[Odpolední zprávy] • Coinbase vydává regulační návrh požadující „jistotu pro všechny“ • a další články

5
(2)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Vítejte u dnešního přehledu kryptozpráv:

TRHY

Ještě před dvěma dny Bitcoin silně ztrácel a byl blízko prolomení hranice 54 000 USD. Stalo se tak po neúspěšném pokusu o překonání 58 000 USD poprvé po zhruba pěti měsících. Býci se však ještě nevzdali a včera zahájili další působivý vzestup. Tentokrát se BTC znovu zmocnil výše zmíněné úrovně a i nadále pokračoval ve stoupání vzhůru.

BTC se dostal až na 58 500 USD, než jej další krátký retracement vyhnal zpět pod 57 000 USD. V důsledku zprávy, že americká Komise pro cenné papíry by mohla dát zelenou ETF na Bitcoin futures již příští týden, se hodnota poprvé od dubna letošního roku dotkla 60 000 USD.

Ethereum se v posledních několika týdnech potýkalo s problémy, protože se mu nepodařilo rozhodně prorazit nad 3 600 USD. Dokonce ustoupilo o několik set dolarů, ale včera přešlo do ofenzivy a dnes pokračovalo na sever. Výsledkem bylo, že Ethereum poprvé po několika měsících prolomilo hranici 3 800 USD, ale nemělo to dlouhého trvání a nyní je zpět pod ní. [1]

Technická analýza: Altcoin Index a Shitcoin Index – kdy budou altcoiny BTC následovat?

Kryptoměny

BTC dosahuje šestiměsíčního maxima, protože pověsti o schválení ETF Bitcoin podporují růst

V pátek brzy ráno cena Bitcoinu (BTC) prudce vzrostla, k čemuž přispěly zprávy, že se blíží spuštění burzovně obchodovaného fondu (ETF). Tento nárůst nastal po zprávě z 15. října, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) je připravena schválit spuštění Bitcoin ETF, uvedly zdroje agentury Bloomberg.

Naznačil to také oficiální twitterový účet oddělení SEC pro vzdělávání investorů, který na Twitteru informoval o nebezpečí obchodování s termínovými kontrakty na Bitcoin, což naznačovalo, že se oznámení blíží.

[2a]

Banky, burzy, firmy

Banka ANZ urovnala případ debankingu s australským obchodníkem s BTC

Bitcoiner Allan Flynn urovnal svou první stížnost s australskou a novozélandskou bankovní skupinou (ANZ) kvůli tomu, že byl v roce 2018 jednostranně debankován kvůli svému povolání směnárníka digitálních měn (DCE). Urovnání přichází 20 měsíců poté, co obyvatel Canberry poprvé podal stížnost na ANZ u Občanského a správního soudu ACT.

V urovnání ANZ uvedla, že jeho účty zrušila kvůli riziku praní špinavých peněz a financování terorismu (ML/TF), které mezi směnárníky vnímá. Rovněž uznala, že Flynnův akt zrušení bankovnictví mohl „představovat nezákonnou diskriminaci v rozporu s § 7 odst. 1 písm. p) a § 20 zákona o diskriminaci z roku 1991“.

Společnost ANZ však odmítla jakoukoli odpovědnost s tím, že pokud „diskriminovala pana Flynna tím, že mu zrušila účty, byla tato diskriminace za daných okolností přiměřená, a tudíž zákonná“. [3a]

Druhý největší americký poskytovatel hypotečních úvěrů UWM se zbavuje platebních plánů v BTC

United Wholesale Mortgage (UWM), jeden z největších velkoobchodních a nákupních poskytovatelů úvěrů ve Spojených státech, se po provedení testu vzdává platebních plánů v BTC.

UWM ve čtvrtek oficiálně oznámila, že společnost úspěšně provedla svůj vůbec první pilotní projekt hypoték v kryptoměnách a v říjnu přijala pět kryptografických plateb a v září jednu. Přestože však hypoteční společnost úspěšně provedla test, rozhodla se od plateb v bitcoinech upustit s odkazem na související problémy, jako je regulace:

„Vzhledem k současné kombinaci dodatečných nákladů a regulační nejistoty v oblasti kryptografických plateb jsme dospěli k závěru, že v současné době nebudeme rozšiřovat naši činnost nad rámec pilotního projektu.“

[3b]

CBDC, Regulace

Coinbase vydává regulační návrh požadující „jistotu pro všechny“

Společnost Coinbase navrhla v rámci svého návrhu politiky digitálních aktiv (dApp) soubor regulačních pokynů. Burza v něm požaduje „regulační jistotu pro každého“, když jej označila za „nejdynamičtější a nejširší období amerických finančních inovací“.

Na pozadí většího rozšíření kryptoměn a regulační nejistoty burza nastínila „čtyřpilířový“ přístup k regulaci kryptosektoru.

Zaprvé požádala o regulaci digitálních aktiv v rámci samostatného rámce. Zadruhé navrhla jmenování jediného regulátora pro trhy s digitálními aktivy. Zatřetí Coinbase navrhuje chránit a posílit postavení držitelů těchto aktiv. A konečně požádala regulační orgány, aby podporovaly interoperabilitu a spravedlivou hospodářskou soutěž v tomto odvětví. [4a]

Japonsko bude při navrhování CBDC upřednostňovat jednoduchost, říká výkonný ředitel centrální banky

Zatímco plány japonské CBDC jsou stále ve fázi výzkumu, Šiniči Učida, výkonný ředitel Bank of Japan (BOJ), uvedl, že jednoduchost bude hlavní tezí centrální banky při navrhování digitálního jenu.

Podle agentury Reuters to Uchida uvedl během pátečního projevu, v němž vyzval k zavedení modalit, které zajistí koexistenci CBDC se stávajícími soukromými platebními kanály. Podle Učidy bude vertikální integrace digitálního jenu do platební matrice soukromého sektoru vyžadovat jednoduchý design CBDC. [4b]

Mexický prezident se vyhýbá výzvám k začlenění Bitcoinu jako zákonného platidla

Rozhodnutí Salvadoru přijmout Bitcoin jako zákonné platidlo vyvolalo vlnu politického vzrušení v celé Latinské Americe. Podle mexického prezidenta však země odmítne jakékoli myšlenky spojené se začleněním Bitcoinu do svého finančního systému.

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador nedávno vystoupil na tiskové konferenci, aby představil pohled své vlády na tuto kryptoměnu. Podle Obradora bude jeho vláda zachovávat tradiční přístup ke správě financí a nebude v této oblasti příliš inovovat. [4c]

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: