Bitcoin dominuje všem kryptoměnám

5
(4)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Podle velké regulační agentury FCA Survey ve Velké Británii se ukazuje, že Bitcoin jednoznačně vede nad ostatními kryptoměnami. Vše zveřejnila ve svém průzkumu adopce kryptoměn.

Bitcoin dominance nad ostatními kryptoměnami

Podle nejnovější zprávy britského Financial Conduct Authority (FCA) je Bitcoin jednoznačně nejznámější a nejuznávanější kryptoměna. Průzkum byl veden mezi náhodnými lidmi a majiteli kryptoměn.

FCA se dotazovala občanů, zda slyšeli o kryptoměnách a pokud ano, o jakých. Nejdůležitější kryptoměna světa se stala nejznámější kryptoměnou, když 78 % respondentů uvedlo, že o Bitcoinu slyšeli.

graf
Zdroj: fca.org.uk

Překvapením se také stalo, že na druhém místě v popularitě se umístila Libra od společnosti Facebook. Libra se stala populárnější než ostatní altcoiny. 22 % respondentů se o Libře doslechlo převážně z regulačních opatření uvalených na tuto kryptoměnu.

Třetí místo obsadil Bitcoin Cash s 20 %, za ním Ethereum, Bitcoin SV a Litecoin. FCA se ve zprávě také zaměřila na kryptoměnové burzy. Mezi nejpopulárnější kryptoburzu respondenti uvedli americkou Coinbase, kterou dle výsledků používá na 63 % investorů. Za ním se hned objevila kryptoburza Binance, Kraken, Bittrex a Bitfinex.

Další zajímavosti

Regulační agentura FCA dále zjistila, že 5,3 % britské populace vlastní nějakou kryptoměnu, což odpovídá přibližně necelým 3 milionům obyvatel země. Oproti minulému roku toto číslo vzrostlo o 2,3 %.

graf
Zdroj: fca.org.uk

Ve zprávě dále FCA uvádí, že reklama na kryptoměny je důležitá, neboť 45% všech majitelů kryptoměny uvádí, že reklamy na kryptoměny viděli. Celý průzkum FCA si můžete přečíst pod přiloženým odkazem zde.

Závěr

Průzkum provedený regulační agenturou FCA nám ukazuje, že popularita nejen Bitcoinu, ale i ostatních kryptoměn je na vzestupu. Musíme si však uvědomit, že průzkum odráží uživatele pouze ve Velké Británii.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img