BTC na možné cestě na 90 000 USD aneb, co se vyplatí tento týden sledovat

3.7
(7)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) vstupuje do nového týdne s odhodláním udržet si 60 000 USD jako podporu – přestože nová historická maxima nevydržela. Po klasickém nedělním propadu získali býci opět kontrolu a podařilo se jim udržet BTC/USD mimo minima pod 60 000 USD. Investoři jsou však zvědaví, kam až je Bitcoin schopen zajít.

Hrozba pro ETF – Cesta k 90 000 USD za BTC

Chladný obrázek na globálních trzích, protože futures na americké akcie zůstávají před otevřením bez pohybu. Inflace se nadále zakusuje a dokonce i Federální rezervní systém připouští, že by mohla zůstat vyšší po delší dobu. Samostatná hádka o zdanění nerealizovaných zisků se dostává do intenzivní debaty i v krypto kruzích.

Kromě prudce rostoucích komodit je však obrázek chladnější, pokud jde o spouštěče cen bitcoinu, protože oddělování od makro pohybů již dlouho charakterizuje BTC/USD.

Před pondělním spuštěním třetího burzovně obchodovaného fondu (ETF) s futures na bitcoin se více pozornosti věnuje zlatu, a tradičním ETF, a hrozbě, kterou pro ně představuje bitcoin.

Graf otevřeného zájmu o futures na BTC | Zdroj: Charles Edwards/ Twitter

Sledování býčího tahu v roce 2017

Klasickým způsobem se slabá neděle tento týden změnila v býčí pondělí, když Bitcoin vystoupal nad hranici 62 000 USD. Minulý týden došlo k 10% poklesu z nových historických maxim na úrovni 67 100 USD a dubnový vrchol 64 900 USD neposkytl téměř žádnou podporu.

Jakmile se však začaly objevovat medvědí výzvy, Bitcoin neměl náladu opustit svou novou obchodní zónu, i když analýzy tvrdily, že i 50 000 USD by stále představovalo solidní cenovou akci.

Harmonogram pro dosažení takového cíle se tento měsíc prodloužil, podle Van de Poppeho by k tomu mělo dojít až později v prvním čtvrtletí příštího roku, což kontrastuje s šestimístnými odhady s mnohem nižším časovým rámcem.

Týdenní závěr nedokázal zpochybnit velkou nákupní zeď, která leží těsně pod 60 000 USD, což poskytlo další úlevu. Pro populárního analytika TechDev Bitcoin stále přehrává cenovou akci z roku 2017 s téměř neuvěřitelnou přesností.

ETF VanEck se připravuje na pondělní spuštění

Další týden, další důvod pro institucionální investice, protože bitcoinový fond (ETF) se dočkal spuštění dalšího burzovně obchodovaného fondu. Toto pondělí je na řadě společnost VanEck, která je v krypto kruzích téměř pojmem díky tomu, že se již několik let snaží dostat na trh produkt Bitcoin ETF.

Stejně jako nabídky z minulého týdne bude mít ETF strategie pro Bitcoin (XBTF) společnosti VanEck podkladové futures na Bitcoin, čímž se zvýší konkurence před prvním regulačním rozhodnutím o fyzických ETF, které bude přijato příští měsíc.

XBTF bude mít 0,65% poplatek za správu a začne se obchodovat jako třetí Bitcoin futures ETF na americkém trhu. Společnost VanEck rovněž plánuje spustit fyzické ETF, přičemž Komise pro cenné papíry (SEC) má o jeho osudu rozhodnout 14. listopadu.

Časový plán schvalování ETF pro BTC | Zdroj: Arcane Research

Žádné větší výprodeje na burze

Burzy jsou za současných tržních podmínek klíčovým bodem zájmu, protože se zpomaluje makro trend snižování nabídky bitcoinů. Během býčího období má masový příliv BTC na burzy tendenci signalizovat cenový bod, při kterém masy plánují prodávat, a tedy pravděpodobný cenový vrchol.

Obecněji řečeno však množství bitcoinů držených na burzách klesá, a to se od květnového cenového propadu ještě zrychlilo.

Podle nejnovějších údajů se nyní zdá, že Binance se tento měsíc odchýlila od ostatních hlavních platforem a zaznamenala příliv BTC, zatímco většina ostatních se nadále zbavuje rezerv.

Graf BTC rezerv | Zdroj: Bybt.com

Hodlerům je již známo, že mají malý zájem prodávat tak krátkou cestu za předchozími historickými maximy, a předpokládá se, že institucionální kupci neplánují rychlé prodeje hned po získání expozice.

Derivátové burzy zaznamenaly v uplynulém týdnu obzvláště aktivní nákupy.

Sentiment se dočkal vítaného vyčištění

Nálada na kryptotrhu se opět mění, ale na rozdíl od začátku měsíce se investoři začínají mít na pozoru. Podle indexu Crypto Fear & Greed Index už v „Uptober“ nepanuje neudržitelný optimismus, pokud jde o Bitcoin nebo altcoiny.

Poté, co minulý týden dosáhl „extrémní chamtivosti“, se Index v souladu s cenovou akcí BTC vyprázdnil a od pondělí leží na hodnotě 72/100 – což jednoduše znamená „chamtivost“.

Tato úroveň vytvořila v posledních třech měsících v různých obdobích shluk, což posiluje pocit, že došlo k „resetu“ sentimentu, když je Bitcoin stále na úrovni 60 000 USD.

Crypto Fear & Greed Index ke dni 25. října | Zdroj: TradingView

PŘIDEJTE SE NA NÁŠ OFICIÁLNÍ DISCORD SERVER

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.7 / 5. Počet hlasujících 7

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: