Bitcoin se stává aktivem globálních rezerv

4.4
(8)

Zprávy a souhrny

Bitcoin se pomalu, ale jistě, stává rezervním aktivem nejen pro jednotlivce, ale i pro korporace a finanční instituce po celém světě. Alespoň podle spoluzakladatele hedgeového kryptoměnového fondu Morgan Creek a známého podporovatele bitcoinů Anthonyho Pompliana.

Pompliano rovněž uvedl, že země, které zůstanou vůči bitcoinům nepřátelské, nebo si nebudou jisty, jaký postoj k němu zaujmout, nakonec zůstanou pozadu.

„Každý národní stát musí přijmout otevřený, decentralizovaný protokol bitcoinu, jinak zůstane na globální scéně pozadu“

Společnosti potřebují bitcoinovou strategii

Krátké (short) BTC pozice v hodnotě více než 600 milionů dolarů byly zlikvidovány, když Tesla oznámila svou investici 1,5 miliardy dolarů do Bitcoinu, což naznačuje, že lidé sázející proti Bitcoinu přichází o obrovské sumy peněz.

Současně se Bitcoin ve velkém počtu stěhuje z burz do studených peněženek a další transakce probíhají přímo mezi nimi. Stránka Bitcoin Archive, která sleduje aktivitu související s bitcoiny, ve svém tweetu informovala:

„129 milionů $ v BTC bylo právě přesunuto z jedné cold peněženky do zcela nového cold úložiště. – Velmi pravděpodobně jde o OTC (Over the Counter) transakci. -Instituce kupují #Bitcoin“

Rostoucí úroveň strategických plánů (týkajících se bitcoinů) ze strany institucí se projevuje téměř denně v býčích zprávách ohledně dosažení nového ATH. Největší platformy pro platby a převody peněz, včetně Visa, MasterCard, Paypal a Square, rozšířily přístup k bitcoinů a adopce BTC mainstreamem se stále zvyšuje. Očekává se, že těchto pět institucí přivede do kryptotrhu až miliardu retailových zákazníků. A aby toho nebylo málo, tak i obchodní gigant Amazon plánuje zahájit projekt digitální měny.

A mezitím vládní agentura pro kontrolu měny (Office of the Comptroller of the Currency) umožnila jakékoli bance, která projeví zájem, požádat o získání povolení k úschově digitálních aktiv a aktuální data ukazují, banky skutečně mají o spuštění této služby velký zájem.

Jedním z posledních velkých oznámení, které zahýbalo trhem, bylo oznámení nejstarší banky v Americe, BNY Mello, že nyní bude jménem svých klientů spravovat a převádět bitcoiny. I v důsledku této zprávy došlo ke zvýšení ceny BTC o 10 %, což vedlo k novému historickému maximu 48 339 USD.

V reakci na Pomplianovo prohlášení se Rich Rogers, zakladatel a CEO společnosti Xemelgo, která se věnuje vytváření inteligentních výrobních řešení, vyjádřil takto:

„Před 20 lety potřebovala každá společnost internetovou strategii. Ty, které ji neměly, už tady nejsou. A Dnes každá společnost potřebuje bitcoinovou strategii“

Bitcoin je digitální zlato

Generální ředitel společnosti MicroStrategy Michael Saylor v jednom z posledních rozhovorů pro Yahoo Finance uvedl, že bitcoiny se v této moderní době ukázaly jako institucionální bezpečné útočiště.

„Hotovost se stává pasivem, protože nabídka peněz roste o 15 procent a kupní síla hotovosti se stále zhoršuje“

Jak jsme nedávno psali, tak kupříkladu Nigérijská centrální banka zakázala kryptoměny, protože díky nim je nigerijská měna naira téměř bezcenná. Ale mladí Nigerijci (ti tvoří většinu všech obyvatel Afriky, kteří používají Bitcoin) se tím nenechávají rozhodit, neboť jsou si dobře vědomi toho, že žádná vláda nemůže plně zakázat decentralizované digitální měny.

Závěr

Zájem institucí roste a společně s ním roste také cena BTC. Neuplyne snad ani den, aby se neobjevila zpráva, že další společnost kupuje BTC. Na internetu se množí spekulace, že i společnost Apple by brzy mohla být jednou z nich.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: