BTC má týdenní zisk 4 000 USD, co čekat tento týden?

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) dělá radost býkům, kteří vstupují do nového týdne po uzavření týdenní svíčky, v níž Bitcoin získal dalších 4 000 USD – udrží se? Poté, co strávil většinu předchozích sedmi dnů dosahováním lokálních maxim, ale následně z nich klesal, byl sentiment o víkendu dosti smíšený. Nakonec se ukázalo, že sobota a neděle byly přesně tím, na co býci čekali, a Bitcoin překonal několik linií odporu a pokračoval až na 45 000 USD.

Úterní den D pro návrh zákona o infrastruktuře

Stejně jako minulý týden, i v pondělí visí nad odvětvím kryptoměn strašidlo zákonodárců Spojených států. Návrh zákona o infrastruktuře, jak se mu neformálně říká, stále přitahuje vášnivé debaty a očekává se, že se o něm bude hlasovat v úterý.

V rámci návrhu zákona v hodnotě 1 bilionu dolarů je předkládána také otázka kryptoměn v hodnotě 30 miliard dolarů, která se snaží o revizi daňových povinností pro podniky. Právě to vyvolalo v odvětví rozruch, a to dokonce do té míry, že američtí senátoři předložili pozměňovací návrhy, které mají znění zákona změnit.

Zlato se dostává na 4měsíční minima

Celkové makroprostředí představuje pro Bitcoin smíšený výhled. Akcie jsou nevýrazné poté, co ranní propad drahých kovů začal v pondělí s nečekanou razancí a mohl by do jisté míry vysvětlit propad na kryptotrzích.

Po zahájení na 1 763 USD zlato prudce kleslo a dokonce zaznamenalo propad na 1 686 USD, než se zotavilo, zužitkovalo ztráty z pátku a dostalo se nejníže od konce března.

BTC price action překonává rezistenci

V tomto kontextu se zejména Bitcoinu v posledních dnech dařilo až neuvěřitelně dobře, k nelibosti všech medvědů. O víkendu došlo na Bitstampu k nárůstu na maxima nad 45 400 USD, což znamenalo bod obratu před poměrně mírnou korekcí na úroveň kolem 43 500 USD.

V poslední době tato úroveň stále tvořila ohnisko, přičemž BTC/USD zpečetil týdenní svíčku na téměř 45 000 USD.

svíčka
BTC/USD 1týdenní svíčka graf (Bitstamp) | Zdroj: TradingView

Tyto průměry dříve znalce znepokojovaly, protože Bitcoin se po většinu minulého týdne snažil o pokrok. Pohled na nákupní a prodejní úrovně mezi obchodníky například na Binance nyní ukazuje rozsah “převrácení” supportu a rezistence, ke kterému došlo. Z 41 500 USD se stala pevná podpora, zatímco prodejci se usadili výše nad nedělními maximy.

Obtížnost se blíží několikaměsíčnímu rekordnímu vzestupu

Mezi základními BTC ukazateli tento týden rozhodně pokračuje oslava – hashrate i obtížnost zaznamenaly rychlý pokrok směrem vzhůru. Po přehazování mezi dvou a tříciferným číslem nyní odhady hashovací rychlosti ukazují hardwarové věnování Bitcoinu pevně nad 100 EH/s.

Pondělní údaj 105 EH/s je více než 20 EH/s nad červnovými minimy a přibližně 63 EH/s pod historickými maximy. Obtížnost, která na konci července zaznamenala první kladné přenastavení za dva a půl měsíce, je připravena překonat sama sebe již za tři dny a vyskočit o více než 7 %.

Trh již koketuje s “extrémní chamtivostí”

Korelace mezi cenou a náladou na trhu by mezitím mohla zavdat větší důvod k obavám těm, kteří sázejí na trvalý růst. Index strachu a chamtivosti na kryptoměnách, který se ještě před několika dny nacházel v “neutrálním” teritoriu, se o víkendu rychle překlopil do “chamtivosti”.

Index strachu a chamtivosti zohledňuje koš zdrojů a sestavuje index pro kryptoměny jako celek v rozmezí 0 až 100, přičemž 100 znamená maximální chamtivost. V neděli dosáhl index hodnoty 74/100, což hraničí s “extrémní chamtivostí”, přestože BTC/USD během týdne vzrostl o poměrně skromných 5 500 USD.

Závěr

Rozhodně tento týden začíná pozitivně. A snad, i přes nějaké mráčky, bude pozitivní i nadále.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img