12.06.20 Technická analýza BTC/USD – Máme tu větší drop, ale spodní hrana trianglu zatím drží

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Už mnohokrát jsem se ve svých analýzách zmiňoval o tom, že je třeba počítat s trhem Bitcoinu (BTC) jako součástí globálního finančního trhu. Není to nic separovaného, takže všechny makroekonomické faktory mají taktéž na cenu Bitcoinu vliv. Konkrétně jsem i varoval před tím, že pokud dojde na akciovém trhu k většímu výprodeji, tak to právě s největší pravděpodobností s sebou vezme i Bitcoin.

A to se stalo včera, protože včerejšek byl pro akcie asi nejhorší den za posledních cca deset týdnů. Zajímavostí je, že ten největší prodejní tlak na Bitcoinu začal až ve chvíli, kdy se trhy v USA otevřely. Respektive, akcie klesaly už docela dost v premarketu, ale ten největší impuls pro trh s Bitcoinem byl znát až ve chvíli, kdy burzy zcela v zámoří zcela otevřely.

No, možná to značnou část z lidí vyděsilo, ale zatím vás uklidním, neboť z technického hlediska se zas až tak moc nestalo. Dovolím si tvrdit, že struktura trhu z posledních šesti týdnů je i nadále docela bullish. Ovšem neříkám, že to nelze změnit ještě jedním větším propadem. To by se pak situace dosti změnila.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Pokud bychom měli hledat opodstatnění pro propad i z technického hlediska, tak tu přeci jenom odůvodnění přece máme. Ve včerejší analýze na BTC jsem se věnoval těm anomáliím, které jsou v grafu zaznačeny. V podstatě jsme tu měli během relativně krátkého časového úseku několik zamítnutí u rezistence 9 934 USD, kde je i zároveň horní hrana zakresleného trianglu.

Takže není překvapivé, že dojde po několika neúspěšných pokusech o průraz k výprodeji. Byly určité pochybnosti ohledně relevance zakresleného patternu, ale trh evidentně spodní hranu trianglu vážně bere. Úplné zastavení propadu nastalo až na S/R levelu 9 159 USD, ale po menším pushu kurz konsolidoval právě u té spodní hrany a pak nastal menší odraz.

Ovšem jenom menší odraz nestačí a pokud brzy nedojde k impulsu up, tak se obávám, že včerejší propad nebyl poslední. Každopádně, během výprodeje se z trhu vylilo docela dost kapitálu. Samotný pohyb má tedy potvrzení.

Indikátory

Teď přejděme k indikátorům technické analýzy. Z RSI jde snadno poznat, že ten pohyb dolů měl hodně velkou sílu a srazilo to dokonce hodnoty indikátoru do přeprodané oblasti. Dlouho se to tam teda neohřálo, ale i tak bychom měli být už jen kvůli tomu na pozoru. Co se týče MACD, tak akorát potvrzuje má předešlá slova. To negativní momentum nabralo během dosti krátké doby hroznou sílu.

Závěr

Jak jsem říkal, tak z technického hlediska je struktura trhu pořád docela bullish. Ten pokles tedy sám o sobě nic významně nemění, ale pouze dává najevo, že po několika zamítnutích na rezistenci se musí počítat s větším selháním.

Taky to potvrzuje tezi, že když je na akciových trzích panika, tak letí dolů všechno, ať je to cokoliv. Proto se vždy vyplatí akciový trh sledovat, protože to hýbe celým finančním trhem. I když jste pouze kryptonadšenci a nemáte ve skutečnosti o akcie vůbec zájem, tak jistý přehled o jejich vývoji na škodu opravdu není.

Uvidíme, jak se Bitcoin a potažmo akciový trh z toho včerejšího poklesu zotaví. Pokud ale dojde na akciovém trhu znova k většímu dropu, tak musíme počítat s tím, že to zase nejspíš sejme i Bitcoin.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: