Bloomberg: Můžeme očekávat nové cenové rekordy Bitcoinu

3.6
(8)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Analytici ze zpravodajského portálu Bloomberg sledovali býčí trh Bitcoinu a zlata. Vytrvalost BTC může v nejbližších dnech znamenat vytvořeních nových cenových rekordů a překročení důležité hranice 50 000 USD.

Příliv a odliv

Nejdůležitější kryptoměna světa včera zažila cenovou explozi poté, co Muskova společnost Tesla nakoupila bitcoiny v hodnotě 1,5 miliard amerických dolarů. Spolu s BTC vyletěla vzhůru také meme kryptoměna Dogecoin.

Analytici z Bloomberg se ve své únorové zprávě zaměřili na výkonnost kryptoměn a zlata. Investiční banka JPMorgan spolu s Bloombergem předpověděli nepříznivý vývoj cen drahých kovů, zatímco u kryptoměn by měl nastat opak.

„I přes nárůst prostředků v BTC je ve srovnání se zlatem stále značný rozdíl. Díky tomu by kryptoměna mohla být atraktivnější pro instituce a velké investory, protože Bitcoin má větší prostor pro růst.“

Analytici z Bloombergu zkoumali výkonnost BTC ve společnosti Grayscale a všech fondů obchodovaných na burze, které sledují také zlato. Pokud jde o cenový výkon a předpovědi, analytici nastínili býčí trend pro Bitcoin.

graf
Zdroj: bloomberg.com

Závěr analytiků z Bloombergu je založen na klesající volatilitě BTC vůči zlatu, která s sebou nese potenciál, že cena Bitcoinu vystřelí a zrychlí tak postup oproti zlatu. Obchodní pár BTC/XAU již v neděli dosáhl nového historického maxima.

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 47 765 USD dle KMC. Cena zlata se v době psaní pohybovala okolo 1 840 amerických dolarů za unci dle Kurzy.cz [1]

Závěr

Co se týče makroekonomického hlediska, analytici jsou vůči matičce všech kryptoměn velmi optimističtí ohledně cenového vývoje zejména ve srovnání s hodnotou zlata.  Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte nám napsat. Odkaz na naší diskuzní skupina na Facebooku naleznete ZDE.

Zdroje:

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: