Analýza – Bitcoin do konce roku může zaútočit na 48 000 dolarů

3.6
(13)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin bojuje u úrovně na 38 000 dolarech a prozatím se nedaří průlom. Bitcoin je ovšem stabilní, čehož využívají právě altcoiny. Z přiloženého grafu právě vyplývá, že bitcoin dominance v posledních dvou týdnech postupně upadá. Důkaz toho, že altcoiny toho náležitě využívají. To by ale nebylo možné bez dobrého sentimentu.

Varování
Sentiment na trhu je velmi pozitivní a důkazem je hodně sílící pozornost ze strany médií. Navíc nechávají o sobě zase znát krypto guruové, o kterých jsem téměř celý rok neslyšel.

Bitcoin však po konsolidaci může zase nabrat trakci a dostat nás vcelku rychle na další cenové levely, mezi které patří 42 000 dolarů a 48 000 dolarů. Nic není logicky jisté, ale bitcoin v minulosti mnohokrát dokázal, že je schopen během krátké chvíle udělat velká zhodnocení. Bitcoin má tudíž hodně prostoru pro růst v letošním roce. Nicméně se tím zároveň vytvoří nový prostor pro kurzový pád.

Měnové podmínky se pořád zpřísňují, což je negativní tlak na bitcoin

Všichni se pořád zabývají úrokovými sazbami a zapomínají, že centrální banka provádí i kvantitativní utahování (QT). Což má také vliv na zpřísňování měnových podmínek. A zpřísňování měnových podmínek je negativní tlak na bitcoin. Pro mne osobně je až zarážející, že si QT nikdo moc nevšímá. Přitom v roce 2020 a 2021 se kvantitativní uvolňování (QE) těšilo obrovské pozornosti.

Je pravda, že QE a aktuální QT probíhaly v jiném tempu. Faktem ovšem je, že aktiva držená Fed měsíc co měsíc stabilně klesají. Pamatujete, jak byli všichni býci, když ta aktiva rostla? Proč nyní nejsou medvědi, když držená aktiva klesají? Ta burzovní psychologie je v tomto hrozně nekonzistentní a myslím si, že pro každého investora je podstatné, aby si toho všímal. Jelikož jde o typický příklad stádovitosti.

Celková aktiva a assets held outright americké centrální banky
Celková aktiva a assets held outright americké centrální banky

Bitcoin týden uzavřel v blízkosti levelu 38 000 dolarů

Na týdenním grafu to není vidět, ale minulý týden byl dost volatilní. Došlo k nepěknému stažení do blízkosti 35 000 dolarů, ale nakonec se trhu podařilo ztráty zase smazat. Bitcoin tak zavřel týdenní cenu v blízkosti levelu 38 000 dolarů. To znamená, že bitcoin je poslední krok od toho, aby zredukoval ztráty na 50 %. Těch 50 % právě vychází na další důležitý kurzový level, který se nachází na 42 000 dolarů. Z pohledu týdenního grafu ovšem není zmíněná rezistence tolik významná.

Významnou rezistencí je až 48 000 dolarů. Je zde jednak high volume node volume profile a jednak fibonacciho úroveň 61,8 %. Čili je zde významná rezistenční konfluence. Osobně si proto myslím, že na zmíněné hladině bude letošní vrchol. Vlastně počítám s tím, že se zde bitcoin otočí a půjde pak na nová minima. Respektive překoná minima z minulého roku, čímž se vlastně dostaneme na těch 12 000 dolarů.

Aktuálně se mi nelíbí, že objemy obchodů jsou dle indexu vskutku průměrné. Růst objemů jsme zaznamenaly akorát v říjnu, ale obecně vzato je to pořád slabé. Z toho vyplývá, že kurzový postup nahoru není potvrzený. Jeden spike v objemech nám jaksi nestačí.

Závěrem: Jak vysoko se bitcoin do konce roku dostane?

Možná jste si všimli, že máme hlasovací plugin, který jsem otestoval ve včerejším tržním přehledu. Zdá se, že plugin funguje, takže se rozhodně nebojte hlasovat (pokud by něco nefungovalo, zmiňte to v komentářích). Moc rád bych věděl, jak je to s očekáváním našich čtenářů. Pokud se navíc dostaneme k reprezentativnímu vzorku, máme v podstatě relevantní indikátor sentimentu.

Můj osobní výhled se v tomto ohledu nemění a pořád počítám s těmi 48 000 dolary. Není ovšem vyloučené, že top bude níže. Třeba na těch 42 000 dolarech. Leč více to technicky sedí na vyšší úrovni.

[ays_poll id=3]
fastchange2

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.6 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Čumsem

Akorát na těch 12k budeme potřebovat černou labuť velkou alespoň jako slon (něco ala pád Binance, pokud už teda není taky zaprajzovaný 🙂 )

Nemam

Však ono se vzdycky něco najde…))

Kaplan

Víceméně s tím souhlasím,akorat nevidím důvod proč by měl BTC padat k 12k.Naopak si myslím, že příští rok bude hodně v zelených číslech.(ETF,Halving)

Peter

Pad binance napr, alebo recesia v USA, ktora je za dverami a je len otazkou casu kedy bude oficialne vyhlasena a vtedy si myslim ze pod 20k budeme jak nic

Jan H.

Videli jsme 16 tisic za btc minuly rok a to se uz rikalo ze je to v kelu a do toho shorela ftx. Proc jsme nevideli 12? Nebo treba 10? Chapu, vsichni ví prd, ale 12 tisic? Reknete mi uprimne, kolik lidi uz tedkom bude nakupovat kdyz pujde btc treba na 20,15…? Ja bych rekl ze hodne. Ale co ja vim, Biden si stoupne k recnickemu pultiku a rekne, ze kdo si koupí krypotmeny, tak pujde sedet…. tak to chapu ze btc pujde dolu a to fest. Ale jaka je sance ze to rekne?? Nebo ze vyleze SEC a rekne ze btc. etf neschvali ani prej jejich mrtvoly? 😀 Ale nejsem proti. Muzeme si udelat taky anketu 10 veci, co se muze stat za cernou labut, co posle bitcoin ku prikladu pod 5000 dolaru 🙂

Ondřej

Stačila by pořádná finanční krize, k tomu pád nějaké větší (větších) burzy a možné to klidně je. Zase o to větší potom bude výstřel.

ZemikosaZ

Těch 12000(kolem) je velmi silný level. Šance ,že by se to pri velmi silném výprodeji zastavilo zrovna tam je docela veliká….

Martin72
Hodnocení článku :
     

Sleduji krypto trhy již šestým rokem a po tomto mírném oživení dojde ještě před další čtyřletou “tsunami vlnou” k propadu trhu o cca 30-50%. Nemám křišťálovou kouli jak říká pan Jarolím, ale on to vidí max na 48/min12… Je to napsané v těch grafech které se neustále opakují. Mě jen zarazilo jak hluboko klesly altcoiny. Příkladem za všechny je taková Kusama která klesla o 97,5% a přitom hodnota tohoto coinu je dle mého odhadu o 300 až 600% výše od all time high. Proto třeba v posledním videu pana Jarolíma tak trochu nechápu varování pro altcoiny před jejich nákupem. Výhledově cca1-2roky je většina altcoinu a bohužel i shitcoinu pokud nebudou označeny za cenné papíry (případ Ripple) investice jako hrom…

bkf1

Sentiment na trhu je velmi pozitivní a důkazem je hodně sílící pozornost ze strany médií. Navíc nechávají o sobě zase znát krypto guruové, o kterých jsem téměř celý rok neslyšel.
Tohle varování je určitě VELMI na místě, zvláště pro nováčky, ale i zkušenější se kolikrát nechají strhnout.

“Proč nyní nejsou medvědi, když držená aktiva klesají?”
Za mě klasická potřeba pozitiv po dlouhé řadě negativ. Samozřejmě tím pádem hrozí větší korekce nebo i něco horšího.

“Respektive překoná minima z minulého roku, čímž se vlastně dostaneme na těch 12 000 dolarů.”
No ten stále aktuální jedovatý ekonomický koktejl, který má pořád pachuť covidonesmyslu (což už mnozí přes tu otupělost už vůbec necití, dokonce už i popírají, že tam někdy byla a tuplem jako naprosto hlavní a drtivě převažující ingredience), může stvořit kdejakou sérii situací (i když “produkt” jménem “RU vs UA” může být asi těžko překonán) a pak to může do jisté míry zahýbat nejen trhem. Osobně si ale nemyslím, že by k takové eskalaci ještě došlo. Doufám, že se nemýlím. Pokud ano, tak se můžeme dočkat i toho BTC na 12k (i méně). Ten covidový útok na globální ekonomiku byl tak absolutně brutálně masivní, že se sám divím, že to pořád vypadá, že to nakonec pobrala. Jak řikám, jen doufejme, že pod “povrchem” (kam prostě nemůžeme úplně vidět) není “žhavá láva”, která rozpoutá peklo.

Poslední editace 3 měsíců před přes bkf1
Viktor Kožený

Co může srazit kurz btc? Něco co si dnes neumíme dost dobře představit. Nějaká brutální epidemie, Čína u hranic s Taiwanem, jaderná nehoda v Rusku nebo Severní Koreji, zásadní útok na západní civilizaci ze strany islámských pošahanců, něco na způsob 11/9/01. Útoky na infrastrukturu, plynovody v moři, optické kabely v oceánech. Naprosto extrémní výkyv počasí díky nějaké supersopce a globální neúroda, nepokoje, konflikty.

Libor

v hlasování jsou samé vyšší ceny , chybí tam možnost že btc bude alespoň níž než teď

Zdeněk

Odpovědi v té anketa jsou správně – z principu v odpovědi nižší cena než aktuální být nemůže. Protože otázka zní “jaká bude nejvyšší cena BTC od teď do konce roku”. Takže i když bude od teď cena už jen klesat, tak nejvyšší cena BTC v tomto období je právě ta aktuální. Nižší cena v odpovědi by dávala smysl jedině v případě, že by otázka zněla např. “jaká bude cena na konci roku”, tj. k určitému datu – ta může být nižší než aktuální.

spot_img