Izraelský startup našel způsob, jak zrušit chybné odeslání kryptoměn

4.6
(14)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Izraelská blockchainová společnost předevčírem oznámila, že našla způsob, jak řešit problémy spojené s nesprávným odesláním kryptoměny na špatnou adresu. Nesprávně odeslané transakce u kryptoměn tak mohou být brzy minulostí.

Konec s chybným odesláním

Kirobo je izraelský startup, který přidává do blockchainu vrstvy, které chrání uživatele před chybami způsobené člověkem. Snaží se tak zjednodušit blockchain jako online bankovnictví ve vašem chytrém telefonu.

Před rokem vydala nadace Fio průzkum, v němž 55% respondentů uvedlo, že při odesílání kryptoměny na jinou adresu zaznamenaly stres způsobený špatným odesláním a 18% respondentů uvedlo, že chyba v transakci vedla ke ztrátě všech finančních prostředků.

Celý průzkum Foundation for Interwallet Operability (FIO) si můžete přečíst zde.

Kirobo tak přišla s unikátním vynálezem nazvaným Retrievable Transfer. Tímto způsobem mohou uživatelé kryptoměnové sítě zrušit transakci, která je odeslána na nesprávnou adresu. Kirobo poskytne odesílateli jedinečný kód a příjemce musí zadat odpovídající heslo, aby mohl daný převod přijmout.

Na oficiálních stránkách Kirobo stojí:

„Dokud příjemce neposkytne správný kód, může odesílatel kdykoli získat finanční prostředky. Kirobo nedrží privátní klíč uživatele a nemá žádný přístup k prostředkům nebo k jejich cíli. Jedinečný kód určuje, zda je převod dokončen nebo ne.“

Generální ředitel společnosti Kirobo, Asaf Naima, uvedl, že cílem celého projektu je učinit blockchainové transakce stejně snadné a bezpečné jako online bankovnictví. Retrievable Transfer uvedla společnost jako svůj první produkt, který se snaží přidat logickou vrstvu do blockchainu.

Startup Kirobo dále uvedl, že funkce Retrievable Transfer je nyní k dispozici na hardwarové peněžence Ledger pro bitcoinové transakce.

Závěr

Projekt Kirobo snažící se chránit uživatele před chybami způsobené člověkem je důležitým milníkem pro kryptoměny. Zjednodušení transakcí je zásadním milníkem pro masovou adopci kryptoměn. Nejdůležitější kryptoměnu světa však nadále trápí problém se škálovatelností.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jiri

Kde a jak mohu investovat do tohoto start upu ?

AlexandrVeliky11

O tomhle přece krypto není, nebo snad ano?! To mužu rovnou mit prachy v bance, tak že za mě žádný “milnik”

spot_img