[Polední zprávy] • Kryptotrhy padají • Vays: Bitcoin v létě pravděpodobně propadne k 7 000 USD • a další novinky

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Cena Bitcoinu propadla o 11 % z 10 100 USD až na 9 012 USD. Ačkoli neexistuje žádný důvod pro cenový pád bitcoinů, do velké míry se shoduje s propadem indexu Dow Jones, který ve čtvrtek ztratil 6,90 %. Je to už podruhé tento rok, kdy pohyb cen BTC sleduje tradiční akciový trh. První propad byl během březnového pádu akciových trhů. Altcoiny opět následují lídra trhu a jsou také v červených číslech.

Naši NEJNOVĚJŠÍ analýzu najdete zde: BTC/USD. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích. 

Kryptoměny

Tone Vays, veterán z Wall Street, ve svém nedávném tweetu upozornil, že by se Bitcoin mohl znovu dotknout 10 000 dolarů, pokud se mu podaří prorazit nad úroveň hlavního odporu. Nicméně podle Vayse se nyní může Bitcoin dostat během léta i k hranici 7 000 USD.

Obchodníci sledují obrovský převod Bitcoinu, kdy velryba přemístila na 132,255 bitcoinů (BTC) v hodnotě asi 1,24 miliardy USD. Kryptoměna byla poslána ve třech samostatných transakcích, z nichž všechny byly dokončeny v rozmezí přibližně jedné minuty. Přes velké množství BTC se transakční poplatky pohybovaly kolem pouhých 1,84 USD. Spekulace o tom, kdo je za převodem, se nyní šíří na Redditu.

Třetí zajímavá transakce na ETH se uskutečnila s transakčním poplatkem 2 310 Ether (ETH), což je více než 540 000 USD. Tato nová transakce, která se objevila méně než 24 hodin poté, co byly na blockchainu Ethereum zpracovány poplatky za více než 5,2 milionu USD (každý 10 668,73 Ether), nastolila otázku, zda je zapojena více než jedna osoba. Na rozdíl od předchozích dvou transakcí měla tato transakce větší objem – 3,221 Ether, s hodnotou vyšší než poplatek. Kromě toho nebyla zaslána ze stejné adresy, ale přinesla do rovnice úplně novou adresu, která měla vedle svého jména popis (MiningPoolHub: Old Address 7).

Kryptoburzy, banky

11. června soudce okresního soudu v Tokiu Mariko Goto odmítl Karpelesovo odvolání k předchozímu obvinění z manipulace s finančními údaji v kauze hacku kryptoburzy Mt. Gox. Karpeles byl poprvé usvědčen v březnu 2019 a dostal dva a půl roku vězení. Ten stejný měsíc začal proces odvolání. Karpeles pro Cointelegraph uvedl, že se nerozhodl, zda se znovu odvolat, a v současné době konzultuje se svým právním poradcem, jak dál postupovat.

Regulace, CBDCs

Podle zprávy organizace The Economic Times, Indie, která nedávno oficiálně zrušila zákaz kryptoměn, zavedený na jaře 2018, nyní uvažuje o zavedení dalšího zákazu kryptoměn. Byl by účinnější, protože vláda si jej přeje dosáhnout prostřednictvím právního rámce. Článek uvádí, že v polovině léta minulého roku panel nejvyšší úrovně indické vlády vytvořil návrh zákona, který by zavedl zákaz bitcoinů a všech ostatních forem digitálních aktiv. Podle tohoto návrhu by každý, kdo obchoduje s kryptoměnami, musel zaplatit pokutu až do výše 250 milionů Rupií nebo 3 291 055 USD. Alternativou k tomu je odnětí svobody až na deset let.

Blockchain, technologie

K Hyperledgeru se připojilo osm nových členů, včetně několika firem zaměřených na tokenizační iniciativy. Hyperledger je konsorcium firem pracujících na open-source podnikových řešeních využívajících technologie distribuované knihy (DLT). Projekt byl spuštěn v prosinci 2015 nadací Linux Foundation a od té doby obdržel příspěvky od společností IBM, Intel a dalších předních technologických firem zkoumajících blockchainové aplikace. Mezi nové členy blockchainových veteránů patří IOHK, společnost za Cardano (ADA), IOV Labs – dříve RIF Labs – a krypto platební platforma Public Mint.

Tip: Pokud jste dočetli až sem a naše články pro vás mají přínos, zvažte podporu našeho webu třeba prostřednictvím nákupu prověřených hardware peněženek Ledger nebo Trezor

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pet

Chová se BTC jako zlato nebo jako akciové trhy? Jak to tedy je? Úplně jsem se v tom ztratil:)

Jeronym

No, jde spíš o to, že co do vzácnosti je BTC podobný zlatu.
Ale když padá burza, padá i BTC. Ma to svou logiku (velcí investoři se stahují?)
Ačkoliv bych si přál opak – to by pak byla darda. Může se stát… 😊

Pet

Dost často se BTC přirovnává zlatu, které je pro investory bezpečný přístav v době kdy se ekonomice nedaří. Myslím, že se jen BTC přiřazují vlastnosti, které ve skutečnosti nemá. Myslel jsem, že BTC má být nezávislá měna k výměně zboží a služeb, pak přirovnání ke zlatu nedává smysl. Zlato je především uchovatel hodnoty a staletí se nevyužívá ke směně. Je to s tím BTC nějaká zmatené, chápu, že jako platidlo selhává, tak se hledá další vlastnosti, které by jeho cenu navyšovalo.

Jan

Nejen já si ovšem myslíme, že jakékoli predikce o BTC jsou naprosto stejné jako vřeštění z křišťálové koule. Nejlepší je jeden den napsat článek o tom, že to půjde nahoru, druhý den, že to půjde dolů a za týden se chválit, jak jsem se trefil v predikci – hahahahahahahahaha.

Karel

Ano,mate pravdu pane Kopil 🙂

Jeronym

No, celkově z něj mám pocit, že si žije svým vlastním životem. Jakoby Bitcoin chodil do školky, možná už na základku a teprve přemýšlel, kam půjde na střední a co chce v životě dělat.
Chová jako všechno dohromady. Měl být platidlem. Část (ač malá) BTC se pro placení opravdu používá. Počet Bitcoinmatů roste. Pro snižování těžebních odměn se vzácností začíná blížit ke zlatu. A jelikož zákonitě musí jeho cena růst, získává pozornost i u investorů.
To jsou všechno fajn vlastnosti, včetně té nejdůležitější, že by ve finále mohl udělat nějaké změny v našem systému jako takovém. Bitcoin je (pseudo)anonymní a pokud znáš seed, nikdo Ti ho nemůže vzít (oproti bloklému účtu a ukradenému zlatu). Proto by bylo dobré, aby jeho cena rostla (a že pravděpodobně poroste). Lidé se začnou zajímat… Nejen o Bitcoin, ale i o monetární systém celkově. On k nauce o Bitcoinu totiž patří…

Poslední editace 3 let před přes Jeronym
Karel

V tom pripade,kdyz jsme u toho parafrazovani bych rekl ze Bitcoin je 30lety pubertak co jeste ani nevi cim chce v zivote byt.
Bitcoin je tu deset let a co zmenil ? Kdyby se na nem nedalo vydelat tak nikoho nezajima,mozna tak tech par geeku.

spot_img