Ledger srovnal Trezor s ledničkou – spory výrobců hardwarových peněženek

5
(1)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • PayPal očekává obrat 2 miliardy dolarů z kryptoměn • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět selhal u 40 000 USD • Polkadot se stává 4. největší kryptoměnou • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během včerejška v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se opět nedostal nad 40...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Výrobci dvou nejznámějších hardwarových kryptopeněženek ledger a Trezor jsou ve sporu o bezpečnosti svých zařízení.

Ledger zaútočil na Trezor

Výrobce hardwarové peněženky Ledger včera zdůraznil výhody svého výrobku před konkurenčním Trezorem. Konkrétně uvedl přednost svých interních čipů Secure Element. Spoluzakladatel Trezoru a generální ředitel SatoshiLabs Marek „Slush“ Palatinus reagoval, že neříká „celý příběh.”

Ledger porovnával tři vnitřní typy čipů společné pro hardwarové peněženky:

  • mikrokontroléry (MCU),
  • bezpečné paměťové čipy a
  • vlastní zabezpečené prvky.

Tvrdil, že MCU nalezené v peněženkách Trezor jsou určeny pro obecná zařízení, jako jsou mikrovlnné trouby či televizní dálkové ovladače. Uvádí:

„Věřili byste bezpečnosti vaší ledničky pro svá kryptoaktiva?”

Není zabezpečen proti fyzickým útokům

Díky tomu Ledger tvrdí, že konkurenční Trezor nemá zabudovaná protiopatření, pokud jde o fyzické útoky. Palatinus však prohlásil, že Ledger byl „nepoctivý“ a „poukázal pouze na část celého příběhu.“ Slíbil, že na konferenci Bitcoin 2020 v březnu bude hovořit více o důsledcích NDA na bezpečnost koncových uživatelů.

„Věděli jste, že NDA prodejců čipů SE brání výrobcům peněženek hovořit o bezpečnostních otázkách se svými zákazníky? Trezor používá čipy nonNDA, takže můžeme být plně transparentní a jednat ve vašem nejlepším zájmu.”

Tím naráží na smlouvu o mlčenlivosti (NDA) pro výrobce čipů Secure Elements, která zabraňuje výrobcům peněženek diskutovat o bezpečnostních otázkách.

Ledger se již dříve opakovaně střetl s Trezorem. Loni v březnu např. zveřejnil zprávu odhalující pět předpokládaných zranitelností v hardwarových peněženkách Trezor.

Závěr

Mezi výrobci kryptoměnových hardwarových peněženek očividně panuje zlá krev. Ledger má zřejmě pocit, že jsou jeho výrobky lepší, zatímco Trezor se cítí být takovým nápadem dehonestován. Srovnání s ledničkou se zdá být skutečně nefér a v nováčkovi by to mohlo vyvolat pocit, že Trezor není vůbec bezpečný. Ve skuečnosti však hlavní úlohou hardwarové peněženky není ochrana proti fyzickým útokům, ale má chránit proti hackerům v online prostředí. Který z obou výrobků je lepší však ponecháme na vašem vlastním uvážení.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře