Australské ženy vydělávají na kryptoměnách více než australští muži

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Australské ženy vykázaly zisky ve výši 7314 USD, zatímco australští muži 7089 USD. Vyplývá to z nového průzkumu kryptoburzy Swyftx.

Australské ženy – pár překvapení

Navzdory tomu, že kryptozima se silně zakousla, 72 % Australanů, kteří vlastní krypto, vykázalo průměrný zisk 7152 USD. Toto zjištění může být překvapivé, ale z průzkumu vyplynulo několik dalších zajímavých informací.

V letošním roce se Australané více zabývají myšlenkou nákupu kryptoměn. Podle společnosti Swyftx “se výdaje na krypto za posledních 12 měsíců zvýšily o 10 %, přičemž 53 % Australanů vlastnících krypto uvedlo, že své krypto použili k nákupům. Nejoblíbenější webovou stránkou pro nákup zboží za krypto je Amazon (prostřednictvím Purse.io), a sice 27 %, následují restaurace/hotely (23 %) a čerpací stanice (21 %).”

Australské výdaje za kryptoměny rostou

“Technicky vzato mohou Australané utrácet své krypto téměř kdekoli, pokud mají platební kartu Mastercard nebo Visa od poskytovatele digitálních aktiv. Myslíme si, že přijetí krypto platebních karet je důvodem, proč jsme zaznamenali tak velký skok v počtu Australanů, kteří uvedli, že použili krypto na nákupy. Z dlouhodobého hlediska však zvýšené využívání kryptopeněz k výdajům zpochybňuje předpoklad, že kryptoměny jsou čistě spekulativní aktiva. Blížíme se k dlouhodobé tezi o bitcoinu jako měně.”

– říká Tommy Honan, vedoucí oddělení strategických partnerství ve společnosti Swyftx a dodává:

“Méně důležitý, ale stále relevantní pro růst výdajů za krypto v Austrálii je nárůst počtu online a fyzických obchodů, které přijímají digitální aktiva jako formu platby. Jedná se o místa jako Zumi, Travala a řadu menších prodejců napříč oblastmi, jako jsou kavárny a čerpací stanice. Očekáváme, že zavedení regulace by mohlo být zlomovým bodem, kdy řada maloobchodníků začne nabízet možnosti krypto plateb.”

Ženy jsou ke kryptoměnám vstřícnější

Předpokládá se, že v letech 2022-2023 vstoupí na kryptotrhy poprvé přibližně milion občanů země Down Under. Digitální aktiva si nejčastěji pořizují mileniálové a příslušníci generace Zedder.

Míra přijetí kryptoměn v Austrálii se za poslední rok zvýšila o čtyři %. Celkem 29 % Australanů uvádí, že vlastní (21 %) nebo vlastnilo (8 %) kryptoaktiva.

Honan říká:

“Skutečně zajímavou otázkou je, zda bude za pět let investice hlavním případem využití kryptoměn? Všichni očekávají, že se ceny stabilizují, protože trh dozrává, a to vás přiblíží k tomu, abyste měli předvídatelnější každodenní cenu. Z dlouhodobého hlediska očekáváme, že se Bitcoin a Ethereum budou chovat spíše jako měny než cenné papíry.”

Australská regulace

Klíčovou překážkou vstupu na trh pro nekrypto uživatele je nedostatek účinné regulace.

Druhý výroční průzkum Swyftx Cryptocurrency Survey byl zveřejněn uprostřed volatility na všech trzích. Zatímco z globálních kryptotrhů byly vymazány 2 biliony dolarů, tradiční trhy byly také zasaženy. ASX se od loňského roku touto dobou propadl přibližně o 8 %. A klesají i ceny australských domů, i když se předpokládá, že to nebude mít dlouhého trvání.

Honan říká:

“Je to první skutečné znamení toho, že Australané hledí do budoucnosti i mimo kryptozimu. I uprostřed medvědího trhu existuje víra v základy kryptoměn a technologie blockchain, což se projevuje vysokým záměrem nakupovat digitální aktiva mezi lidmi mladšími 50 let. Kryptozima si však vybrala svou daň, důvěra v digitální aktiva v zemi klesla v důsledku selhání některých velkých krypto projektů.”

Medvědí trh a důvěra

Medvědí trh otřásl důvěrou Australanů, kteří nikdy nekupovali kryptoměny. Celkem 61 % respondentů uvedlo, že si krypto nekoupili kvůli problémům s důvěrou. To je o 3 % více než v loňském roce.

Přesto více Australanů než kdy jindy důvěřuje přechodu na krypto. V loňském roce 53 % dotázaných uvedlo, že k nákupu zboží a služeb v Austrálii použili digitální aktiva. To je o 10 % bodů více než v loňském průzkumu.

Honan říká:

“Je zajímavé vidět tak výrazný nárůst počtu Australanů, kteří používají krypto k nakupování online, protože to vypovídá o tom, kam budoucnost digitálních aktiv téměř jistě patří. V příštích pěti až deseti letech očekáváme, že se kryptoměny budou objevovat v mnohem menším počtu a že se na trhu objeví mnohem méně volatility. Digitální aktiva a tradiční finance se od sebe pravděpodobně stanou nerozlišitelnými.”

Závěr

Průměrný výdělek kolem 7 000 USD není špatný. Jak vnímáte postup kryptoměn vy? Bude Austrálie klíčová? Podělte se s námi o svůj názor do komentářů.

Jsme nově také na sociální síti LinkedIn. Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ, kde naleznete další zajímavý obsah. Máme také Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream. Podporu nám můžete vyjádřit skrze Patreon ZDE.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
koala

… a co na to klokani?

LHTS

Diky, jsem rozsekanej 🙂

spot_img