Bitcoin se dostal z minim, protože intervence BOE na dluhopisovém trhu zvýšila naději na obrat Fedu

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Bitcoin (BTC) se zotavil z denních minim poté, co Bank of England (BOE) uvedla, že podnikne kroky k řešení krize likvidity na trhu státních dluhopisů.

Bitcoin a naděje pro centrální banky

Toto oznámení vzbudilo naději, že centrální banky, včetně amerického Federálního rezervního systému, se blíží prahu bolesti týkajícího se tržních otřesů a mohly by brzy upustit od zpřísňování politiky, které letos rozbouřilo kryptoměny i tradiční aktiva.

Ve středu ráno BOE uvedla, že od středy začne nakupovat dlouhodobé zlaté dluhopisy v neomezeném množství. Učiní tak proto, aby stabilizovala britský trh s dluhopisy, který se v poslední době stal volatilním kvůli obavám, že plán vlády na snížení daní přivede její finance na neudržitelnou cestu. Banka rovněž uvedla, že pozastavuje plánované prodeje dluhopisů v rámci svého programu kvantitativního zpřísňování.

Bitcoin se po zásahu BOE odrazil od svého denního minima 18 550 USD a dosáhl 19 100 USD. Mezitím výnos desetiletého britského státního dluhopisu klesl o 28 bazických bodů na 4,12 % a libra se propadla o téměř 1 % na 1,06 USD.

Peníze ze vzduchu

Nákupy dluhopisů jsou obvykle spojovány s kvantitativním uvolňováním (QE), při němž centrální banky volně „vykouzlí“ peníze ze vzduchu, a sice tím, že vytvoří rezervy ve své rozvaze a poté tyto nové rezervy použijí k odkupu cenných papírů na volném trhu. To dodá hotovost do oběhu.

BOE, Fed a další významné centrální banky nalily prostřednictvím QE do finančního systému prostřednictvím miliardy dolarů po krachu vyvolaném pandemií v roce 2020. To vyvolalo bezprecedentní bull run na krypto i tradičních trzích. Nyní však inflace donutila tyto centrální banky obrátit kurz. V roce 2022 to poslalo trhy aktiv prudce dolů. Bitcoin se propadl na méně než 20 000 USD z hodnoty těsně před 70 000 USD na konci roku 2021.

Příslib ukončení

Tento příslib BOE vypadá spíše jako nový záchvat QE, ale banka dala jasně najevo, že se jedná pouze o dočasný krok, jehož hlavním cílem je obnovit řádné podmínky. Slíbila také, že nákupy ukončí, jakmile se trh stabilizuje. Někteří členové z kryptokomunity se mezitím ptají, zda bude Fed následovat tento příklad.

Ministryně financí Janet Yellen zatím neprojevovala velké obavy, když v úterý pozdě večer uvedla, že finanční trhy fungují dobře, a tvrdila, že nevidí žádné známky obav o likviditu.

Závěr

Pro ostatní centrální banky se jedná o naději. Myslíte si, že Fed bude tento příklad nísledovat?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

8 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ladislav

Jen malé varování, každý se zařiďte dle svého uvážení, je mi to jedno.
https://www.tradingview.com/x/05tglrOP
https://www.tradingview.com/x/UTEF5OGT

Jožo Koumes

Před rokem věděli býci prd, teď ví ho medvědi!

Ladislav

Mně tohle nepiště, jste na špatné adrese.
https://www.tradingview.com/chart/idea/aS7xSyxR/

Jožo Koumes

Já vím, nepíši Vám, ale o nich. Schválně, jaká tam byla predikce před rokem (říjen až listopad)? Je to někde dostupné? Nesledoval jsem to tam. Ale všude, kde jsem se díval predikce 100k+. Díky

Ladislav

Dobrý den, jedná se o moje predikce.
Ono právě, když už všude jsou predikce na 100K+,musíte tou dobou udělat opak, chápu, že je někdy těžké jít proti proudu, ale jedině tak nespadnete s davem dolů.
Když je na trhu FOMO a chamtivost = prodat.
Když teče v ulicích krev = nákup.
Krev už sice delší dobu kape, ale ta pravá jatka ještě přijdou, možná to vypadá hrozně, ale tak tento trh (nejen tento) bohužel funguje.

Jožo Koumes

Dobrý den a děkuji za reakci. Ano, měl jsem v úmyslu tehdy prodat raději už pod 100k, které všichni hlásali navíc jako minimum. Jenže jsem čekal třetí vlnku před vánoci a chtěl jsem prodat raději kolem 88tis. ale vlnka nepřišla a já si drbu palici. Mám už přeji jen vyšší věk než většina v kryptu a čekat další roky (4?) je pro mne velmi stresující navíc nyní v krizi kdy je třeba každá koruna. Takže se teď trochu vrtám v historii tehdejších predikcí, kdo co říkal a kdo se vlastně trefil, že třetí vlnka před vánoci nepřijde a naopak už začal vládnout medvěd. Zatím moc nikdo a asi každého to překvapilo. Ale zajímavé a poučné to je. Navíc i kdyby přišla další vlna, nikdo neví kam to FOMO půjde. ATH se nedají odhadnout – historie není, takže ono se to lehce říká, ale kdy už je taková chamtivost a kdy ta pravá krev. Fakt bych už vzhledem k tomu předchozímu ATH 60k nečekal, že to vyleze v listopadu jen na 69k.

Ladislav

Tam byl problém, že to vytažení pod 69K a překonání předešlého ATH bylo falešné.
Já nejsem žádný analytik, jedná se pouze o amatérský odhad.
Správně jsem určil ukončení cyklu pod 50K,
Určil jsem přesně bod do kterého to spadne v červnu a +40% .
Dále jsem určil +20% ukončeno bull trap.
Ale to neznamená, že bude pokračovat dle plánu.
Můj názor ,že dojde do prosince na 10K a následně se dostane nad 30K (nad 40K si myslím, že nepůjde).
Následně bude opět zase klesat, dno najde před půlením v roce 2024.
Dnes jsem na Tradingview, odpověděl na otázku pádu BTC na 3K,proč si myslím, že se to nestane.
Pokud máte zájem ,můžete si to tam najít.
Pokud jste vydržel držet až pod 20K ,tak už je nebezpečné to prodat a snažit se koupit levněji.
Musíte vydržet a doufat ,pozitivní je to, že jste se navezl do BTC a ne do shitcoinů.
BTC zase povstane z popela, jeho myšlenka je dobrá a hlavně je to už dobrý kšeft pro velryby.

https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/8JvBny1t-BTC/

Pavel
Hodnocení článku :
     

Hlavně se tímto příkladem musí řídit ECB, naopak FEDu tento stav, kdy dolar posiluje vůči ostatním menam do oblak plně vyhovuje, protože tím snižují cenu dovozu, který v případě USA převyšuje vývoz a tím potlačují domácí inflaci, v EU naopak i díky silnému dolaru inflace vesele roste.

Reklama: