Co je kryptoměna FLOW? Parametry a fungování

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jan Kopil
Jan Kopil
"Price is what you pay. Value is what you get," Warren Buffett

FLOW je nativní měna pro aplikace, hry, hudbu a chytré smlouvy postavené na blockchainu Flow. I proto je to měna zaručeně dostupná pro vývojáře, uživatele a pro transakce v síti. Vývojáři mohou snadno zabudovat FLOW přímo do svých aplikací pro platby peer-to-peer, zpoplatnění služeb nebo umožnit spotřebitelům získávat odměny za hodnotu, kterou vytvářejí. 

FLOW má několik důležitých vlastností, které z něj dělají ideální měnu pro novou generaci her, spotřebitelských aplikací a digitálních aktiv, které budou pohánět:

Držitelé tokenů mohou získat odměny tím, že vloží svůj FLOW jako bezpečnostní zálohu a budou pracovat na zabezpečení sítě provozováním validačních uzlů – nebo delegováním svého podílu na profesionální operátory, aby jejich jménem provozovali validační uzly. Uzly validátorů dostávají odměny za sázky a transakční poplatky výměnou za poskytování služeb zabezpečení, výpočtu a úložiště, které síť potřebuje.  


Malé množství tokenu FLOW je také vyžadováno pro každou aktivitu v síti – od nových uživatelských účtů po úložiště pro aktiva a chytré smlouvy. Jak síť dospívá, držitelé tokenů FLOW budou moci využívat svůj FLOW různými způsoby:

• Platba za výpočetní a ověřovací služby (tj. transakční poplatky)

• Prostředek směny

• Záloha na ukládání dat

• Zajištění sekundárních tokenů

• Účast na organizaci

Dokonalý platební zážitek je bezproblémový pro všechny strany: kupující platí v jakékoli měně, kterou mají; prodejci uvedou cenu a přijmou platbu v jakékoli měně, kterou chtějí. Flow má vysokou propustnost, nízké poplatky a plné záruky ACID, což umožňuje vývojářům implementovat decentralizované burzy (DEX), které fungují jako zúčtovací centrum mezi tokeny. Flow má schopnost používat časté dávkové aukce k poražení front-run útoků na tyto DEXy.

Všudypřítomnost tokenu FLOW v síti z něj činí zřejmé „překlenovací aktivum“ pro směny měn mezi málo obchodovanými páry tokenů. S rostoucím počtem sekundárních tokenů na Flow se počet možných obchodních párů zvyšuje, což znamená, že některé swapy budou vyžadovat zprostředkovatelské aktivum, jako je FLOW.

Důležité je, že FLOW je vyžadován pro vytváření a používání všech ostatních tokenů v síti – k platbě za úložiště a/nebo slouží jako kolaterál. Ekonomický dopad spočívá v tom, že jak se nad blockchainem Flow vytváří sidechain, vzniká větší poptávka po tokenu FLOW.

Tržní kapitalizace FLOW

FLOW je dlouhodobě v TOP 31 nejhodnotnějších kryptoměn na světě.

Zdroj:coinmarketcap.com

Distribuce

Distribuce nativního tokenu je rozhodující pro decentralizaci sítě a dlouhodobý úspěch. Aby Flow dosáhl svého plného potenciálu, je důležitá bezpečná a udržitelná distribuční strategie: “musíme dostat token FLOW do rukou správných lidí” CEO  Flow. Vedle technických schopností a kryptoekonomického zabezpečení je zdravá a udržitelná distribuční strategie nezbytná pro to, aby byl blockchain Flow dlouhodobě úspěšný.

FLOW je katalyzátorem pro různé nové komunity pro přístup k blockchainu a decentralizovaným aplikacím. Díky dobrému designu uživatelského dojmu je vlastnictví a používání FLOW bezproblémové.

Technické údaje:

Zpracování a výpočet transakcí

V síti Flow existují dva typy poplatků:

• Poplatky za zpracování zahrnují poplatky za transakci, která má být předložena a zahrnuta do bloku.

• Poplatky za výpočet jsou připočítávány za složitější operace, které vyžadují výpočet nad rámec aktualizace zůstatků.

Tvůrci Flow

Dapper Labs byla původním tvůrcem blockchainu Flow, stejně jako Cryptokitties, Dapper a NBA Top Shot. Dapper Labs, založená v roce 2018, využívá technologii blockchain, aby uživatelům po celém světě přinesla nové formy digitálního zapojení. Mezi veřejně oznámené partnery Dapper Labs patří NBA a NBPA, Warner Music Group a UFC.

Ještě před spuštěním byla síť Flow, související nástroje a komponenty a obsah vyvíjený navrchu společným úsilím více než 100 vývojářů, designérů a produktových pracovníků z různých společností a zemí.

Významní investoři

Mezi významné investory v Dapper Labs patří mimo jiné Andreessen Horowitz, Union Square Ventures, Venrock, Google Ventures, Samsung a zakladatelé společností Dreamworks, Reddit, Coinbase, Zynga a AngelList. 

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
KARAS

Ctyri velky penezenky drzi 70% total supply!! Ani na vrcholu bullu to neslo nahoru.. Dle me dead project! 😉

92AE52DE-066F-4DBE-AB75-886BE393E312.jpeg
an onym

Díky za info, evidentně je to past na naivní investory. Takže nekupovat.

Reklama: