15.06.20 Technická analýza BTC/USD – Spadneme nakonec pod 5 000 USD? (Update)

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Tak poslední analýzu na Bitcoin (BTC) jsme měli v pátek a vzhledem k tomu nočnímu propadu je na čase se na trh znovu podívat. Abych řekl pravdu, tak se mi začíná zdát, že do konce června se ten bull run asi nestihne. Respektive, čím dál budeme od toho klíčového rezistenčního pásma 9 934 USD – 10 481 USD, tak tím menší je pravděpodobnost, že to býci stihnou pushnout skrz.

Update 21:20 – Nakonec se ta 4H svíce v 10:00 zavřela jako hammer. Trh toho za pár dalších hodin využil, takže nám Bitcoin mírně pumpl po S/R hladinu 9 400 USD. Brzy asi i uvidíme, zda se jedná pouze o pullback, či je tu fakt snaha to pushnout výše.

Abych to uvedl i do širšího kontextu, tak akciový trh taktéž v premarketu začal oslabovat. Začínám si tak trochu o tom myslet, že ty „natisknuté“ dolary Fedem začínají tak nějak docházet. Rozumějte, přestávají se prostě „točit“ a když se kapitál „netočí“, tak musíme jít dolů.

Právě se obávám, že nějaká ta menší část z těchto „natisknutých“ dolarů šla i do trhu s Bitcoinem. Pokud to tedy nebyla reálná a opodstatněná poptávka, tak ten střednědobý run může brzy definitivně skončit.

Aktuální situace na 1M TF BTC/USD

Na mém měsíčním grafu ještě nedošlo k dotyku s tou horní hranou. Ovšem záleží na tom, zda máte zapnutý log scale, či lineární. Diskutovat lze i nad akurátností zakreslení té horní hrany toho mohutného trianglu před vámi.

Tím chci říci, že někdo pravděpodobně věří tomu, že již dosáhl té horní hrany a bude teď chtít dokončit tu poslední vlnu (E). Z čehož nám samozřejmě vychází, že dojde k výraznému poklesu a to minimálně po nějakých 4 600 USD.

Ono bude dost záležet na samotné dynamice trhu. Každopádně, jestli se přesně takto trh rozhodne, tak to automaticky znamená, že k tomu vytouženému bull runu dojde nejdříve až v polovině roku 2021. Zase bude dost záležet na tom, jak moc trh bude dynamický.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Co se týče nižšího časového rámce, tak proběhl dump skrze tu spodní hranu trianglu. Což znamená, že struktura trhu už tak moc bullish nevypadá. Nicméně, musím upozornit, že by se ta spodní hrana trianglu dala nakreslit ještě i jinak. Je tu ale potřeba potom zapřemýšlet nad tím, jak moc akurátně to v tom grafu vypadá.

Osobně bych si dovolil tvrdit, že takto je to nejvíce „správně“, ale trh si klidně může myslet něco jiného. Chtěl bych se ale vrátit ještě k tomu samotnému breakdownu, kdy předtím kurz jen tak slabě konsolidoval i s několika doteky nakonec proražené hrany. Spolu s tím padla i S/R hladina 9 159 USD, která se vzhledem k price action dříve vcelku hezky osvědčila.

Aktuální dno propadu je na S/R levelu 8 880 USD, kde se dokonce vytvořil bullish hammer. Dokonce je u té svíce nějaké volume, tak možná by na to i trh mohl nákupním tlakem zareagovat. Zatím to tak ale nevypadá.

Indikátory

Na indikátoru RSI je malá býčí divergence, takže stačí ještě trochu s cenou poklesnout a nic z ní automaticky nebude. Na druhou stranu vidíme, že medvědi ještě určitě nepřevzali zcela iniciativu. Jak sami i vidíte, tak hodnoty indikátoru jsou v přeprodané části.

Mně přijde, že v poslední době jsou signály z MACD indikátoru dost často falešné. Před dvěma dny proběhl bullish cross, což bylo v noci hned zneplatněno bearish crossem. Za poslední dva týdny velmi častý jev, čímž se z MACD stává docela useless nástroj.

Závěr

Já už nějakou tu dobu počítám s tím, že dojde k vytvoření vlny (E) a že si zkrátka na ten bull run minimálně rok počkáme. Mně osobně to třeba vůbec nevadí, protože výsledná struktura na měsíčním grafu by byla extrémě bullish.

Nezapomínejte, že moje analýzy jsou pouze informativní a určitě svoji myšlenku nechci nikomu vnucovat. Můžu se klidně mýlit, ale mně by to v konotaci na všechny souvislosti dávalo největší logiku.

Konec měsíce ještě není a třeba z toho bullish hammeru na 4H TF ještě něco velkého vzejde. Nezapomínejte ale na to, že jsme v polovině června a pokud se po technické stránce trh nikam významně neposune, tak nás tento rok asi určitě bull run nečeká. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře