Americké trhy naznačují příchod nové krize – Způsobí to další bull-run kryptotrhu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Austrálie a Singapur zavedly digitální přeshraniční proces pomocí blockchainu • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Z kryptotrhů během noci a dneška zmizelo 80 mld. USD • Veteráni uklidňují, že pokles trhů se pravidelně opakuje • a...

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. Chcete si nakoupit kryptoměny, nebo...

Od konce poslední krize neuběhlo ani 10 let a už se mluví o další. Čím dál tím více lidí otevřeně mluví o velmi vysoké pravděpodobnosti vypuknutí krize dříve, než uběhnou 3 roky. Důvodů k vypuknutí krize přitom stále více a více přibývá a to zejména v Americe. Na první pohled se ale může všechno jevit úplně jinak, protože bohatství amerických domácností poprvé v historii překonalo hodnotu 100 bilionů dolarů. To zní jako velmi pozitivní zpráva. Avšak pokud se na ni podíváme podrobněji, zjistíme, že není všechno zdaleka tak růžové, jak se zdá.

Bublina roste – přijde krize?

Mnoho analytiků se shoduje na tom, že takový obrovský nárůst v bohatství amerických domácností, může být kritický a mohl by přinést i krizi. Problémem totiž je, že lidé nebohatnou díky růstu jejich příjmů (které aktuálně stagnují), ale díky výraznému růstu jiných aktiv jako například akcií nebo dluhopisů.

Nenechte si ujít: Nový výzkum říká: Bitcoin je bezpečné uložiště úspor, které vylepší současné finančnictví

Russ Mould, šéf investiční divize AJ Bell, se v rozhovoru pro Business Insider vyjádřil na toto téma následovně:

„Celkové bohatství domácností nemůže takto výrazně růst oproti příjmům. Aktiva rostou opravdu rychle, a jelikož musí nastat korekce jejich ceny, tak je vysoce pravděpodobné, že se stane to, co se stalo v letech 2000 nebo 2007. „

Podle Moulda zažívá trh s akciemi v Americe jeden z nejvýraznějších růstů ve své historii. Podobně je na tom i trh s nemovitostmi, který také roste výrazněji než dosud, čímž se nepřímo navyšuje bohatství amerických domácností. Protože však nejde o stabilní a zejména udržitelný růst, jaký by přinesl například růst příjmů, tak si Mould myslí, že se může zopakovat situace z roku 2007.

„Rozdíl v bohatství domácností je zapříčiněn zejména růstem hodnoty aktiv. Ovšem nemluvíme pouze o klasických aktivech, jako jsou dluhopisy a akcie, ale o úplně všech od starodávných aut a veteránů až po extrémně vzácné baseballové kartičky. Právě toto je velkým varovným prstem, že další globální krize může být za rohem.“

A Mould v takových tvrzeních není sám. Podpořil jej i známý ekonom a profesor na Stern School, Nouriel Roubini. Ten si myslí, že nejbližší krize přijde již do roku 2020. Své tvrzení zakládá na chování trhů a domácností v minulém roce, které podle jeho slov, připomíná chování podobné bublině. Nouriel ale nedokázal s jistotou říci, zda půjde pouze o malou korekci nebo skutečně o celosvětovou globální krizi.

Mohlo by vás zajímat: Zakladatel CryptoOracle: Bitcoin funguje lépe než zlato

Bitcoin jako držitel hodnoty pro generaci Millenials?

Stejně jako zlato, tak i Bitcoin je často označován ne za platební prostředek, ale jako držitel hodnoty. Samotný Bitcoin není přitom závislý na jakýchkoliv finančních trzích, a proto se pohybuje zcela odlišným  způsobem než tradiční aktiva. To je jedním z důvodů, proč by mohl Bitcoin sloužit jako poměrně dobrý uchovatel hodnoty. A to zejména pro mladé generace.

Millennials, o kterých často píšeme zejména ve spojení s budoucností a využíváním kryptoměn by mohly i během krize (pokud opravdu přijde v příštích letech), sehrát pro Bitcoin klíčovou roli. Právě tato generace lidí může totiž hledat možnosti, kam své finance během krize investovat. Jak je všeobecně známo, tak Bitcoin je mezi Millennials, velmi oblíbený. Pouze v Americe o Bitcoinu slyšelo až 80 % Millennials, přičemž většina z nich nějakou část Bitcoinu buď již vlastní, nebo jej plánuje koupit. Pokud by proto během krize hledali Millenials držitele hodnoty, tak se může BTC jevit jako výborná možnost.

Doporučujeme článek: Mzda v Bitcoinech? 33 % mladých lidí by preferovalo výplatu v kryptoměnách

Všechny tyto „příliš optimistické“ předpoklady je ale třeba ještě krotit, protože, jak se říká, nic není jisté. Uvědomuje si to například i Matt Hougan, viceprezident pro výzkum a rozvoj společnosti Bitwise Asset Management, který tvrdí následující.


„Je rozdíl mezi inverzní korelací a žádnou korelací. Zde není žádná korelace, a proto nemůže s určitostí říci, že pokud finanční trhy poklesnou na ceně, tak kryptoměny porostou. Obecně si myslíme, že růst a pokles kryptoměn pohánějí úplně jiné faktory, než jsou finanční trhy.

Tip redakce: 6 důvodů, proč jsme přesvědčeni, že tu s námi kryptoměny budou i nadále

Závěr

Finanční kolaps, krize, korekce, je vlastně úplně jedno, jak tomu chcete říkat, nás pravděpodobně nemine. Neříkáme, že přijde do roku 2020, jak to tvrdí Nouriel Roubini, ale dá se předpokládat, že v příštích letech skutečně přijde. A právě tehdy bude ten nejlepší čas na sledování toho, jak se zvládne Bitcoin popasovat s danou situací. Zda svou hodnotu zvýší nebo naopak ztratí, neví nyní nikdo. Jisté je jenom to, že Millenials budou pravděpodobně největším faktorem rozhodujícím o růstu či poklesu hodnoty BTC během dané krize.

Naše nejnovější video:

Přeloženo ze slovenského originálu, který pro Kryptomagazín napsal MarekF.

Zdroj:
ccn.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

13 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře