Binance: omezení obchodování pro uživatele Hongkongu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Hlavní kryptoburza Binance zintenzivnila úsilí o minimalizaci inherentních rizik v obchodování s kryptoměnami a oznámila, že uživatelům v Hongkongu omezí přístup k derivátovým produktům.

Oficiální oznámení  zní:

“Uživatelé z Hongkongu budou mít 90denní lhůtu na zavření svých otevřených pozic. Během období odkladu nesmí být otevřeny žádné nové pozice.“

Generální ředitel Changpeng Zhao uvedl, že tento krok má být „proaktivním opatřením“ pro zavedení „osvědčených postupů pro dodržování pravidel pro kryptoměny na celém světě“.

Zhao také shrnul vývoj související s Hongkongem a uvedl:

“Noví uživatelé Binance z Hongkongu již nemohou otevírat futures účty a stávajícím uživatelům ukončíme přístup.”

Regulační výzvy

Binance nadále čelí regulačním výzvám ve více zemích kvůli údajné nabídce platformy pro nelegální obchody. Ve snaze nechat si dveře otevřené pro podnikání se Binance údajně nachází ve snaze přestat nabízet vysoce rizikové služby. Kryptoburza oznámila pozastavení obchodování s deriváty v Evropě, počínaje Německem, Itálií a Nizozemskem.

Tento krok signalizuje proaktivní kroky k harmonizaci krypto regulací. Komise pro cenné papíry Malajsie však požádala Binance o úplné ukončení provozu v jejím regionu. Binance údajně působila v malajské jurisdikci, ale neměla k tomu žádnému povolení od vlády.

Kromě toho německý finanční regulátor, spolkový úřad pro finanční dohled, alias BaFin, také varoval Binance, že bude čelit vysokým pokutám z důvodu prodeje akcií v Německu formou „tokenů“, aniž by nabídli potřebné prospekty.

Závěr

Zatímco proaktivní zákaz společnosti Binance vůči uživatelům v Hongkongu může mít tendenci chránit nové uživatele, zdá se, že vývoj více odpovídá zvýšenému zásahu Číny v oblasti kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: