Kryptoderiváty mohou začít nový cyklus hromadné adopce kryptoměn

2.3
(3)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Nedostatek progresivních jurisdikcí, ve kterých existuje obzvláště atraktivní režim pro regulaci derivátů, udržuje krypto v šedé oblasti, a to je potřeba změnit. Stejně jako každé dozrávající odvětví, i kryptotrh prochází rozsáhlým vývojem.

Využití příležitosti v realitě kryptotrhu

Deriváty jsou nezbytnou součástí každého cyklu vývoje trhu, přičemž jedním z klíčových faktorů v oblasti kryptotrhu je segment s jejich obchodováním. V dnešním světě, kde jsou bitcoiny dobře uznávány hlavními institucionálními investory a každá třetí globální společnost nakupuje krypto, dosáhly měsíční objemy obchodů miliard dolarů.

Mezi primární produkty kryptoderivátů patří futures, opce a swapy. Většinou jsou nabízené proti aktivu číslo jedna – Bitcoinu. Obchodování s kryptoderiváty je v kryptokomunitě populární, protože představuje možnost efektivního řízení rizik a současně využití pákových opcí k maximalizaci zisku.

S pandemií COVID-19 začal trh s kryptoderiváty významně růst a v březnu dosáhl historického objemu 600 miliard USD.

Pozice kryptoderivátů na trhu

Nástup na kryptotrh přišel nečekaně, takže infrastruktura a metodologie praní špinavých peněz ve většině zemí nebyly připraveny “strávit” nové paradigma, podle kterého tato nová aktiva fungují. Jednoduše řečeno, zásady převodu hodnot z jednoho vlastníka na druhého v kryptoměnách se zásadně liší od těch, na nichž je založen fiat.

Zadruhé, specifika spojená s vydáváním a správou aktiv, jako jsou bitcoiny a jiné krypto, způsobila potíže s identifikací a zavedením odpovědnosti mezi jejich emitenty, kteří v některých případech chybí, a držiteli tokenů. V závislosti na stabilitě finančního systému vytváří povaha kryptoměny finanční a jiná rizika a problémy pro každý typ regulace. Vakuum při řešení těchto problémů je vyplněno různými způsoby.

Je možné přijetí kryptoderivátů běžnými uživateli?

Deriváty jsou dnes v současné době spíše spekulativním nástrojem, jehož jediným cílem je získat kapitálový zisk nebo ztrátu což vyžaduje velmi malý kapitál. To, čeho jsme dnes svědky, je přechodná fáze, kdy se současné společnosti a projekty jednoduše přizpůsobí existující poptávce.

Tato technologie se stane mainstreamem se vznikem produktů, které mají specifické vlastnosti: jsou celosvětově přijímané, snadno použitelné a s otevřeným zdrojovým kódem, které fungují jako platforma pro jakékoli operace – od výměny peněz až po nákup vstupenek, nebo ochrany informací a soukromí.

Když se ponoříme dále do reality kryptosvěta, další aplikace a produkty, postavené na blockchainu a kryptoměnách, vytvářejí stále složitější služby a ekosystémy. Ekosystémy založené na blockchainu pomohou sjednotit lidi a vytvořit cestu dalšího vývoje už bez bank.

Závěr

Zdá se, že kryptoderiváty doslova “proklouzly” regulačním mlýnkem, kterým muselo projít mnoho nativních kryptoměn. Kryptoderiváty jsou velmi populární v USA, Evropě a Velké Británii, ale také v offshore zónách. Vlastníte taky nějaké?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img

Zeptej se cokoliv

Ahoj jsem KryptoBot a nejsem člověk. Pokud potřebuješ komunikovat s lidmi, pošli mail na: [email protected] - jinak se mně zeptej na cokoliv a já ti odpovím :)