[Zprávy] Bitcoin to oficiálně dotáhl do mainstreamu! • Bude GlobalCoin od Facebooku kompletně zbytečný?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Bitcoin to oficiálně dotáhl do mainstreamu! • Nic nezastaví Bitcoin v tom, aby překonal zlato • Jsou velryby zodpovědné za aktuální růst kryptoměn? • Bizarní predikce se začíná ve velkém šířit internetem • Změna trendu bude oficiálně potvrzena, až když cena BTC překročí hranici 11 700 dolarů • Bude GlobalCoin od Facebooku kompletně zbytečný?

Bitcoin to oficiálně dotáhl do mainstreamu!

Ptáte se, jak jsme na to přišli? Poměrně jednoduše. Microsoft Excel totiž přidal možnost Bitcoinu do svých tabulek pro fiat měny. Na první pohled to může vypadat jako celkem nepodstatná změna, která zas tak důležitě nevypadá. Nicméně, pokud se nad tím zamyslíte, Microsoft tímto způsobem vyjádřil, že Bitcoin není podvod ani Ponzi ani žádná jiná klamavá schéma (což my víme už déle). Stejně tímto krokem i potvrdil, že Bitcoin bere jako platidlo (nechci přímo říci, že jako měnu), po které je poptávka a o níž se předpokládá, že ji lidé budou používat i v Excelu. Toto rozhodnutí společnosti Microsoft jen potvrzuje, že tato společnost nemá s kryptoměnami žádný problém. Možná se je dokonce vynasnaží protlačit do mainstreamu tak, jak to udělala teď.

Více o tomto tématu se dozvíte zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Nic nezastaví Bitcoin v tom, aby překonal zlato

Nedávno jsme ve zprávách popsali vyjádření Camerona Winklevossa, že budoucností měn jsou právě kryptoměny. A ani jeho dvojče se nenechalo zahanbit. Tyler Winklevoss prostřednictvím svého Twitteru zveřejnil otázku, kde se ptá svých followerů, zda našli nějaký důvod, proč by Bitcoin neměl nahradit zlato. On totiž údajně nevidí ani jeden důvod, proč by se to nemělo stát. Jako zakladateli burzy Gemini mu však nic jiného asi ani nezbývá.

Více o Tylerovi Winklevossovi se dozvíte zde: coingape.com (v angličtině)

Jsou velryby zodpovědné za aktuální růst kryptoměn?

Pravou příčinu růstu je vždy velmi obtížné určit. Jedna z teorii o aktuálním růstu kryptoměn tvrdí, že důvodem by měly být velryby (nečekaně). Mluví se o nich téměř vždy. Pokud se cena pohne nahoru, jsou za tím velryby. Pokud se cena pohne dolů, jsou za tím velryby. Avšak stává se až příliš často, že poté, co velryby začnou ve velkém přesouvat, prodávat nebo nakupovat kryptoměny, ceny se rapidně mění. Stalo se tak i nyní. Peněženky, které mají více než 1000 BTC totiž začaly ve velkém přikupovat Bitcoin těsně předtím, než nastal značný růst BTC. Ptáte se, jak je to možné? To se dozvíte v následujícím linku.

Více o tomto tématu se dozvíte zde: coingape.com (v angličtině)

Bizarní predikce se začíná ve velkém šířit internetem

Ano, ano, bude to znít šíleně. Ale tuto zprávu sem dáváme pouze kvůli tomu, že se opravdu začíná ve velkém šířit kryptosvětem (a upřímně také z důvodu, že je to pořádně divné). O predikci, kterou najdete v linku níže, se měl údajně postarat „cestovatel v čase.“ Ten měl předpovídat ceny Bitcoinu na konci let (od roku 2010). Zvláštní je hlavně to, že mu zatím vyšly úplně všechny. Uhodl – předpověděl – „viděl“, že Bitcoin bude mít na konci roku 2010 hodnotu 0,1 dolaru, v roce 2011 1 dolar, v roce 2012 10 dolarů a že na konci roku 2013 se dostane na 100 dolarů. Potom však dojde ke změně a cena Bitcoinu naroste desetinásobně každé dva roky, což mu opět vyšlo, neboť v roce 2015 byla cena 1000 dolarů a v roce 2017 10 000 dolarů. Na konci tohoto roku by tedy měla být cena 100 000 dolarů a v roce 2021 až 1 milion (kéž měl pravdu).

Více o této zvláštnosti nebo pouze šťastné náhodě se dozvíte zde: dailyhodl.com (v angličtině)

Změna trendu bude oficiálně potvrzena, až když cena BTC překročí hranici 11 700 dolarů

Podle některých technických indikátorů se má údajně čekat na překročení 2 cenových hladin (2 silných rezistencí). První z nich je hranice 9 000 dolarů (která již minulý týden odolala útoku býků). Druhý, mnohem podstatnější, level na překonání má být cena 11 700 dolarů. Ta je jednou z největších rezistencí na cestě za novým ATH. Cena 11 700 dolarů se už několikrát ukázala jako velmi podstatná a rozhodující. Právě proto bude její překonání jasným indikátorem uptrendu.

Více o této novince se dozvíte v tomto linku: ethereumworldnews.com (v angličtině)

Bude GlobalCoin od Facebooku kompletně zbytečný?

Odhady jsou v dnešní době všelijaké. GlobalCoin by však vůbec nemusel být takovým úspěchem, o jakém se mluví. Důvodů k tomu by mělo být hned několik. Jedním z nich je například aktuální nevhodná demografie. Kryptoměny jsou totiž populární zejména mezi mladými lidmi. Ti však začínají postupně vyměňovat Facebook za jiné sociální sítě (Snapchat nebo Instagram). Navíc problémem je i kompletní vlastnictví GlobalCoinu pouze jednou entitou – Facebookem. To jde jasně proti původní myšlence kryptoměn a tak se dá předpokládat, že kryptoměnoví nadšenci se GlobalCoinu nebudou příliš zastávat.

Více informací o GlobalCoinu se dozvíte zde: bitcoinist.com (v angličtině)

Co číst dále?

Ideální využití blockchainu v praxi – Vechain ukazuje aplikaci na sledování produktů

Přeloženo ze slovenského originálu, autorem dnešního přehledu zpráv je Marek F.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře