[Polední zprávy] • Dnes vyprší BTC opce za 1 mld. USD • Grayscale nyní spravuje téměř 400 000 BTC • Telegram se dohodl se SEC • a další novinky

5
(3)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo.

TRHY

Bitcoinové opce v hodnotě 1 miliardy USD dnes vyprší na několika burzách s deriváty. Pozorovatelé očekávají, by to mohlo probudit volatilitu bitcoinů ze tříměsíčního spánku. Obchodníci soustředili své možnosti na výkupní cenu mezi 9 000 a 11 000 USD. Trhy se posledních několik týdnů pohybovaly spíše horizontálně. Více v našich TA.

Naše NEJNOVĚJŠÍ technické analýzy najdete zde: ETH a LTC. Také se můžete podívat na přehled dění na kryptotrzích za včerejšek. 

Kryptoměny

Bitcoiny používají pouze teroristé, tvrdí někteří odpůrci Bitcoinu. ISIS už ne. Nechvalně známá teroristická skupina údajně upustila od bitcoinů ve prospěch Monera, zaměřeného na ochranu soukromí. Podle izraelské analytické firmy Whitestream ISIS aktualizoval jeden ze svých webů, aby naznačil, že nyní bude výhradně přijímat dary v kryptoměně Monero.

Kryptoburzy, banky, firmy

Ve čtvrtek společnost Uphold oznámila, že umožní uživatelům v Latinské Americe používat kryptoměny k získání částečného vlastnictví akcií předních světových společností. Uphold podporuje desítky kryptoměn, včetně bitcoinů (BTC). Teoreticky by uživatelé mohli získat podíl v Amazonu, Apple, Google nebo Tesle za pouhých 10 000 satoshi.

Podle poslední informace přidala společnost pro správu kryptoměn Grayscale Investments za posledních osm dní 19 879 bitcoinů v hodnotě téměř 184,9 milionu USD. Celkově má nyní bitcoinový trust Grayscale (GBTC) téměř 400 000 BTC, což je 2,17 procenta celkové zásoby mincí v oběhu, která v současné době činí 18,4 milionu mincí.

Regulace, CBDC

Evropská unie připravuje nový režim pro kryptoměny, který by mohl zahrnovat přísnější požadavky na projekty „globálních stablecoinů“, jako je Libra. Vedoucí ministr hospodářství bloku Valdis Dombrovskis řekl, že Evropa musí využít příležitosti, aby se stala jedním z hlavních tvůrců pravidel pro digitální finance. „Je to dobrá šance pro Evropu, aby posílila své mezinárodní postavení a stala se globálním tvůrcem standardů, přičemž evropské společnosti vedou nové technologie v oblasti digitálního financování,“ uvedl během projevu na Digital Finance Outreach 2020 začátkem tohoto týdne. A jejich prvním testovacím případem, řekl Dombrovskis, by byly kryptoměny. I když některé kryptoměny, jako jsou security tokeny, jsou evropským zákonem dobře pokryty, další, zejména stablecoiny, zůstávají zcela neregulované. Nový regulační režim pro kryptoměny se bude vztahovat nejen na neregulovaná digitální aktiva, ale také bude konsolidovat a homogenizovat stávající standardy na celém kontinentu, uvedl Dombrovskis.

Finanční úřad U.K. (FCA) pozastavil dceřinou společnost Wirecard, Wirecard Card Solutions (WCS), která vydává krypto debetní karty Visa. FCA v pátek uvedla, že WCS “již nemá povoleno provádět žádné regulované činnosti a nesmí nakládat se žádnými aktivy nebo prostředky.” “Mateřská společnost společnosti Wirecard, společnost Wirecard AG se sídlem v Německu, je v současné době předmětem řízení v oblasti vymáhání práva a insolvenčního řízení,” uvedl FCA.

Podle podání soudu SEC oznámila, že jak Komise, tak Telegram dosáhly dohody dne 11. června 2020. V dohodě, kterou dosáhly obě strany, musí Telegram vyplatit investorům jejich vklady ve výši 1,2 miliardy dolarů. Platforma pro zasílání zpráv má čtyři roky na to, aby investorům vyplatila jejich investované finance zpět. Společnost také souhlasila s tím, že zaplatí SEC civilní pokutu ve výši 18,5 milionu USD.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Martin

tak to je neskutečná Pi..ovina.. kupovat za Crypto pos…. akcie zkur…. korporátů… to prostě nejde říct slušně…

Petr

A proto anonymní krypto nemůže uspět.

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: