15.10.21 Technická analýza Altcoin Index a Shitcoin Index – kdy budou altcoiny BTC následovat?

4.9
(10)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejším streamu jsme si altcoin index a shitcoin index krátce rozebrali, kde jsem zmínil, že altcoiny a shitcoiny znatelně za Bitcoinem zaostávají. Což se může změnit pouze tehdy, když Bitcoin prorazí dosavadní all time high a následně si zasaturuje na vyšších úrovních svoji pozici.

Aktuální situace na 1D Altcoin Index

Začneme prvně s grafem, kde je altcoin index. V grafu lze sledovat, že se povedlo ubránit S/R level 4 700 bodů. Nicméně to bylo už na pováženou, protože dle mého názoru kurz nad touto úrovní konsolidoval až příliš nápadně dlouho, což se mi moc nezdálo. Respektive mi to přišlo jako krajně podezřelé.

altcoin index

Podezřelé to bylo kvůli objemům, které začaly být velmi vysoké. Leč kurz se nikam příliš neposunul. Když však 12. října došlo k poslednímu retestu supportu, svíce zavřela jako pin bar, který měl vskutku vysoké objemy. To byl jasný signál, že se altcoinům dolů příliš nechce. Následovala logická reakce v podobě impulsního růstu, ale posledních 48 hodin je situace zase dost vlažná.

Pokud se ale na BTC nic lidově řečeno nepodělá, altcoin indexy by měl pokračovat ve svém postupu a v dohledné době prolomit S/R level 5 700 bodů. Tuhle úroveň už nepovažuji za příliš silnou, takže snaha o průlom může vyjít, když trh zůstane silný.

Aktuální situace na 1D Shitcoin Index

Shitcoin index pořád konsoliduje na S/R pásmu okolo 6 450 bodů. Pár dní se držela tendence, co se týče zvyšování objemů, ale příliš dlouho to nevydrželo. V každém případě aktuální supportní pásmo vydrželo a pouze se čeká, kdy dojde k odrazu. Samozřejmě za nezměněných okolností – Bitcoin nesmí dropnout.

shitcoin index

První překážka je 8 400 bodů a nad touto úrovní je dost silný cluster objemového profilu. Tudíž shitcoiny ten postup nebudou mít vůbec jednoduchý. Pokud se ale cena dostane nad cca 9 200 bodů, pak stačí již prolomit S/R level 10 600 bodů. Zní to jednoduše, ale trhu se shitcoiny ty objemy chybí.

Proto jednoduchá rada, jakmile se na tomto trhu objeví podobně vysoké objemy, jako tomu bylo v první polovině letošního roku, je zřejmé, že se ve velkém začíná do shitcoinů přelívat kapitál. A to je přesně ten signál, na který se čeká.

Závěrem

V případě, že je rally na Bitcoinu skutečný a nevznikne z toho bull trap, altcoiny a shitcoiny našeho krále časem doženou. Upozorňuji ale, že než se tyto trhy jakkoliv dramaticky zvednou, může uběhnout i několik týdnů. Proto je nutné být trpělivý a zároveň sledovat celý ten kontext, o kterém neustále mluvím.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 10

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: