Nový výzkum říká: Bitcoin je bezpečné uložiště úspor, které vylepší současné finančnictví

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bloomberg: Bitcoin dosáhne 20 000 USD tento rok • Ripple by mohl brzy nabídnout XRP digitální šeky • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Po prudkém...

[Večerní souhrn článků] • Zoom nebude šifrovat volání, doufá ve spolupráci s FBI • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

Podle nedávno vydané studie od Infiniti Research budou kryptoměny zvyšovat efektivitu finančnictví. Bitcoin samotný pak představuje alternativu pro země s nestabilní ekonomikou.

Kryptoměny ovlivňují finanční průmysl

Čím dál častěji se setkáváme s výzkumy různých kryptoměn. Jeden takový nedávno vydala společnost Infiniti Research. Jeho název zní „Top 4 Types of Digital Currency and Their Impact on The Financial Industry“ (4 typy kryptoměn a jejich vliv na finančnictví).

Tento výzkum shrnuje fakt, že ačkoli nejsou kryptoměny tak široce přijímány, mají velký vliv na celosvětové finančnictví – ulehčují totiž mezinárodní transakce. Díky tomu výzkumný tým předpokládá výrazné snížení nákladů při směně peněz v zahraničí.

K benefitům řadíme i blockchain, díky kterému jsou transakce virtuálních měn řešeny v reálném čase. Pokud by jej začaly používat i banky, šetřilo by to čas a pro uživatele by to předsatavovalo novou chytrou možnost platby.

Studie popisuje 4 kryptoměny. Jako vedoucí měnu řadí Bitcoin (BTC), který je následován Ethereem (ETH), Monerem (XMR) a Dashem (DASH). Výzkum popisuje silné stránky každé z těchto čtyř digitálních měn.

Například Monero si zakládá na soukromí, bezpečnosti a nedohledatelnosti měny, což uživatelům poskytuje anonymitu každé transakce. Výhoda Dashe spočívá, stejně jako u Monera, v anonymitě. Tu uživatelé získají díky vychytávce „Darksend“.

Bitcoin jako záchrana při krizi

Studie vyzdvihuje jako případ Venezuelu, kde Bitcoin posloužil jako bezpečné uložiště při tamní krizi.

„Ačkoli se digitální měny prozatím mnoho nerozšířily, jejich použití v zemích, jako je Venezuela, ukazuje, že do budoucna mohou představovat plnohodnotnou náhradu „pevné měny“. V době tamní krize totiž Bitcoin vypadal stabilněji než venezuelský bolívar.

I v dnešní době přichází v úvahu Bitcoin jako bezpečné uložiště peněz.

USA chce totiž z důvodu kolísavosti turecké liry dvojnásobně zvýšit poplatky na jejich ocel a hliník. Toto by mohlo způsobit tamní malou krizi. Jako výsledek tohoto nařízení se díky tamním obchodníkům zvedla cena Bitcoinu a to téměř o 500 USD.

Závěr

I přes nevelké rozšíření tvoří kryptoměny nepostradatelnou část dnešního finančního průmyslu a v jisté míře jej i ovlivňují.

Zdroj:
bitcoinist.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Hodnocení článku
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře