09.08.21 Technická analýza BTC/USD – týdenní close nad MA 20, signál pro další postup up?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

V nedělní video analýze jsme si řekli, že Bitcoin (BTC) je velmi blízko od týdenního close nad důležitým klouzavým průměrem – MA 20. A skutečně se close nad tímto klouzavým průměrem uskutečnilo, ale má to jeden háček, který vysvětlím za chvíli. V každém případě vypadá Bitcoin dobře a má našlápnuto k dalšímu růstu. Pokud se tedy tento týden neukáže, že se jednalo o falešný průraz.

Budou se brzy utahovat šrouby? A co na to Bitcoin?

Dost možná jste si všimli, že se zlato strašlivě vylilo. Z informačního flow vyplývá, že se tak prý stalo na základě rostoucích obav z následující monetární politiky Federální rezervní banky. Respektive se začíná očekávat, že Fed zvedne sazby a sníží objemy v rámci kvantitativního uvolňování mnohem dříve, než bychom čekali.

Mne osobně tato zpráva nijak nepřekvapila a vás by neměla překvapit též, protože jsem už mnohokrát říkal, že současná politika Fedu je jaksi prapodivná a nikdo jim moc nevěří. Což se projevilo právě na tom, že zlato šlo dolů, a naopak dluhopisový trh měl pré. Z cenového vývoje na trzích bylo zjevné, že investoři očekávají dřívější utahování šroubů. Mnohem dříve než Fed avizuje.

A očekávání má obrovský vliv, jedná se o největšího tahouna. Pokud ovšem dojde brzy k navýšení sazeb, na Bitcoin to bude mít jistě negativní vliv. Záleží ovšem, zda k navýšení dojde skutečně neočekávaně nebo na samotné velikosti. V případě, že se k tomu uchýlí, asi si nedovolí sazby zvýšit více jak o 0,25 – 0,5 p.b., což by nutně nemuselo spustit armageddon.

Aktuální situace na 1W TF BTC/USD

BTC

Jak jsem říkal v úvodu, Bitcoin na týdenním grafu zavřel nad MA 20. Potíž je ovšem v tom, že týdenní close bylo cca 20 USD nad klouzavým průměrem. Tím chci říct, že si nejsem jistý, zda to trh bere jako definitivní průraz, či jako pouhé otestování.

Dynamické S/R hladiny v podobě klouzavých průměrů jsou totiž přesná čísla, na rozdíl od statických S/R levelů, které si v grafu zaznačujeme dle subjektivního posouzení. Jestli to trh vnímá jako bullish signál, mělo by se to brzo projevit. V těchto chvílích se i obchoduje nad MA 20, takže pokud bude denní zavírací cena někde nad 43 232 USD, trh by mohl reagovat dalším růstem.

Co se týče podoby týdenní svíce a objemů, ty jsou ok. Svíce je rozhodně bullish a objemy jsou takřka totožné s minulým týdnem. Bylo by samozřejmě lepší, když by objemy stoupaly, ale obdobné objemy určitě nejsou vyloženě těžký problém. V nedělní video analýze jsem ovšem upozorňoval, že volume je v dlouhodobém kontextu dost průměrné.

Což nám říká, že do trhu zatím příliš velkého kapitálu nejde. Aby byl Bitcoin schopen soustavného cenového růstu, bez velkých hráčů to prostě nepůjde.

Indikátory

Týdenní RSI se po dlouhé době drží nad 50 body, což je rozhodně bullish. Navíc na týdenním MACD se schyluje k bullish crossu, stačí jeden růstový týden a signál je na světě.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

BTC

Co se týče denního časového rámce, Bitcoin prorazil většinu překážek z rezistenční konfluence – MA 100, cenovou rezistenci 42 000 USD, Low Volume Node, rezistenční diagonálu, fibo 38,2 %. Chybí již prorazit pouze MA 200 a celá rezistenční konfluence bude prolomená, díky čemuž se razantně zvednou šance na další postup up.

Do grafu jsem každopádně zaznačil oblast 40 000 – 47 000 USD, ze které se cena musí dostat. Dokud jsme zde, riziko bull trapu je vysoké. Navíc těch 47 000 USD je samo o sobě rezistencí – High Volume Node. Následující překážkou je potom S/R level 52 500 USD, kde je též konfluence, ale mnohem slabší než kolem 42 000 USD.

Indikátory

Na denním RSI je pořád medvědí divergence. Aby došlo k zneplatnění, je potřeba prorazit minimálně nad 47 000 USD. Uvedená divergence právě naznačuje, že ono rozmezí 40 000 – 47 000 USD je past na býky. Trh má tedy dvě možnosti – uplatnění, nebo zneplatnění divergence.

Samotné uplatnění může znamenat propad pod sledovanou konfluenci, což je pro BTC automaticky problém. Naopak zneplatnění divergence je silný bullish signál.

Závěrem

Pro Bitcoin je nyní zcela rozhodující, aby se udržel nad supportním pásmem 42 000 USD. Pokud řečené zvládne, pravděpodobnost pokračujícího cenového růstu je mnohem vyšší. Nezapomínat ovšem na to, že celkově jsou objemy průměrné a hlavně ta divergence na denním grafu může vyústit ve velký problém.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Vojtech
Hodnocení článku :
     

Super analýza, díky!

Vojtech

Btw, nevíte někdo, jak dopadlo to hlasování kongresu o Taxation Bill? Odkadali to nakonec na neděli, ale nikde jsem zatím nenašel žádnou zprávu o výsledku hlasování…

Magister peditum

Myslíš infrastructure bill? O něm stále jednají..

AjRep

S Infrastrukture Bill to zatím vypadá dost špatně. Pokud bude schválen bez větších úprav, btc pravděpodobně půjde dolů jako kámen. Alespoň na nějakou dobu.

BronislavP

Ale prd, je tam víc špatných návrhů, každopádně pokud projde ten který se týká jen směnáren , tak už je to dávno v ceně btc zakalkulované. Spíš se někteří senátoři lekli těch svých zahlcených telefonních linek od svých voličů co jim spílali :). Hold si mysleli že tu kravinu sfouknou přes víkend a nějak se na tom zadrhli:).

Vojtech

Díky, chlapi!

Tomáš

Ten zas… BTC on si dělá naprosto co chce, ještě jsme ani neotestovali 20k a už je na 45k, každy normální člověk ví, že po 20k to mělo jít na 13k a následně mnohem níž tam by Fantom,Petr2, Ing. a další doplnili portfolio a začali povzbuzovat směr to the moon….

🙂 🙂 🙂 Tomáš2

evžen

Jo.Jo. Kde jsou ty hlášky o konci bullmarketu.

Fantom

Přesně takhle vypadá dokonalá bull trap. Aby si 95% lidí myslelo, že se bull market vrací a rychle naskočili. Uvidíme, kde budeme za měsíc. Tether jen včera vytiskl další miliardu USDT.

Poslední editace 2 let před přes Fantom
Vojtech

Fantome, díky za tvá slova. Já sám jsem v kryptu teprve rok, tak si toho cením. Sám netuším, stejně jako nikdo z nás, kudy se btc střednědobe vydá a ta mediální masirka o institucích, akumulaci v pásmu kolem 30k atd. i na mne působí. Byt se přikláním spíš k variantě Bull trap, z vícero důvodu. Každopádně své dilema jsem už před měsícem vyresil tak, že stále držím žádané nákupy v pásmu 20-30k a za cca 20% jsem již na 32,5k nakoupil do hodlu a mezitím i něco málo busd vydělal na swing tradech. A teď holt vyčkávam, co bude dál. Tu se v komentářích věčně lidi stelujou, kdo je chytrák a kdo vůl, kam to zarucene půjde, atd. Každej druhej je tu Šalamoun. Ale o tom to není, jistoty žádné nejsou, jen se dá kalkulovat s pravděpodobnostmi a podle nich se zařídit. Tvé příspěvky jsou věčné, pro mě inspirativní, takže dík za tu tvou věcnost a že se nezinyrujes jít proti proudu😉

Fantom

Díky za podporu. Já jsem stále přesvědčen, že jsme ve dříve uváděné fázi “Market cycle” – Bull trap. Jarní FOMO považuji za důkaz a vidím paralelu v roce 2018. Je samozřejmě možné, že se podaří nastartovat další FOMO (např. Indie je kandidát), dojde k překonání ATH a bull trap se zneplatní. Pořád tady ale bude obrovská bublina (na celém kryptu) která jednou musí splasknout. Dále je tu problém Tetheru a dalších stablecoinů. Uvažuji o částečném stažení z Binance na Kraken.Binance je i přes vlastní stablecoin BUSD silně zainteresovaná v USDT. Máte někdo zkušenosti s výběrem z Binance – ve stablecoinech a v kryptu? Jak dlouho to trvá a jsou s tím nějaké problémy? V některých diskusích si údajně lidé stěžují na nevstřícnost Binance. Zase na druhou stranu je to burza s nejvyšším volume a páry BUSD bez poplatků (maker).

Vojtech

JJ. Já jsem opakovaně z binance posílal btc a ltc na trezor a žádná potíž, v řádu minut mi tam vždy přistály. Stablecoiny nevím, ty jsem vždy posílal jen na binance, ven ještě ne.

Fantom

Diky za info. Postupně snížím expozici na Binance ve prospěch Krakenu. Na Binance se mi sice lépe obchoduje a má lepší/žádné poplatky, ale Kraken je důvěryhodnější.

Rob

A já zase děkuji za Tvá slova, adresovaná Fantomovi. A gratuluji k nákupu v rozmezí $20.000 – $30.000. V tomto cyklu je to, myslím, dobrá cena, ikdyž občas, během pár příštích let, se může zdát drahá. Ono je klidně možné (a já jsem o tom přesvědčen), že Bitcoin skutečně udělá během klidně dvou let velikou vlnu, působící jako “to the moon” (s lokálními propady samozřejmě), a spadne na dvacet a v průšvihu i k $10.000 až po uplynutí času, kdy dojde k plnému vykreslení struktury současného cyklu a zároveň se objeví nejlepší ceny pro nákup. Na to je třeba si dát pozor. Do značné míry je to ovlivněno i situací na poli miningu. Každopádně kdo už ví, čeho je Bitcoin schopen, by neměl být překvapen. Chce to chladnou hlavu a zenový klid. 🙂

Vojtech

Díky! Máš pravdu, chladná hlava a zenový klid😑😀 První měsíce jsem sám na sobě ochutnal fomo v plné palbě, dnes už to beru jinak. Mám dobrou práci, tam mi vydá přinejmenším na důstojné živobytí a tak není tlaku, co by mne pushoval směrem k rizikovým vstupům. Aktuálně mám nákupy nastavené v pásmu 40,1 (drobné) až 20,4k (gró). Částky v celkem 8 nákupech na 8 cenových úrovních. 7/10 busd padá na pásmo 20-30k. K tomu hodl část na trezoru. Když půjdeme nahoru, kein stress, prorazíme-li a udržíme se nad 52-54k, budu ochoten věřit na pokračování bull runu a budu postupně odprodavat. A dojde-li naopak na scénář bull trap-kapitulace, tak nabyté btc z části zobchoduji na těch odrazových vlnkách a z toho tak 50% vyberu a zbytek půjde zase na trezor – pro sichr a scénář, že bychom pod 20/15/12k už v tomto cyklu nešli, což si myslím, že klidně nastat může. Každopádně tím, že mě to neživí a můžu si dovolit mít to za hobby, není zas tak heiss ten zen držet. Smekám však před všemi, koho trading živí nebo je v kryptu naložen až na doraz. To je pak jiná liga, já bych z toho určitě nervacil😃

Michal

Ale co by se muselo stát, aby sis nemyslel, že se nejedná o bull trap? Přijde mi, že jsi již dávno rozhodnutý, kde market je a nechceš o tom přemýšlet. Bull trap to být může, to ano. Ale že by to byl dokonalý příklad bull trapu….. to si jistý nejsem.

Poslední editace 2 let před přes Michal
Fantom

Pokud bude nové ATH, tak je jasné že to bull trap nebyla 🙂 Ale bublina je to stejně. Přece růst ve stovkách % není normální. Navíc roste celý kryptotrh nejen BTC, ETH a top coiny, ale i totální nesmysly a vyložené podvody. Trh se musí pročistit, to platí pro úplně každý trh nejen krypto. Pročištěný trh poznáme tak že všechny podvody a nesmysly postupně zahynou, budou klesat k čisté 0. Bude to smrt většiny coinů – jsou jich tisíce. Co při tom bude dělat BTC a ostatní top coiny, které přežijí? Předpokládám, že dominance BTC poroste, ale jeho kurz k USD bude klesat. Prostě propad celého odvětví. Je ale pravda, že to může trvat velmi dlouho než k tomu dojde. Akciový trh je zralý na totéž, tam jsou ale jiná měřítka – minimálně firmy generují skutečně zisky, ne spekulativní DEFI. Hospodářské cykly fungují i když vlády a centrální banky dělají všechno možné, aby je vyhladily – zamezily propadům. Někdy to ale může trvat velice dlouho. Obchodovat se jistě dá i nyní, je je třeba mít nějakou strategii pro případný prudký pád. Stoplossy mají nevýhodu, že je klidně i burzy samy vypláchnou. Asi je nejlepší menší nákup a při růstu hned vybrat zisk a opakovat. Každopádně je nutné počítat s tím, že se klidně můžeme ráno vzbudit a BTC bude o 50% níž než včera a to bude jen začátek.

Tomáš

Když je to bublina, scam a já nevím co, tak co vůbec lezeš do nějakého obchodování z krypty. To je jako tvrdit, ze brambory od Jarmily jsou plesnive, ale stejně si je půjdu kupovat 🤟🏼 Jsi totální dement co nemá obdoby. A vůbec, ty kecy měsíc/dva zpět jak jdeme na 15k a 10k a bůh víc co. Nechápu jak někdo jako ty muže vůbec mít OP průkaz. Nejsi nesvéprávný? Přijde mi to že ti je tak 16 let max. a v životě si za realne peníze neobchodoval. Už jednou jsem nabízel osobní setkání, kde nic tu nic. Ani se nedivím, protože tohle je fakt už extrém 👏🏻

Rob

Tomáši, je to jen o zkušenostech. My, co už se v kryptu pohybujeme dostatečně dlouho, prostě jen víme, co se stává. A o těch altcoinech beze smyslu a jejich cestě je to tak, jak píše Fantom. To dává rozum. Netřeba se vzájemně urážet. 😉

Libor

Brambory sa ale nedajú shortovat. Navyše plesnivé brambory sa nejedia, ale dá sa s nimi iba ak obchodovať, teda trejdovať, za predpokladu, že o plesni ostatní nevedia, lebo je skrytá vo vnútri a zistí sa len pri konzumácii. Bitcoin je super len na obchodovanie, long – short – hedge.

Radek Kalina

S těmi centrálními bankami to máte nějak pomotané. FIAT vnucený státy a centrálními bankami naopak ekonomické cykly způsobuje!

Jinak souhlas, na smysluplných krypto se veze kdejaká kravina a shodný vývoj napříč krypto – vše roste nebo vše padá – je nesmysl.

Fantom

Myslel jsem to tak, že se centrální banky snaží bojovat proti propadům v hospodářských cyklech. Tedy např. když přichází ekonomické ochlazení tak hned snižují úrokové sazby a dodávají likviditu na trh. Problém je v tom že při následném oživení se jim už zvyšovat sazby a stahoval likviditu už moc nechce. Je jasné že to v budoucnu způsobí velké ekonomické problémy, ale politici (a ti jsou bohužel nyní i v centrálních bankách, nejen vládách) vždy doufají že za jejich vlády se to ještě “překlepe” a problém hodí na ty co přijdou po nich a tak stále dokola. Jinak ekonomický cyklus je přirozený, bohužel to co nyní zažíváme je jeho extrémní deformace právě zásluhou zásahů centrálních bank a nadměrně deficitního hospodaření vlád.

BronislavP

By mě zajímalo kolika lidem posral nakupky pod 40 tisíc :)) .

Vojtech

Nikdo nikomu nic neposral. Každý rozumný dospělý si uvědomuje svou vlastní odpovědnost za svá vlastní rozhodnutí.

pietro

Lidi, vzpamatujte se.. Žádný bull trap. BTC jde do šesticiferných hodnot v USD! Ještě letos..

Pixxel
Hodnocení článku :
     

Teď to buď půjde ještě nahoru a uděláme ATH okolo 73k a pak budeme pomalu vyklesávat +-rok až k 30k.
Anebo to teď žuchne k 25-18k, pak se to chvíli bude držet té spodní trendovky a za +-rokapul možná pokus o 100k.
Vzhledem k poslednímu bullrunu a okolnostem si myslím, že kurz se bude chtít spíše dříve potkat se spodní trendovkou. 
Nad 50k naskákalo plno lidí, teď okolo 40k taky lidí naskakují a není nic lepšího než je o to obrat s cenou mezi 30-18k a pak si rok dva počkat.
https://www.tradingview.com/x/h1Nzotg0/

Fantom

To je docela reálný scénář. Obecně nemám rád nelineární grafy, ale tenhle vypadá zajímavě. Jaká by ale podle něj měla být budoucnost v letech 2040 a později? Bude stagnovat nebo dokonce klesat? To je divné.

pietro

Jsi úplně mimo..

spot_img