Bitcoin, cestování do vesmíru a TikTok v Guinnessově knize rekordů

5
(1)

Zprávy a souhrny

Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Guinnessova kniha rekordů přidala Bitcoin (BTC) a řadu blockchainových událostí do nejnovějšího vydání své knihy rekordů v kategorii „kryptománie“.

Bitcoin jako nejhodnotnější kryptoměna

Uznání kryptoměny takovou mainstreamovou stálicí, jakou je Guinness World Records, naznačuje, že blockchain a digitální aktiva patřily v posledních několika letech mezi veřejností nejvíce skloňovaná témata.

Do edice 2023, která byla spuštěna minulý měsíc, byla zařazena řada pozoruhodných kryptoúspěchů, které zahrnují Bitcoin, přijetí kryptoaktiv, fanouškovské tokeny a nezaměnitelné tokeny (NFT).

Bitcoin byl nepřekvapivě uznán za nejhodnotnější kryptoměnu s tržní kapitalizací 816,69 miliardy dolarů k 24. březnu 2022 a zároveň se mu dostalo uznání za to, že byl po svém spuštění na začátku roku 2009 první decentralizovanou kryptoměnou na světě.

„Bitcoin byl vyvinut jako řešení problému regulace digitální měny bez jakékoliv centralizované organizace nebo ‚důvěryhodné třetí strany‘, která by dohlížela na transakce,“

– uvádí se v popisu Guinnessovy knihy rekordů online a dodává, že předtím se objevily i jiné pokusy, které se nakonec spoléhaly na důvěryhodnou třetí stranu.

NFT v knize

OG NFT projekt CryptoPunks se také dostal na seznam „nejdražších sběratelských NFT“ poté, co byl CryptoPunk #5822 zakoupen za 23,7 milionu dolarů, tedy 8 000 etherea (ETH) 12. února letošního roku podnikatel Deepak Thapliya.

Stojí za zmínku, že rekordní prodej NFT společnosti Beeple ve výši 69,3 milionu dolarů se tam nedostal, protože firma popsala sběratelský NFT jako „limitované sady uměleckých děl postavené na předem vyrenderovaných šablonách“.

Jako kategorie se v knize objevily také fanouškovské tokeny. Token Manchesteru City – spuštěný prostřednictvím společnosti Socios v červnu 2021, byl zaznamenán jako „nejhodnotnější fanouškovský token“ s tržní kapitalizací 47,1 milionu USD k 24. březnu 2022.

Do knihy byl zařazen také Salvador, který byl v červnu loňského roku „první zemí, která přijala Bitcoin jako zákonné platidlo“.

„Doufalo se, že tento krok, který odsoudila Světová banka, sníží náklady na mezinárodní převody – což je důležitý aspekt pro zemi, která je závislá na penězích zasílaných domů zahraničními pracovníky,“

– uvádí se v dokumentu.

Duch doby daného roku

Mluvčí Guinnessovy knihy rekordů sdělil, že každé vydání „se snaží odrážet ducha doby daného roku a témata, o kterých naši čtenáři pravděpodobně diskutují“, přičemž ke klíčovým tématům, jako je cestování do vesmíru nebo TikTok, se připojilo i krypto.

„V příštích několika letech budeme tento prostor se zájmem sledovat, protože technologie, které jsou základem kryptoměn, se vyvíjejí a nacházejí širší uplatnění,“

– bylo uvedeno.

Na otázku, co bylo nejhlavnějším a nejmonumentálnějším záznamem z kryptoměn, mluvčí vyzdvihl inovaci Bitcoinu s tím, že společnosti trvalo dlouho, než se v něm zorientovala:

„Výzkum tohoto titulu zahrnoval nejen zjištění, jak popsat, co je to blockchain, ale také uvedení do kontextu desetiletí výzkumu kryptoměn a toho, čím se liší od všech předchozích projektů.“

Minulý týden kryptoburza Binance také odhalila, že překonala Guinnessův rekord poté, co byla uznána za uspořádání dosud největší krypto lekce, které se 7. října na Blockchain Land Nuevo León zúčastnilo 289 lidí.

Závěr

Napadají vás nějaké další Guinnessovy rekordy, které se v kryptosvětě mohly uskutečnit?

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: