[Polední zprávy] • Glassnode: 83 % investic do BTC je ziskových • Bithumb plánuje další IPO • a další novinky

4
(5)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Profi trader: Žádná pozice není nyní nejlepší pro Bitcoin • Ethereum se stává dominantním u evropských krypto startupů • a další...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého víkendu v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin zůstává...

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

HaoBTC a Poolin, dva velké těžební pooly, prodali přes 7 000 BTC za jediný den, protože se zdá, že býčí tendence ustupují a BTC / USD klesá zpět na 9 500 USD. Aktuálně se cena pohybuje pod 9 500 USD, trhy se dnes zatím pohybují horizontálně, výrazněji roste jen Cardano a Chainlink. Více se dozvíte v našem přehledu trhu a aktuální TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: S&P 500 a Nasdaq. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny

Ryan Watkins z Messari předpovídá, že pokud instituce alokují pouze 1 % svých portfolií na bitcoiny, pak by tržní kapitalizace BTC mohla vzrůst na více než 1 bilion dolarů, což je cena 50 000 USD za jeden BTC. Analytik předpovídá, že malé procento alokace z nadací, rodinných firem, státních investičních fondů, penzijních fondů a podílových fondů do BTC by mělo za následek vstup nových peněz do bitcoinů ve výši zhruba 480 miliard USD.

Podle Glassnode je v současnosti nejméně 83 % existujících bitcoinových adres ve stavu zisku. To je 43 % nárůst od prudkého propadu ceny bitcoinů 12. března, nyní známé jako „Černý čtvrtek“. V té době bylo ziskových pouze 45 % všech BTC adres. Podle nových údajů nejvyšší podíl adres v tomto roce dosáhl 89 % 1. června, když cena bitcoinů vzrostla nad 10 400 USD, je to nejvyšší úroveň za téměř čtyři měsíce. Investoři bitcoinů však nejsou tak rentabilní jako před rokem.

Kryptoburzy, banky, firmy

Gang REvil draží citlivé informace ukradené poskytovatelem služeb debetních karet Interacard. Podle webu REvil jsou informace k dispozici k aukci. Všichni potenciální uchazeči jsou povinni platit pomocí kryptoměny Monero (XMR).

Provozovatel jihokorejské kryptoburzy Bithumb plánuje společnost stát se veřejně obchodovanou prostřednictvím počáteční veřejné nabídky (IPO), uvádí místní zprávy. Vzhledem k nejasnému postoji ke zdanění a obtížnosti definování kryptoměn podle současných právních předpisů nemusí být Bithumb dosud plně kvalifikován k tomu, aby se stal veřejně obchodovanou firmou, uvedl státní úředník. Dodal, že vnitřní problémy společnosti a problémy s oceňováním mohou také způsobit komplikace, pokud burza skutečně zkusí IPO. Bithumb Holdings (dříve známý jako BTC Holding Company) je nyní největším akcionářem platformy s podílem téměř 75 %.

Tisíce majitelů podniků obvinily Square ze zadržování plateb svých zákazníků. Maloobchodníci si stěžovali New York Times, že firma zadržuje až 30 % finančních prostředků. Square odpověděl, že politika měla chránit spotřebitele a maloobchodníky před finančním rizikem během pandemie.

Regulace, CBDC

Brazilská centrální banka nařídila Mastercard a Visa, aby pozastavily zpracování peněžních převodů jménem WhatsApp, který nyní patří Facebooku. Podle oficiálních informací Brazilská centrální banka (BC) podnikla kroky proti WhatsApp Pay „za zachování adekvátního konkurenčního prostředí“. Visa a Mastercard budou čelit vysokým pokutám a správním sankcím, pokud nepozastaví činnosti, související s platbami WhatsApp. WhatsApp spustil svůj platební systém v Brazílii začátkem tohoto měsíce, po dvou letech testování na různých rozvíjejících se trzích. Brazílie je druhým největším trhem WhatsApp s více než 120 miliony uživatelů. Navzdory rychlému zásahu proti WhatsApp brazilská centrální banka také oznámila, že funkce plateb bude pravděpodobně integrována do systému PIX – chystaného digitálního platebního systému podobného blockchainu centrální banky.

Finanční akční skupina pořádá dnes své letní plenární zasedání, které se věnuje celé řadě témat, týkajících se boje proti praní peněz (AML) a financování terorismu (CTF). Doporučení tzv. travel rule, nebo-li cestovního pravidla, které bylo poprvé zavedeno v červnu 2019 a které požaduje, aby finanční instituce účastnící se transakce vyměňovaly informace o KYC příslušných příjemců a původců, bude jedním z témat diskuse.

Švédská Riksbank zkoumala životaschopnost digitálních měn centrální banky (CBDC) pro svůj místní trh a přišla se smíšenými výsledky. V obsáhlém ekonomickém přehledu, aktualizovaném 18. června, nejstarší centrální banka na světě představuje čtyři modely pro dodávku digitální verze švédské koruny (e-krona) a také popis toho, jak by různé modely vyhovovaly jejím politickým cílům.

Tip: Pokud vám naše zprávy přinesly užitečné informace a zvažujete pořízení VPN, můžete podpořit vydávání zpráv pomocí tohoto odkazu pro nákup Nord VPN

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře