 42 kryptoměnových párů

0
(0)

Zprávy a souhrny

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Circle uzavřel partnerství s Genesis: podporují použití USDC v tradičním financování • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Tento rok nepřinesl zatím takové profity jako ten minulý. A to ani zdaleka. Velké ztráty na procentech z ATH si odnesly téměř všechny digitální měny. Na nejztrátovější kryptoměny jsme se podívali v tomto článku. Tyto ztráty však mají za následek mnohem více než jen pár „červených čísel.“ Burzy postupně musí delistovat mnohem více kryptoměn, než delistovaly v minulém roku. Až 42 párů bude již brzy delistováno i z burzy Okex.

Okex bude uklízet

Hlavním důvodem pro delistování má být nízká likvidita a rovněž chabý objem transakcí. To si burza jako Okex nemůže dovolit. Po Binance je totiž druhou burzou s největším denním objemem. Za posledních 24 hodin byl objem transakcí na této burze až 470 milionů dolarů. Andy Cheung, jeden z nejvyšších představitelů burzy Okex, se na adresu delistovaných kryptoměn vyjádřil následovně:

„Mít zalistovanou digitální měnu na burze není všechno. Kryptoměna musí vykazovat výborné výsledky i po tom, co ji zalistujeme. To je klíčem k úspěchu. Burza Okex má v plánu trochu ,pouklízet‘. Naším cílem je zajistit to nejlepší prostředí pro úspěšné projekty a pro naše uživatele.“

Kryptoměnová burza Okex aktuálně nabízí obchodování až se 400 různými kryptoměnami a tokeny. Cheung si však myslí, že delistování těchto kryptoměn burze pomůže a je nevyhnutné.

„Musíme přiznat, že jsme od těchto kryptoměn očekávali víc. Právě proto musíme začít konat a takové projekty odstranit.“

O čistky na burze Okex se postaral medvědí rok

Není to tak dávno, co tato burza musela delistovat až 28 kryptoměnových párů. Stalo se tak jen pár měsíců po tom, co se všechny tyto kryptoměnové páry dostaly pod „hranici delistování.“ Mezi kryptoměnami, jejichž páry budou odstraněny, se nacházejí projekty jako Naga, Prochain, Ipchain anebo Travel. Tyto projekty budou mít delistované páry s BTC, USDT či ETH. Projekty, které budou z dané burzy odstraněné úplně, jsou Realchain, Viuly, Monetha, Read anebo Iconomi.

Například projekt Iconomi začíná mít pořádný problém. Tento projekt bude totiž delistovaný i z burzy Kraken. Důvodem je, že též i na této burze má problém s likviditou a objemem transakcí, který je velmi nízký. Kryptoměna Read je delistovaná úplně z jiného důvodu. Burza Okex se vyjádřila, že tým této kryptoměny požádal o delistování z burzy sám.

Závěr

Tato zpráva od burzy Okex by se dala vnímat i jako pozitivní, ale také jako negativní. Pozitivem je, že se na burzách nedrží kryptoměny „nasilu“. Poukazuje to na fakt, že se kryptoměnové burzy jako Okex snaží mít v pořádku nabídku svých tokenů. Negativem však je, že musí přijít k takovým krokům. Rok 2018 nám zatím přinesl více negativních než pozitivních zpráv. A delistování nikdy nepodporuje dobré jméno kryptoměn, kterých se to týká. Proto můžeme jen doufat, že do budoucna bude jejich popularita, likvidita a denní objem transakcí jen narůstat.

Tento článek je přeložen ze slovenského originálu, který pro vás připravil náš redaktor Marek F.

Zdroj:
news.bitcoin.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře