Bakkt koupil další společnost – blýská se na lepší časy?

0
(0)

Bakkt postupuje kupředu a dalším důkazem tohoto pokroku je, že koupil společnost Digital Asset Custody Company (DACC).

Bakkt na dobré cestě

Bakkt je novou burzou, která má ustanovit institucionální standard prostoru kryptoměn. Je to dceřiná společnost ICE, která provozuje největší světové burzy. Nyní tato instituce vstupuje i do světa kryptoměn.

Informace o predikci trhu – Tento bull-run bude větší než v roce 2017 – tvrdí analýza společnosti Delphi Digital

Ze strany Bakktu se na nás valí jedna zajímavá zpráva za druhou. Nově Bakkt oznámil, že koupil společnost, která poskytuje služby pro bezpečné držení kryptoměn. DACC se tak stává nejnovější součástí ekosystému Bakkt.

Adam White, který dříve pracoval jako COO ve společnosti Coinbase, řekl, že je nesmírně důležité vytvořit bezpečné prostředí, kde se klienti nebudou bát o své finance. A to má právě zajistit DACC. Tato společnost umožňuje držení kryptoměn na svých cold peněženkách. Ty jsou navíc pojištěny do výše 100 milionů dolarů.

Tip redakce: Víte, jaký je rozdíl mezi hot wallet a cold wallet?

Altcoiny na Bakktu

Zdá se, že koupě společnosti DACC má také další důvod, než je jen vytvoření bezpečného místa pro držení kryptoměn. DACC totiž také nabízí podporu 13 blockchainům. V rámci 13 podporovaných blockchainů je možné u DACC držet přes 100 různých kryptoměn.

To je dobrý indikátor toho, že Bakkt si připravuje také podporu pro další kryptoměny, než jen pro samotný Bitcoin. To je samozřejmě dobrá zpráva pro altcoiny. Zatím ovšem není jasné, jak bude finální verze platformy vypadat.

Bakkt se navíc výrazně zpožďuje, protože americký regulační orgán CTFC zatím burze neudělil svolení k obchodování BTC futures. Jak daleko je proces vyjednávání mezi Bakkt a CTFC není jasné. Kdy přejde Bakkt do ostrého procesu, tak zatím nedokážeme říci.

Bakkt je podle Whitea v aktivním procesu vyjednávání s New York Department of Financial Services. Cílem tohoto vyjednávání je získat povolení k poskytování regulovaných služeb pro držení kryptoměn. To by následně mělo i výrazně ulehčit spuštění Bitcoin futures.

Kdy se dočkáme Bakktu?

Zatím není jasné, kdy Bakkt půjde do ostrého provozu. Regulační bariéry jsou totiž silné i pro tak velkou instituci, jakou je ICE. Díky fyzickému vyrovnání Bitcoin futures se dá očekávat, že vliv na cenu BTC bude pozitivní.

Bakkt dobře ilustruje potřebu regulačních rámců, které kryptoměnám stále chybí. Nejedná se ovšem o omezování kryptoměn, ale jde spíše o fakt, že zatím není jasné, jaké mají kryptoměny postavení v rámci právních států. A to brzdí rozvoj kryptoměn.

Regulace se ovšem musí dělat opatrně a informovaně. Zbrklé a nepromyšlené regulace totiž mohou vést k významnému zabrždění rozvoje celého prostoru.

Pokračovat ve čtení:

Golden Cross konečně potvrzen – blíží se obrat trendu?

Zdroj:
coindesk.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img