[Polední zprávy] • Bitcoin se po zprávách z USA vzchopil a přidal téměř 5 % • a další novinky

5
(1)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoin je zpátky na cestě k překonání 10 000 USD. Akciové trhy tak nadále ovlivňují cenový výkon bitcoinů. Zatímco v pondělí cena Bitcoinu spadla pod 9 000 USD, v noci přišlo zotavení BTC v tandemu s vyšším nárůstem napříč akciovými trhy. Poté, co Fed odhalil, že posílí svou přítomnost na dluhopisových trzích, se objevily zvěsti, že administrativa Donalda Trumpa připravuje investici do infrastruktury v hodnotě 1 bilionu dolarů. Tím se podle některých analytiků potvrdila nová korelace Bitcionu s akciovými trhy.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek.

Kryptoměny

Světoví miliardáři a vlivní obchodníci stále více hovoří o bitcoinech jako o zajištění a investici a zároveň kritizují nadměrný tisk peněz v USA a nejistotu na finančních trzích. Nejnovějším zastáncem bitcoinů je mediální magnát Steve Forbes, předseda a šéfredaktor společnosti Forbes Inc. Věří, že měna pomáhá stabilizovat vládní finanční systém a naléhá na technologický rozvoj, aby pokračoval ve vývoji bitcoinů. Kryptoměny, poznamenal Forbes, se objevily jako technologické „volání o pomoc“, protože vlády se obracejí na kvantitativní uvolňování, aby oživily své ekonomiky. Nicméně Forbes poznamenal, že omezení dodávky bitcoinů na konečnou hodnotu 21 milionů bylo chybou tvůrce BTC. Vysvětlil, že peníze mají za cíl usnadnit obchod, nikoli „ovládat ekonomiku“ a omezovat podniky nedostatkem.

Těžební fond, který zpracoval záhadný převod Etherea se zbytečně velkým transakčním poplatkem ve výši 2,6 milionu USD, oznámil, že rozdělí miliony mezi své těžaře. Společnost Bitfly, která provozuje těžební pool Ethermine, oznámila rozhodnutí v pondělí a uvedla, že čtyři dny jsou dost dlouho na to, aby se o případné omylem zaslané poplatky někdo přihlásil.

Kryptoburzy, banky

Platforma CoinMarketCap spustila na svém webu funkci chatu. Podle oficiálního oznámení mohou uživatelé na webu nyní nejen sledovat všechny své oblíbené kryptoměny, ale také komunikovat s ostatními členy kryptokomunity. Funkce chatu CoinMarketCap nabízí jiný chatovací zážitek, než jaký lze získat u jiných populárních chatovacích platforem. Konkrétně, 200 největších aktiv na platformě má individuální kanály, kde mohou členové těchto komunit komunikovat. Chaty však neběží trvale a jsou otevřené pouze tehdy, když pro každé aktivum existuje dostatečně velká aktivita, například pohyb cen. Navíc, pokaždé, když je něco důležitého, aby zůstal kanál otevřený, bude otevřený pouze 24 hodin.

Poskytovatel platebních služeb na blockchainu Bitpay zavedl předplacenou debetní kartu, která zákazníkům z USA umožňuje utratit jejich kryptoměny jako fiat měnu. Tato nabídka, známá jako BitPay Card a poskytovaná prostřednictvím MasterCard, umožňuje uživatelům z USA utratit bitcoiny nebo jiné kryptoměny v obchodech, které přijímají debetní karty Mastercard po celém světě. Tato služba, která je označována jako první na americkém trhu, umožňuje „okamžité opětovné načtení“ do amerických dolarů a čerpání z krypto účtů uživatelů BitPay. Může být také použita pro online nákupy nebo výběr hotovosti z bankomatů.

Blockchain, technologie

Bílý dům a americký Kongres se připravují na to, aby v nadcházejících týdnech rozdali občanům další kolo stimulačních peněz v rámci podpory po pandemii COVID-19. Někteří politici, včetně Toma Emmera, člena Kongresu, naléhali na úřady, aby využily technologie blockchainu pro zajištění uvolnění stimulačního balíčku bez problémů pro všechny potřebné.

Mining

Z Čínské lidové republiky se objevují zprávy, že bitcoinový těžařský gigant Bitmain zpožďuje dodávky populárních souprav Antminer. Zprávu odhalila vedoucí marketingu v Hashkeyhubu, Molly [@molllliy], na svém Twitteru a citovala překlad z Weibo, předního čínského mikroblogového portálu. Místní mediální výstup Blockbeats také informoval o vývoji minulý týden a dodal, že spoluzakladatel společnosti Micree Zhan, známý také jako „Zhan Ketuan“, převzal kontrolu nad továrnou a zabránil pracovníkům ve zpracování objednávek a dodávek.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím registrace na prověřené kryptoburze Binance prostřednictvím tohoto odkazu

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img