17.10.22 Analýza BTC/USD – Čtvrté týdenní close, stejná cena

4.2
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) ukončil tak trochu dramatičtější týden. Čerstvě ukončený týden ovšem nepřinesl nic moc nového a my se pořád plácáme na tom stejném místě. Máme vlastně čtvrté týdenní close s prakticky tou stejnou cenou. Jak často něco takového vidíte? I s tak mizernou volatilitou? Že by se trh již měsíc absolutně nikam nepohnul. Já něco podobného pamatuji z roku 2019.

Jak často se tohle stávalo?

Schválně jsem se podíval, jak často se stávalo, že kurz BTC má čtyři týdny po sobě stejné close. V roce 2019 jsme něco podobného měli na konci roku. Ale i tehdy byla na trhu o něco větší volatilita. A ještě předtím na podzim roku 2018, což asi na aktuální podmínky sedí nejvíce. Ve finále z toho vždy vzešel nemalý kurzový pohyb. A to očekáváme i nyní.

Trh se na velký pohyb neoddiskutovatelně připravuje. Jen to holt trvá poměrně dlouhý čas. Ale víte potom, co to znamená? Čím déle se trh chystá, tím větší pohyb nastane. My akorát hádáme, na jakou stranu to tentokrát bude.

Aktuální situace 1D BTC/USD

Začneme finální podobou týdenní svíce. Máme před sebou rozhodně býčí Pin Bar. Objemy jsou též slušné. My ze svíce víme, že pokus prodejců o průlom supportu skončil nezdarem. Tím se vlastně znegovaly ty dvě předešlé svíce. Které mají podobu Pin Bar a Gravestone Doji.

Proto i tvrdím, že trh je hrozně rozporuplný v signálech. Býčí signály střídají medvědí signály a naopak. Už to trvá příliš dlouho. Navíc se dle těch signálů nejde vůbec rozhodovat. Jasně, pro skalpery je to úrodné prostředí. Ale pro ostatní nic moc.

Každopádně kurz BTC zavřel již čtvrtý týden v řadě na téměř stejné ceně. Jak jsem zmiňoval, to je po dlouhé době rekord. Všimněte si také, že kurz vizuálně prolomil rezistenční diagonálu. Avšak režní reakce je prozatím nijaká. Buď trh signál ignoruje, nebo k faktickému průlomu nedošlo – dle trhu.

Závěrem

Vím, je to nuda a mne samotného aktuální situace na BTC dost vadí. Zas na druhou stranu víme, že jakmile se trh rozpohybuje, bude to velké. Ale na jakou stranu? Sesype se kurz do rozmezí 16 000 – 12 000 USD? Nebo se odehraje rally k blízkým rezistencím?

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.2 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

22 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
22 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
bkf1
Hodnocení článku :
     

Vidím, že Jarda je opatrnější, to je dobře, je to teď jedna velká nejistota. Stejně si ale dovolím odhadovat následující dny v takovém hodně neodborném duchu: Na dvaceti stojí týpek, kterej umí jen větu „You Shall Not Pass“, takže jakékoliv pokusy nehledě na jejich množství a intenzitu jsou vlastně úplně zbytečné, protože jediná cesta, která je otevřená, vede do žumpy. Kéž nemám pravdu, ani nevíte, jak moc bych si to přál…

Fantom

Stojí až na 20,5k, ale všichni se ho tak bojí že utečou už na 20k 😀 Bude další pokus? – Další bull trap … .

Rob

Osobně očekávám ještě propad o 50+%.

Stephanos

Jenže i u té cesty do žumpy stojí na 18k další týpek, který to zase otočí zpátky k tomu prvnímu. A takhle už po několikáté pořád dokola. Ale nakonec jeden z nich bude muset ustoupit, do nekonečna to takhle nejde. Myslím, že slabší je ten, který stojí u 18k. Ale nechme se překvapit. Ta cesta na nižší úrovně asi nebude tak přímočará, jak jsem si ještě před pár dny myslel. Já se na ně naopak těším.

Fantom

Myslím si totéž. Jeden z nich bude muset časem ustoupit, cena se nebude motat věčně mezi 18k a 20k. Vzhledem k ekonomické situaci a poklesu na všech trzích očekávám další hluboký propad. Jenomže cena je podle mne dost manipulována – nějaký významný hráč nechce dovolit prudký propad ceny pod 18k. Alespoň prozatím, možná čeká na vhodnou příležitost. Třeba na listopadové zasedání FEDU nebo na výsledky Tesly – zda prodala i ostatní BTC. Vůbec bych se nedivil tomu nejdrsnějšímu scénáři, kdy odpadnou oba týpci. Nejprve ten na 20,5 a potom i ten na 18k. Nějaká pěkně jedovatá bull trap – průlom na 22-23k a pak drsný pád na 14k.

bkf1

A tu hezky rafinovanou skluzavku mám taky na mysli, že se může klidně stát. Naposled třeba 13tého (ano, moje „oblíbená“ číslice) září, jak už měli postaveno a hezky jeli po zadku až do přízemí… „krása“… tentokrát to může být až do sklepa a přímo na hromadu uhlí…
PS: Vypadá to, že na další skluzavce makají už od 5ti od rána… uvidíme…

Poslední editace 5 měsíců před přes bkf1
Martin Burdik

Zajímavá situace,držitelé bitcoinu,hodleři a bitcoin maximalisti nechtěji prodat Btc pod 18 tisic ale kupujicí zase nechtěji kupovat nad 20 tisíc.Takže jestli se kupující nenajdou tak je jen otázka času,kdy začnou „hodlerum,,UJÍŽDĚT nervy a začne masivní výprodej btc….

Fantom

Hodleri mají na cenu BTC jen nepatrný vliv. Neprodávají, hodlují a při poklesu kupují dip. Jejich kupní síla je ale malá a proto nedokážou cenu vytáhnout. Cenu tahá FOMO a to jsou spekulanti a především hejlove „lambo & to the moon“ 😀 Ti teď ale už v trhu moc nejsou.

Martin Burdik

Lambo&to the „moon,,😅🤣😂 tak to je dobrý,to si budu pamatovat….No nechtěl bych být v kůži těch spekulantů co koupili Btc za 60-70 tisíc a vrazili do toho všechny své peníze a očekavali tu raketu na ten MOON!Tak leda hovno….Moc dobře si pamatuji ten pocit,kdyz jsem před deseti léty dostal na svém prvním forexovém účtě margin call,ta beznaděj a to zoufalství,kdy jsem si pořad říkal kde jsem sakra udělal chybu a to jsem přišel o pitomých 120 dolarů.Co si vlastně teď musí myslet ti „spekulanti,,že už možná bitcoin nikdy nepřekoná ty 60 tisícové maxima.Bitcoin těm spekulantům vlastně teď dělá ze života peklo,je to drsný,ale je to tak…

bkf1

Tak nějak to asi bude, no… Tu dvacku to vždycky jen plácne po zadku a všichni víme, co udělá dvacka když ji plácnete po zadku 🙂 takže tohle vypadá bezvýchodně a obávám se, že spodní rezistence prostě nevydrží, jiný scénář mi teď prostě hlava nevezme…

Libor

Je to celkom jednoduché. Takto vyzerá skutočný reálny organický trh na BTC resp. aj na inom krypte, keď sú manipulačné boty vypnuté. Samotný retail nemá absolútne žiadnu silu pohnúť cenou. Pohyby a presuny do iných cenových hladín robia umelo iba market-makeri, bez nich je to len mŕtvy trh, stojaté vody. Takto to bude vyzerať, keď manipulátori exitujú z tejto hry…. likvidita nízka, spready vysoké, a pomalý postupný pokles ku nule…….

Fantom

Pro většinu krypta to platí, ale kvalitní projeky se nakonec prosadí, stejně jako úspěšné firmy po prasknutí dotcom bubliny. Bude jich ale jen několik z těch současných tisíců.

Matěj

Podle mě vůbec nikdo neexituje ze hry, myslím že začíná být jasné, že tahle hra tu s námi už zůstane a je nezbytné se jí v nějaké podobě účastnit – zdá se mi, že všichni čekají na nějaký jasnější signál nebo zvrat, spíš než že by rezignovali

Matěj
Hodnocení článku :
     

Ničím nepodložené věštění: Moje „wishful thinking“ říká, že by to mohlo jít dolů, abych mohl nakoupit. Vzhledem k tomu, že jsem typický představitel takového toho opatrného retailu a stejně jako já přemýšlí strašně moc lidí, mám pocit, že tu ještě není ten definitivní FUD, který by to poslal až na dno a jestli přijde, tak až po nějakém větším bull trapu.

Fantom

Ten opatrný retail většinou špatně dopadne. Wishful thinking 😀 – nakoupit můžete kdy chcete a nemusíte čekat na propad, třeba DCA. Ten opatrný retail ale uvažuje asi takto: ať to spadne ať můžu výhodně nakoupit. Spadne to na 17k a nakoupí, raduje se z výhodné koupě a čeká na růst. Jenže cena klesne dál. Tak ještě přikoupi a naředí cenu. Cena klesne hlouběji a opatrný retail dostane strach že to je špatná investice a na 12k prodá. Je potřeba vybrat k nákupu projekty kterým opravdu věříte a při opakovaných propadech beze strachu dokupovat. Naopak v bullmarketu, když cena extrémně roste alespoň část prodat a realizovat zisk.

Matěj

Jasně chápu a souhlasím. Myslím to spíš tak, že se pokouším proměnit ve výhodu to, že považuju svoje wishful thinking za způsob uvažování určité podle mě docela velké skupiny. Myslím že moje skupina je typická tím, že nejde o bůhvíjak bohaté lidi, jde o ty, co trochu nakoupili během 2020 a pak byli okouzleni tím, že hodně získali na začátku 2021. Od té doby mají určité množství nově nabytých $ nahraných na burze a učí se s nimi zacházet pomocí víc nebo míň opatrného experimentování (a spíš o ně postupně přicházejí). Zároveň to berou tak, že nemají moc co ztratit, protože to z určitého pohledu pro ně jsou „peníze vzniklé z ničeho“.

Poslední editace 5 měsíců před přes Matěj
Fantom

Pokud se jim tohle podařilo. Tedy zejména realizovat zisk a nyní držet USD. Tak jsou úspěšní a to není úplně typický retail a rozhodně ne hejlové. Pokud budou pokračovat podobně – dokupy při poklesech a prodeje při nárůstech, budou pravděpodobně úspěšní i nadále. Tahle skupina retailu ale podle mne není typická a je určitě v menšině.

Matěj

Ok, to je otázka, kterou asi neumím posoudit. Z mého pohledu (držení BNB v roce 2020 – nečekané velké zhodnocení – prodání) jsem měl určitě víc štěstí než rozumu a podle mě získat $ v tomhle megapumpu nevyžadovalo bůhvíjaké schopnosti. Tak jsem předpokládal, že větší část retailu získala prostředky právě takto a teď je postupně pomalu topí v různých experimentech. Říkal jsem si, že ti, co blbě investovali svoje vlastní úspory někde na vrcholku a při propadu se ztrátou prodali, už jsou z trhu pár měsíců pryč. Ale netuším, samozřejmě..

Matěj

nebo takhle:
-co když existujou dvě skupiny retail amatérů.
-první skupina investovala na vrcholu, přišla o vlastní úspory a už je pryč
-druhá skupina na základě štěstí při bull runu získala spoustu prostředků z mála. Moc to neumí, ale má mnohem víc trpělivosti při poklesech, protože ty získané peníze prostě vnímá jinak. Ti podle mě zůstávají.

Fantom

Odpovědí je obecná psychologie – davové chování. Když cena roste do nebes, tak drtivá většina retailu (hejlů – nerad to slovo používám, ale je přesné) nakupuje a věří – 100k, milion. Ještě vloni a na počátku letošního roku když jsem psal že krypto propadne o 80%+, tak jsem dostával spoustu mínusů a většina diskutérů tu psala o tom že 150-200k je konzervativní odhad pro polovinu roku 2022 a na konci tak 300-400k. Jak to dopadlo víme. Já bych si tipnul, že je ještě hodně lidí kteří nakupovali na 50k+ BTC a hlavně alty okolo jejich ATH, když jsme nyní na jejich propadu okolo 90%. Tohle bude většina retailu. Podle mne stále většina drží. Skutečnou kapitulaci si představuji jinak a hlavně drtivá většina krypta zanikne. Jako bublina dotcom. Jen hrstka přežije. A to se stále neděje. Můj osobní názor je že BTC dlouhodobě neuspěje. Nahradí ho mladší a lepší coiny. Když čtu ty predikce kolik bude stát BTC v roce 2035 🙂 A hážou se tam čísla okolo milionu či desítek milionů usd za mince. Já si myslím že cena BTC v roce 2035 bude pod 1k USD možná jen desítky USD. Tak jako dopadla LUNA. Možná se nebude obchodovat vůbec. Nebo bude naopak jeho cena stabilní, ale to si myslím že je nepravděpodobné.

Zdeněk

a který coin to bude a kdy ? Komplet kryptoprůmysl se diktuje z Číny kde se vyrábí stroje na těžení a přirozeně tam je náskok.

Fantom

Který coin tak to ví málokdo, já mám své favority. S Čínou nesouhlasím. Krypto tam je pololegální a dělají se tam jen ASIC minery pro BTC. Na ostatní krypto nemá vliv. Z PoW coinů preferuji XMR a to je ASIC resistentni a jinak PoS coiny. Čínská vláda bude krypto potlačovat a preferovat vlastní CBDC.

Reklama: